Všechny cesty vedou do klína

Panenko Maria Podsrpenská, co to je za titulek!? Nebojte, žádná Sodoma Gomora se nekoná, i tentokrát se váže ke geocachingu, konkrétně k sérii, u které jsme začali celodenní výlet kolem Krupky. Že vám tato série nic neříká? Je to tím, že je již dávno v archivu, zmizela z geocaching mapy, ale spousta krabiček zůstala stále na místě…a je lovitelná! No jo, ale co ten klín? Jednoduché, série se nachází u Dubí, nechvalně to známé místo prostituce a série je do podoby kosočtverce 😀 A když si ještě trochu zatrojčíme, tak věřte, že tenhle kosočtverec už hooodně dlouho nikdo neudržoval…cesty? krátce střižená květena? Ani náhodou! Bahniska, močály, neprostupná vegetace, zmar a beznaděj…tak by se dalo krátce charakterizovat vše, co nás potkalo. První vlna fotografií mluví za vše…

No a teď to nejlepší, jako třešnička na dortu, kešky samotné. Celá série je totiž tvořena černými filmovkami. Černými filmovkami! Představte si v téhle zemi nikoho hledat černé filmovky. Aby bylo vše dovedeno k dokonalosti, čekají na kačera hinty jako „tráva“…“strom“…“pod listím“ apod. Na druhou stranu, jestli si archeokačer nějak vysní archivní sérii, tak tohle byla naprostá dokonalost. Člověk sice co chvilku padal do geodeprese, ale ten pocit, když na vás vykoukne zaprasená filmovka a v ní poslední logy mnohdy měsíce, roky staré….no chápu, že mě nechápete, ale byla to radost :mrgreen: Opravdovou lahůdkou byla pixla, kde byl poslední zápis v roce 2011 😯 .

Po shlédnutí všech těchto fotografií, je vám asi jasné, že musím poděkovat všem spolulovcům, za neutuchající odvahu, se kterou se do těchto bahnisek pustili a hledali tu se mnou. Takže děkuji Bublině, Caravelovi, ufemezumikovi a Chorchojovi! 😀 A celkové skóre? Z 20ti kousků jen a pouze 4 DNF, to je hooodně dobré!

Poslední dva kousky ze série, už jakoby sem ani nepatřily. Konečně na nás pohlédlo slunko, květena se zbarvila do překrásných barev a my si dali zaslouženou svačinku u nedaleké kešky Dvojhradí Dubí.

Po obědové svačince už nic nebránilo tomu vydat se směrem k dalšímu cíli dnešního dne, k sérii Krupka. Po vyfunění první většího kopce, následovala už jen opravdu pohodová a příjemná podzimní procházka PETka za PETkou. Počasí se opravdu vyvedlo, les hrál všemi barvami a tak nás doslova líbala múza, z čehož vznikaly názvy lokalit jako „Strom Fejkovník“, který měl kořeny doslova protkané fejkovými schovkami pro kešku a tak jsme se podívali za skoro každý podezřelý kamínek. Do toho začal Caravel trpět samomluvou, která se projevovala odvyprávěním několika povídek od Šimka & Grossmana 😆 Ale bylo to poutavé vyprávění, takže jsme mu po chvilce všichni začali naslouchat, aneb „Hmm, co přijde v ději dál?“. A zde malá ukázka 😀

Za poslechu napínavého vyprávění pokračujeme dál a naše kroky se dostávájí až k o kus vzdálené keši u Kotelního jezírka Kesselteich a k nedaleké lahůdce dnešního večera, Hornická keš! V okolí Krupky se totiž těžilo už v dávnověku, takže je to tu štolami doslova prošpikované. Terén k našemu vstupu nebyl žádný med, ale vstup do podzemí nakonec šťastně nacházíme. Máme projít zhruba 20ti metrovou štolou, nakonec se ukázalo, že se jí máme spíše proplazit, takže adrenalin opravdu na maximum. Nejmenší z nás, Bublina, se dostává až na úplný konec šachty, kde nacházíme keš, slavíme a hurá ven.

Ostatní jdou napřed lovit další keše ze série a všichni se znovu setkáváme u moderního posedu, jehož okolí krásně zbarvuje zapadající slunce. Cesta dál nás vede po rovině a člověk neví, které hry barev fotit dřív.

Konec série se nese v duchu „za šipkou z kopce“, ale je sucho, takže nic neklouže a my se pohodlně dostáváme až k dolu Barbora, u kterého se fotila i předchozí výprava (článek zde). Zde znovu chvilku odpočíváme, svačíme, ale se zapadajícím slunkem přichází i notná zima, tak raději pokračujeme dál a u bonusovky se necháváme zahřát luxusním výhledem do kraje. Toto zahřátí nám ale nestačí, takže se ještě autem vydáváme do Teplic, kde neúspěšně čekáme, až nás blejskne webka na náměstí. Před zimou se jdeme tedy schovat do nedalekého restaurace U Koziček (ne, nejsou to kozičky nacházející se nad klínem, ale ona zvířátka 😀 ).

Původně byl plán zakončit výlet nakládaným hermelínem, ale ten asi v Teplicích nikde nevedou, tak výlet zakončujeme opravdu poctivou česnečkou, která provoní celý lokál, všechny hosty pinkne do nosu a nám nosy a všechny dutiny prožene tam i zpátky 😆 Zde je ale takové teploučko a pohodička, že tu skoro usínáme, tak hurá ven odlovit ještě pár zdejších restíků. Zlatým hřebem večera měla být Dekáčova nová mysterka Uzlikova, ale ten ULIČNÍK JEDEN! na nás pěkně vyzrál a tak jedeme domu s nepořízenou 😆 . I přes poslední neúspěch to byla velmi povedená a úspěšná akce, všem děkuji za společnost a moc se těším na další akci!

_____________________

Líbil se ti odlov a chtěl bys na další s námi? Neváhej se přihlásit na fórum a na nějakou akci vyraž s námi!

 

 

prazskychytrak

Autor nevyplnil informace.

5 Comments

 1. pussy_licker

  Diky za navstevu.. je hezky i po tolika letech slyset, ze serie sem tam nekomu dela radost. 🙂

 2. miroslavrouta

  5y jo to muselo stat zá to!!! Diky 6a peknej clanek!

 3. Slanecek

  Jeeee, ja jsem prisla o Martu. 🙁
  Vubec jsem netusila, ze se tam chystate…

 4. jakouback

  a já bych to napsal po našemu…. kam vedou všechny ty cesty… 😀 😀

  jinak pěkný článek Rendo.. měl si jít s námi včera na pivo, tam by sis dal hermelín, že bys na něj ještě dlouho vzpomínal 😀 😀 Bublina by mohla povídat 😀

 5. Marek-26

  Moc hezké, mrzí mě, že jsem se nemohl účastnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *