Galerie Epsilon

Zde na GeoPraha.eu se po delší době konečně podařilo domluvit odlov této kanálovky, která nás dost strašila i díky barvitému líčení od předchozí výpravy. Konkrétně tam byli Raddino, prazskychytrak, Slanecek, O_three, dekameronnn, pajamora a morojedíček. Viz. článek
http://www.geopraha.eu/epsilon-peklo-na-zemi/
Druhou výpravu zcela vážně na rozdíl od našeho věčného tlachání, že bychom měli někdy odlovit, plánovat Chevyma. Bohužel po několika odloženích a přesouváních na konec šli sami a my plakali, protože jsme nevěděli, zda se nám podaří se někdy dohodnout. Ale nakonec po pár příspěvcích do diskuze se tu objevil druhý termín a to 20. února po 19h. Dokonce se nám Chevyma team nabídl, že to absolvuje s námi, což jsme byli rádi, protože už to přeci jen měli prolezlé a měli jsme od nich info, že doba na odlov je ideální. Nízká hladina vody, malý proud atd.
Pro mě to byl čas zvolen trošku šibeniční, protože do 19:00 jsem měl být v práci, ale nakonec se mi povedlo si domluvit dřívější odchod domů a já po 18h vyrazil směr Motolský potok. Ptáte se proč Motolský potok, když se šlo na Epsilon? Sám pořádně nevím, ale asi to bude tím, že jsem se koukal na nějaká videa z Pražských kanálů a poslední byl právě tento kanál. Když jsem dorazil k úvodním souřadnicím s velkým předstihem, byl jsem vcelku spokojen a přemýšlel jsem, komu zavolám a zeptám se, kde přesně se sejdeme. Když v tom mi to začalo docházet a já se odebral zpět do auta a rychle vyrazil směr Epsilon. Navigace ukazovala, že přijedu o 5 minut později, což vcelku šlo, ale to by nesmělo být vše proti mě a já až na pár výjimek chytnul všude červenou a těsně před cílem i jedny závory dole a čekání na vlak. Naštěstí jsem nedorazil poslední a nečekalo se jen na mě. Těsně po mě ještě doběhla AdMari. Rychle jsme se převlékli, já poskytnul svůj kufr jako úložiště věcí a mohlo se pomalu vyrazit. Postupně jsem se se všemi pozdravil a zjistil jsem tedy, že na místě byli přítomni:

AdMari, ar-ki, lakeee, preshing, jaruska01, mimozakon, ufemezumik, keksíček, DTU500, špáčo a průvodci Chevyma team.

Celkem tedy dvanáctičlenný zájezd kanálníků. Když jsme zapadli dolů, zjistili jsme, že se tam zrovna pracuje na úpravách a my bohužel šlapali do relativně čerstvého betonového podkladu. Vyhnout se tomu nedalo. Po cestě jsme potkávali různě odložené či ukryté pracovní nářadí a dokonce i jeden dlouhý žebřík. Poté jsme se vrhli za závěs a zmizela obloha plná hvězd, nad námi byla už jen cihlová klenba. Nicméně se šlo vcelku dobře, možná až moc. Po delší chvíli jsme ovšem zabočili dle návodu vpravo a už to bylo poznání horší.

Hrbit jsem se musel o mnoho více, hladina vody také stoupla a šlo se proti proudu. Tato část mi přišla dlouhá, začali se ozývat záda a ke konci i nohy. Když jsem vylezl do prostoru, kde jsem se mohl narovnat a uviděl, kam to ostatní lezou, kouknul jsem na Chevyma team a zeptal se, zda jsme alespoň už v půlce. Ty na mě koukli a řekli, že jsme prakticky u cíle. Pustil jsem všechny ostatní, abych si odpočinul a trošku se vyrovnal s mírným zklamáním. Inu očekával jsem toho asi moc, jako u Styxu. Opravdu jsme to oproti předchozí výpravě měli na pohodu. Jako poslední jsem prolezl tou myší dírou a řádně se zamazal.


Po zalogování jsme si udělali nějakou tu fotografii a prozkoumaly tyto sklepy. Nakonec jsme se museli prodrat myšší dírou ještě zpět, což se ukázalo jako mnohem těžší. A taky jsme se všichni kompletně zamazali. Poté jsme se vydali dále a po prozkoumání několika chodbiček jsme se po výlezu ven vydali ještě prozkoumat velkou komoru, která byla druhou stranou než keš. Tam jsme si užili dosytosti zkoumání, fotografování atd.

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

10 komentářů

 1. stetkahavl

  Gratuluju ke zdolání a štěstí k tak malému průtoku vody my sme se brodily po pul holení vodou a doufám ze budete i nadále postovat další články

  • Marek-26

   Děkujeme. Články určitě přibývat budou. Stále je co zažívat a poté o tom psát.

 2. Miroslav

  Po přečtení a prohlídnutí fotek,bych se tam zajel hned podívat a juniora by to asi taky bavilo.No zkusím něco podobnýho najít tady u nás…Měj se chlape,zdraví diablo74

  • Marek-26

   Ďáble, pro procházky s prckem bych ti doporučil jiné kanály v Praze. Když budeš někdy chtít, tak napiš.

 3. Supr článek! Tu druhou stranu si musím taky někdy prolézt, po našem odlovu Epsilonu jsem nechtěl žádný kanál dlouho vidět a byl jsem rád, že jsem venku 😀

  • Marek-26

   Ta druhá strana je na pohodu skoro suchou nohou 🙂 Hezké to tam je. By stálo i za návštěvu jen tak někdy.

 4. DTU500

  Super článek díky za krásné večerní počtení 🙂 (y)

  • Marek-26

   Není zač 🙂 stejně to nemá na ty zážitky.

 5. ufemezumik

  Hezky si to napsal. 🙂 Fakt je vtipný, jak se může zážitek z jednoho kanálu tak lišit.

  • Marek-26

   Tak nejen z kanálu, že? 🙂 On i odlov jednoduché stromovky jako například potkali se u trati 😛

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *