Hradec Králové

To zase jednou měla Slanecek nějaké ty závazky vůči rodině v Hradci Králové a tak ji napadlo, že by si mohla zajistit nějaký doprovod a doufala, že by z toho mohl být další Bike-in T5 výlet do HK.

Ale asi nečekala, že se nás sejde dvanáct. Konkrétně se účastnili tito geopražáci:

Marek-26
Slanecek
GeoBublina
Keksíček
dekameronnn
mira_d
pajamora
altaria
bumbik
lakee
prazskychytrak
AdMari

 

Poté, co jsme vysadili Slanecka, která šla za svými rodinnými povinnostmi, jsme se chtěli vydat na keš Levitation, ale protože někdo prohlásil, že otevírají až ve 12h, vydali jsme se nejdříve okružní procházkou za keší Fit Park pro seniory. Opravdu jsme to brali dost oklikou, alespoň nám ten čas hezky utekl. Cestou nás i kačer co nás míjel ujistil, že krabička je na svém místě. Když jsme došli pomalu na místo, obestoupili jsme celý objekt a já i díky zaslechnutí nápovědy držel krabku na první sáhnutí v rukou. Poté proběhlo pomalu eventové logování a logbook putoval z ruky do ruky až jsme se rozhodli zalogovat hromadně. Zpět k lezecímu centru jsme šli už tou kratší a logičtější cestou. Dorazili jsme ke keši Levitation, abychom zjistili, že otevřeno měli již od 10h. Vrhli jsme se tedy na hromadný odlov. Byli z nás trošku nesví, dle jejich slov tam chodí 1-2 kačeři ročně. A najednou nás tam stálo více jak 10. Po počátečních problémech a nedorozuměních jsme se konečně dohodli a abychom to tam celé nezabrali atd. rozhodlo se, že nahoru nepolezeme všichni. Nakonec šla AdMari, Altaria a dekameronnn.

My ostatní zůstali ve vedlejší hospůdce nebo šli pro nějakou jinou nejbližší keš. Poté co naše zastupující trojice úspěšně odlovila a zalogovala, ostatní se občerstvili a pokochali okolí, jsme se vydali každý trochu jinou cestou. Já jsem odvezl Keksíčka a prazskehochytraka na sérii Znas les? a poté se vydal zase zpět za zbytkem výpravy. Pánové totiž T5tky, které jsme plánovali, měli  odlovené již z minulého Bike-in T5 výletu do HK.

Zbytek skupiny byl již zaparkován v blízkosti nádrže či jezera Cikán a už měli za sebou i D5/T5 Letterbox hybrid keš – Cottage Settlements and Descartes, kterou u finále odlovila GeoBublina za použití speciálního náčiní pajamory (nebo to snad bylo naopak?).

Já jsem pak měl tedy cestu za finále značně ulehčenou a za pomocí smyce jsem si pro logbook vylezl i já. Následně jsem se přesunul na 81 Challenge Cache. Sem jsem se vydal od Cottage Settlements and Descartes narozdíl od ostatních, kteří zamířili na 5xD5/T5 Challenge Cache. Poté co jsem vyfuněl až na místo určení, snažil jsem se zahlédnout keš, ale nedařilo se. Odhadl jsem dle fotohintu strom. Všiml jsem si v lozích na internetu, že tu dnes byl Chevyma a Hojší, ale už to bylo déle, tak jsem nedoufal, že by byli poblíž. Na poprvé jsem nahodil, to se nepovede často. Moc se mi to ale nelíbilo, tak jsem stáhl pytlík s lankem a šel jsem na opravný pokus. Ten letěl úplně mimo. Ale třetí pokus už byl dobrý a já se mohl vrhnout na přetahování lana. Poté jsem zavolal druhé skupině, že mám nahozeno a oni mi řekli, že tam mají také nahozeno, protože na místě potkali Hojšího a Chevymu. Vida, daleko neutekli. Altaria už měl vedlejší stromek odloven a tak šel ke mě, abych mohl nahoru a měl pod stromem někoho a nelezl jsem sám. Když už jsem byl skoro nahoře a neviděl jsem keš, ptal se mě Altaria, zda jsem koukal i na jiné stromy. Odpověděl jsem mu, že ano a v tom jsem ji uviděl na vedlejším stromě přímo nad ním. Poslal mi tedy nahoru pytlík s lankem a já ze stromu na podruhé nahodil druhý strom. Rychle dolů, odvázat lano, přetáhnout na druhý strom a rychle nahoru. Tam jsem se zalogoval a zase honem dolů a přesunout se je druhému stromu, kde už pomalu končili a čekali na mě.

Poté co jsem na vedlejší Challenge absolvoval během 10 minut 2x výstup do koruny a zpět , pokaždý jiný strom, jsem doslova doběhl na 5xD5/T5 Challenge Cache, abych se opět připnul a znovu se vydal nahoru. Během nandavání grigri mi Chevyma poradil, jak nejlépe odlovit a já se mohl vydat opět vzhůru. Není to nijak vysoko, ale po předchozím „záhulu“ u 81 Challenge Cache už jsem cítil, že být to výše, musel bych si dát v koruně pauzu. Poté nahoře ještě ujištění, že si pamatuji vše a poté krásné zhoupnutí až ke keši. Po menším pomazlení se s keší jsem se vydal zase dolů. Zase něco trochu netradičního a tak se mi to moc líbilo.

Poté již byl čas vydat se pro Keksíčka a prazskehochytraka, kteří dokončovali sérii Znas les? a jelikož jsem to pro ně měl přes půl hodiny cesty, jsem musel vyrazit a tak mi ušel odlov další T5 Stromovka s výhledem a nějaké pozemní mystery keše. Poté co jsem sebral kluky, jsme se vydali pro Slanecka, která si užívala bujarého veselí na rodinné oslavě. Domluvili jsme s ostatními, že si dáme sraz u další T5 a to u Lanovky s výhledem, kterou jsme měli zákaz lovit bez Slanecka.

Všichni jsme se postupně sjeli na parkingu a vydali se přes oraniště směrem ke keši. Tu jsme vcelku rychle a zdárně nalezli a když dorazili opravdu všichni, mohlo se jít na věc. Já vylezl na jednu borovici (tu na které je keš) a zajistil se smycema. Na druhou vylezl Chevyma a také se přichytil. Nejdříve se natáhlo Slaneckovo lano o délce 60m, které se poctivě vyplo. Následovalo natažení horního jistícího lana o délce cca 30m zvaném černá mamba. Následovalo ještě natažení modrého úplně nového 60m lana od pajamory pro cesty nahoru a dolů od Chevymy a i u mě bylo připraveno lano. My s Chevymou jsme zůstali v koruně jako support a v případě Chevymy i jako rádce, technická a materiální podpora.
Nejdříve se jezdilo jen jedním směrem a to od Chevymy ke mě. Mezi prvními se na cestu vydala Katka od Chevymy, která se rozhodla pořizovat fotodokumentaci a tak máme i spoustu foteček. Připla se na lano a sundala kladky, které dole předala a mohl další nahoru. A tak to pokračovalo až na malé výjimky dál a vše to logicky trvalo docela dlouho. Když jsem se nudil, tak jsem kladky na druhou stranu přivezl přes lanovku já. A tak mě napadlo udělat lanovku obousměrnou, což se setkalo s velmi kladným ohlasem. Občas se holt zadaří a já nemám úplně blbé nápady. Přeci jen nás bylo jako psů a odlov byl vcelku dlouhý. Mě to tolik nevadilo, mě nic nechybělo a dost jsem se zabavil zajišťováním ostatních a občasnou pomocí s něčím. Navíc se mi to tam střídalo jako na běžícím pásu a ve větších pauzách jsem jel navštívit Katku a Chevymu, což mě zahřálo nejen na duši. U keše jsem byl cca 9x. Výhled jsme již neměli, přeci jen byla už tma, ale o to víc jsme si to užili. I když musím uznat, že v takovém počtu už příště raději ne a nebo lépe připraveni. Poté, co byla lanovka prohlášena za obousměrnou vždy jeden člověk vylezl ke mě, tam jsem si ho umístil na větev bokem a připnul na smyci. Mezitím dorazil někdo z druhé strany, přepnul se z lanovky na lano a svištěl si to dolů. Ten co byl nahoře se připnul na lanovku, odhákl jsem si ho ze smyce a mohl frčet. Mezitím už na druhé straně někdo lezl nahoru, aby se to samé opakovalo i tu. Z dálky to muselo vypadat, jako když v tom borovém háji přistálo ufo, jak z něj šli různě kužely světla z čelovek atd. Vystřídali jsme se všichni a mohli jsme pomalu zrušit lanovku. Ještě zbývalo, abych vrátil víčko na keš. Povolil jsem černou mambu a vydal se za Chevymou na poslední cestu na druhou stranu. Tam jsme odvázal po povolení všechny lana a vydal se dolů pro poslední fotku (tedy, musel jsem kvůli ní zase vylézt kousek nahoru). Poté již zbývalo jen zhodnotit stav vybavení. Neumím si představit, že by odlov probíhal v létě. I tak byla kompletně všechna lana od smůly. No a smyce samozřejmě taky.

Poté jsme usoudili, že máme ještě síly i na poslední plánovanou keš Bingo Challenge Cache a tak jsme vyrazili s tím, že se sejdeme na nejbližším parkingu. Náhoda či snad chybná navigace a nebo se nám jen nechtělo přebíhat silnici, zpříčinili, že já a Chevyma jsme své železné oře ustájili až na druhém parkingu. A tak logicky druhé dvě party byly na místě dříve, ale nahoru ještě nikdo z nich nevylezl a čekali na nás.Nejdříve se nahoru vydal Chevyma, aby nainstaloval lano. Po něm jsem se nahoru bez lana (je to přeci jen 4,5) vydal já. Nahoru to šlo v pohodě a já se připnul na druhý kmínek a nechal se pohupovat větrem a čekal jsem na další příchozí, abych jim mohl eventuálně pomoci s přepnutím se. Chvíli to vypadalo, že bude muset kromě GeoBubliny nahoru ještě někdo třetí, protože ani jednomu z nás se nedařilo odepnout crolla, ale nakonec se naštěstí zadařilo. Musím uznat, že už byla vcelku zima a únava byla na nás všech znát. Rád jsem poté slezl a využil nabídku dekameronnna, který mě a Chevymu svezl k našim autům.

To je už opravdový závěr velmi povedeného výletu do Hradce a čekala nás už jen cesta zpět autem.

(foto by Chevyma a prazskychytrak)

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

3 Comments

 1. Slanecek

  Hehe, jak nema nikdo potrebu to komentovat, kdyz tam vsichni byli. 😀
  Jinak jsem si pri cteni o vypnutym lanu snazila predstavit lano zapnuty, ale s ulevou jsem zjistila, ze preci jen existuji veci, na ktere je moje fantazie kratka.

  • jakouback

   já tam nebyl, a potřebu komentovat to taky nemám 🙂 😛

 2. miroslavrouta

  P+kné počteníčko, dík za report!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *