Nejsesevernější keš ČR

Jelikož jsem 5. červa 2016 dosáhl nejjižnějšího bodu ČR, zbyl mi z těchto čtyř hraničních nej poslední bod a to nejsevernější. Na fóru jsem tedy nadhodil, že bych rád letos dal i ten poslední bod. Nastřelil jsem tedy volný víkend kdesi daleko v kalendáři, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že bylo málo času a začalo se to pomalinku, po lehoučku rýsovat. Z původních cca 15 přihlášených se nás nakonec dalo 9 a to jen kvůli tomu, že bylo málo aut a řidičů. Jedno pětimístné auto bychom klidně ještě naplnili. No čas se naklonil a tak jsme se obě posádky v sobotu 17.9. v 9h srazili u Mekáče na silnici R10. Výlet tedy byl v tomto složení:

dekameronnn, ufemezumik, qpdbcz, &Peta, raddino, DTU500, GeoBublina, PavlinaHot a má maličkost.

Jelikož jsem tentokrát měl u sebe přes noc GeoBublinu, mohl jsem ji mnohem dříve a lépe vzbudit. Navíc jsem se uchýlil k drobné lži a děvčatům řekl, že vyrážíme mnohem dříve, než byla skutečnost. V klidu jsme tedy v 8h vyzvedli raddina, po půl deváté DTU500 a dorazili okolo tři čtvrtě na devět na místo srazu. Chvíli jsem měl radost, že jsem někde nejenom včas, ale i dříve jak dekameronnn, ale po pár sekundách mi raddinova ruka ukazující na auto s ještěrkou tuto radost zkazila. Dali jsme si něco malého a vyrazili vstříc dobrodružství. Jelikož se do plánování prakticky nikdo nezapojoval, nejvíce zastávek nám naplánovala ufemezumik. První z nich byly její milované Chalenge keše, konkrétně Cesky raj challenge – bronze a Cesky raj challenge – silver. Obě jsme bezpečně odlovili, dokonce obě splňuji a poté jsme se ještě neplánovaně vydali na tráďu Geomys alejova / Alley’s geomouse, která nás velmi potěšila resp. její původní podoba. Bylo to tak neplánované, že jsem nechal na parkingu auto s otevřenými dveřmi, klíčky v zapalování a mobilem na palubce. Naštěstí po návratu bylo vše na svém místě.,

Jako další jsme měli v plánu letter box Dlouhy Most, ale ani v devíti lidech jsme ho po dlouhých desítkách minut nedali. A tak jsme se na něj vyprdli, stejně jako na earth keš Horecke skaly a vydali se do Liberce na jiný letter box. Ale abychom neodjížděli ze zdejší lokality úplně s prázdnou, zastavili jsme se alespoň pro tradičku Cisarska alej. Počasí po celou dobu nebylo nic moc. Po několika týdnech krásného počasí bylo pošmourno, mrholilo, sem tam i pršelo, zima, vlhko, prostě hnus, že by jeden psa nevyhnal.

V Liberci jsme měli vybraný letter box Kes jak noha, docela příjemná krátká procházka, ale v noci bych to sám jít nechtěl. Až na pár drobných uklouznutí jsme cestu dali v pohodě, vše potřebné našli a po chvíli jsme mohli slavit odlovem finálky. Moc hezky zpracované. Následně jsme se vydali na wherigo Politik In Flagranti a i přes to, že jsem se snažil dekameronnna a jeho posádku zmást například blikáním vlevo a prudkým odbočením vpravo, drželi se mě jako klíštata. Při honu za FTF by se ho zbavit nešlo. Když byl politik chycen a usvědčen, potřebovali jsme ještě nějakou tu multinku. Volba padla na Vodni dilo Harcov / Harcov Dam. Procházka dobrá, některé indicie bylo možné zjistit už předem, za to finále. Potrápilo. Hledali jsme, ale nenacházeli. Naštěstí raddino nakonec našel a my mohli po hromadném logování udělat čelem vzad a vydal se zpět k autům. Cestou jsme se zastavili nakoupit v Lidlu nějaké ty potraviny a pitivo, abychom poté ve šluknovském výběžku, kde jsme měli ubytování, nestrádali.

Další keškou IV/146 jsme se již dostali mimo území ČR, jedním z mých přání bylo navštívit i česko-něměcko-polské trojmezí. Nebylo vůbec hezky, pršelo a bývalá celnice vypadala dost strašidelně. Pak už jsme se vydali přímo na trojmezí, kde jsme si udělali hromadnou fotku a hned na to ke kešce Trójstyk – Trojmezí – Dreiländereck. Už jsme začínali být hezky mokří, ale nevzdali jsme se a běželi pro Hradek nad Nisou TROJZEMI, ale keš na německé straně jsme vzdali, jelikož plavat ani brodit se nám rozhodně nechtělo a most jsme nikde ani na mapě neviděli. Mokří jsme byli i tak dost a tak jsme zaveleli k ústupu. Abychom měli splněny tři státy v jednom dni, rozhodli jsme se dát německou drive-in keš Dose angeln.

K nejsevernějšímu bodu jsme to vzali hezky z Německa, jelikož střídavě pršelo a byla zima. Prvně jsme odlovili mysterku Nordkap od našich reviewerů a pak jsme se lopotili lesem pro původní cíl cesty a tím byl nejsevernější bod ČR a keš Go to North! – bohužel se opět rozpršelo a to hodně.
Tím jsme měli splněno a vydali jsme se už rovnou na ubytování.

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *