GC aktuality srpen/září 2016

Prázdniny nám pomalu dávají sbohem, končí většina dovolených, ale geocaching tu naštěstí je celoročně.

f5c2bf57-35c6-4374-a57c-feeaedabf079

V srpnu jsme se mohli zúčastnit každoročního lovu srpnových suvenýrů, tentokrát nás o nich GS informoval pomocí šifrovaných zpráv, ze kterých bylo potřeba získat heslo a po jeho zadání jsme se mohli dozvědět jaký typ keše je potřeba o určitém víkendu odlovit. Celkem byly tři – keš, která má alespoň 10 FP, multicache a poslední byla mysterka. Kdo splnil všechny tři „mise“, mohl si všimnout, že se do profilu načetl i čtvrtý suvenýr. 

6929e4a0-c469-4c6b-a670-3b1ac236e389

Určitě nesmíme zapomenout připomenout, že 20. srpna jsme mohli odlovem kešky nebo návštěvou eventu oslavit Geocaching International Day a získat další suvenýr. Ve stejný den finišoval HQ Duck Dash.

unnamed (1)Suvenýry nás neopustí ani v září. Každoročně na jaře na nás GS nachystá CITO weekend, tedy víkend, kdy odměňuje účast na CITO eventu suvenýrem, letos přidal navíc CITO week na podzim. Tušíte správně, že nás tedy čeká celý týden, kdy se budeme moct účastnit nějakého CITO eventu a získat tak suvenýr. A teď to nejdůležitější, CITO week nás čeká 17.-25. září. Zatím je na mapě Prahy publikováno jedno CITO, ale další určitě přibudou.

Kromě toho si v následujících dnech můžeme připomenout významné výročí – 2. září 2000 vznikl geocaching.com jako takový. Vznik samotného geocachingu můžeme samozřejmě datovat o několik měsíců dříve (3. května 2000) a tehdejší název byl: Stash hunt game. (Cimrmanologové mohou mít na počátky jiný názor.) Všimli jste si, že počet založených – aktivních keší se pomalu blíží třem milionům? A pokud Vás zajímá, jak se vlastně web geocachingu v průběhu let vyvíjel, podívejte se na článek na blogu Groundspeaku.

 

Mimochodem Jára Cimrman se v listopadu dočká konečně megaeventu, ale do listopadu je ještě daleko.

V neposlední řadě, Geopraha se v hojném počtu v srpnu vypravila už potřetí na vodu – tentokrát na Ohři, sice nám počasí moc nepřálo a neobešlo se to i bez nehody, ale nakonec vše dobře dopadlo a vrátili jsme se plní dojmů a snad se v blízké době můžeme těšit na článek. DSCN0824

A na září se chystá výprava na další z krajních bodů ČR, tentokrát na sever. A protože se pomalu všichni zase vracíme do Prahy, od 7. září opět začínáme navštěvovat naší oblíbenou čajovnu a hrát deskovky, takže pokud nemáte s kým hrát, rádi vás uvidíme (deskovkové fórum).

Nebo máte nějaký nápad na jinou zajímavou keš, jiný výlet a nemáte parťáka? Zkuste naše fórum! A můžete se podívat třeba jako my do Drážďan!

zdroj obrázků: www.geocaching.com, geocaching newsletter a galerie bumbika 

Bublina

Nezřízená střela, kafe maniak, milovnice T5, Wherig a kanálovek, zlej policajt (moderátor) na fóru a organizátorka geopražských deskohraní.Autor nevyplnil informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *