Na lomy, na houby, na keše, na gril

Když se na foru Geoprahy.eu objevilo téma Lomy Ralsko, nic jiného mě v tu chvíli nezajímalo, protože 1# byla parádní a tak jsem to čekal i od 2# a vyplatilo se. Po asi 10 přihlášených lidí jsem zbyl já a Pajamora. Sraz jsme si dali v sobotu v Holešovicích u hasičů kolem 8:30 a jelikož všichni ty přihlášení chtěli gril tak jsme jeli nejdříve pro brikety, a poté do Mladé Boleslavi k Mimozakonovi pro gril, a když jsme tam byli tak, jsme si rovnou pujčili i větší 30m lano a doufali jsme, že přijede slibovaný Hloušť s Azulkou, kteří měli dodělat 1# a vrhnout se za námi na 2# s ještě větším lanem a to zřejmě 40m. Z Mladé Boleslavi jsme to vzali rovnou do Ralska a cestou si povídali třeba o nových ohebných Iphonech, které si každy může ohnout podle sebe, ale vrátit už to jde velmi těžko. Po příjezdu na parkovací waypoint jsme zjistili, že zde Hloust není a tak jsme mu asi 10 krát volali a pořád to nebral. Tak jsme se rozhodli jít na první stage, a doufali ze na tu slaňovačku nebudeme potřebovat tu 40m, nebo že se Hloust ozve. Hloust se neozval, tak jsme začali nahazovat na prvni stage a po 30 minutách se povedlo, Pajamora vylezl a při sbalování lana se objevil Chorchoj, který spíše na keš, šel na houby.

Vzali jsme všechny věci a vyrazili směr druhá stage. Ta nás velice překvapila a znovu jsme volali Hloustovi a pořád nic. Tak jsme to zkusili sami, dali na konec lana uzly a Pajamora šel znovu do toho. Zatim co lezl, Chorchoj hledal houby a v okolí jich našel celkem dost. Poté jsem seběhl pro indicii, kterou mi Paja nadiktoval a běžel jsem zpět zase sbalit lano a vyrazit na poslední stage a cestou obdivovat okolní přírodu a zajímavé kopce a skály. Po příchodu jsem se cpal do pujčeného sedáku od Dekamerona a po chvíli jsem lezl bezpečně dolů, ne jako náš malý spiderman (nic ve zlým). Po prohledání okolí jsem našel stage a mohl jsem lézt nahoru ukázat i ostatním, vyfotit a zase stage uklidit. Poté jsme vyrazili přes kopec na lahůdku a cestou od lahůdky jsme našli T5-geo-houbařské místo se spoustou hub. Chvíli jsem stál a ukazoval Chorchojovi kde má sbírat a když jsem viděl kolik jich je, tak jsem taky sbíral a předával k očištění a vložení do tašky.

Po příchodu na místo finálky jsme měli dost míst, kde by mohla být, a už tak 30 metrů od geomísta jsme odhodili lana, batohy,houby,gril,brikety, no prostě všechno kromě mobilů, a kterými jsme hledali místo, kde ta keš je. Po důkladném prohledávání (cca 40 minut), jsme se rozhodli projít pár logu, znova prohledávali okolí, ale už trochu jistěji a pořád nic. Už mě to nebavilo a byl jsem již smířený s tím že tam není. Pak přišla poslední šance zavolat Obludce, které tímto děkujeme za pomoc s hledáním. Sice nápověda nebyla dost jasná, protože nás nechtěla připravit o překvapení a povedlo se. Po chvíli jsme byli u finálky a byly jsme z toho opravdu nadšení. Pak jsme se rozhodli rozdělat gril, na oslavu odlovení keše. Dali jsme si maso, topinky a čerstvě nasbírané klobouky hub a po hodince jsme mohli hasit rozžhavené uhlíky poslední vodou co jsme měli.

Rozhodli jsme se vrátit k autu a cestou zase posbírat pár hub. Auto nám zůstalo na místě a v dáli jsme viděli cosi, co vypadalo jako opuštěné auto jednoho T5-kaře. Popojeli jsme k multině co byla na samé cestě, kde jsme parkovali, obešli jsme Červenou skálu a nic nenašli. Z lesa u auta T5-kaře se ozývaly zvuky, tak jsme počkali než se něco objeví a objevily se dvě postavy, nasedly do auta a odjížděly, naštěstí jely kolem nás tak je zastavujeme a hle… Hloust a Azulkou. Popovídali jsme si proč nám to nebral a dozvěděli jsme se, že měl mobil vypnutý, jelikož byl na svatbě a neměl signál, tak si ho vypnul. Poté co přišel Chorchoj s plnou taškou hub, tak se s námi rozloučil a odjel zpět do Prahy a my jsme po chvili povdídání také nasedli do auta a jeli směr Mladá Boleslav vrátit lano a gril. Domů jsme přijeli kolem půl desáté a skoro hned jsem usnul vyčerpáním. Myslím, že celý výlet se povedl opravdu náramně a dokonce i počasí bylo krásné.

Keksíček

keksicek

Autor nevyplnil informace.

3 Comments

 1. Pěkný článek a ta fotka grilu…ta fotka grilu…z toho mám pořád hlad 😀 Díky a těším se od tebe na další 😀

  • mimozakon

   ten gril existuje, je stale dostupny v MB, tentokrat i s brikatami 😀
   (a za tyzden do Ralska putuje zas.)

 2. dekameronnn

  škoda, že jsem nejel 🙂 tuším, že i když jsem byli ny jedničce, tak jsme volali obludce, né? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *