URBAN LEGENDS – Třikrát a žbluňk!

Poslední půlrok jsem na třetí díl URBAN LEGENDS neustále koukal a dumal. Copak vyluštěno jsem měl už dlouho (docela náhodou), ale chtělo to tam jít s někým společně. Nakonec jsem napsal sem – na fórum geoprahy a ozvalo se dost lidí. Tak jsme se domluvili a já spokojeně usínal. V tom mi docvaklo, že prší a že zítra jdeme do kanálu! No, nevadí, nějak to dopadne. Ostatně jsem nepočítal se suchým návratem.

Nakonec jsme se sešli v tomto sestavení: já (gost@), Altaria, fcbtomas a keksíček. Cestou ke keši jsme potkali dvojici kačerů (Azulka a perchCZ) s teleskopickou tyčí. Říkali, že to je: „Fakt drsný. Terén 5. Potřebuješ lana a sedák. Je to daleko a vysoko a ta voda…“ Vypadali dost přesvědčivě, že to nepůjde, ale já se chtěl aspoň podívat na to, co mě bude čekat. Ještě jsme chvilku kecali, protože poblíž stáli policajti a účtovali frajerovi pokutu. Asi dost velkou, na to jak dlouho tam byli. Konečně odjeli.

K čemu asi slouží?

K čemu asi slouží?

Slezli jsme dolů a koukáme na to. Myslim, že owner to 4,5* terénem ohodnotil správně. Nebylo to zas tak hrozné. Keš byla trochu výš (že by tam člověk nedosáhl), ale nebyl to „nedosažitelný“ cíl. Nikdo nevypadal, že by do toho chtěl. Říkám Altariovi: „To nevypadá zas tak hrozně. To půjde přeručkovat, ale dvě cesty tam a nazpátek nedám…“ Přece jen, když už tu jsme, tak to nevzdáme! Kromě toho, jak jsem již psal – s vodou jsem počítal, jak pod sebou, tak na sobě. Pro jistotu jsem se převlékl do věcí na namočení a vzal jsem si boty do vody. Ještě se protáhnu a jdu na to!

gost@ leze

Leze, leze, po železe…

Rezavé L a vedlejší trubka hned u stěny nebyly zrovna to pravé ořechové na ručkování, ale dalo se to. Altaria mi zezadu svítil. „Čvacht! Plesk!“ se ozývalo, jak jsem se dotýkal botama hladiny. Přeci jenom moje výška není vždy výhra… Na to jsem shora slyšel něco ve smyslu: „Už tam spadl? Už tam zahučel? Už je ve vodě?“

gost@ bere keš

nedá pokoj až ji vezme!

Úspěšně jsem se dostal ke keši. Objal jsem (lépe řečeno zklínil jsem se) tyč u stěny a omotal provázek od keše na karabinu. Celek jsem si pripnul na krk. Teď cesta zpět… Nepovedlo se mi otočit, tak jsem ručkoval pozpátku. Začínalo to podkluzovat. Už jsem si v duchu jen říkal: „ať to není moc hluboké!“ „ŽBLUŇK“ No jo… Jsem po pás ve vodě. Dojdu to a předám keš aby nahoře zalogovali. Ještě mění logbook a pak krásnou keš vracím zpět. Tentokrát už vodou.

gost@ ve vodě

gost@ ve vodě – aneb i touto cestou to jde…

Vylezu nahoru a převlíknu se do suchého. Ještě s keksíčkem a fcbtomasem pokračujeme spáchat atentát na Heydricha, Altaria mizí v tramvaji a Azulka s perchCZ odcházejí kamsi na severovýchod.

Tady to někdo nezvládl...

Tady to někdo nezvládl…

S povolením od Azulky jsem přidal i její fotky.

gost@

Autor nevyplnil informace.

15 komentářů

 1. Jacka

  Jak moc hnusná je tam ta voda? Někam ručkovat se mi fakt nechce, ale projít to relativně čistou vodou po pás mi připadá jako poměrně schůdný řešení.

 2. Slanecek

  Gratulace. 🙂

 3. špáčo

  Tak tohle vypadá opravdu zajímavě. Rád bych někdy zkusil také podobnou kanálovku 🙂

 4. gost@

  Tak jsem ještě přidal tři fotky s povolením Azulky a dopsal tajné nicky oněch dvou kačerů – Azulka a perchCZ.

 5. askarinka

  Tyjo vypadá to zajímavě….Já včera byla bohužel zaseklá doma pod návalem domácích prací:-( Tak snad jindy:-)

 6. raddino

  chtěl jsem jít taky, ale nakonec jsem dal přednost učení (což se ukázalo jako správná volba – zápočet zdolán). Koukam, že se sedák, 2 smyce a pujde to krásně 🙂

 7. dekameronnn

  byl jsem v tu dobu na záhadě hlavolomu … třeba se tam podívám jindy 🙂

 8. hah, tak křest nováčka na geopraze dopadl dobře koukám 😀 pěkný článek, díky za něj!

 9. Mistr Dp.man

  Díky za ten logbook.

 10. keksek

  Jo jo
  když tak ti s tou teleskopickou tyčí byli: PerchCZ a Azulka :-D.
  jen tak

 11. Tak ještě až (jestli) pošlou fotky ti s teleskopickou tyčí, můžeme poslat Tvoji fotku po pás ve vodě dp.manovi s nápisem „Přijdu Tě o půlnoci strašit!“. 😀

  • gost@

   Jo. 😀 To se mi líbí. 😀

 12. keksek

  No čekalo se na jenom na to ( a možná teda i na logbook)ale článek pěkný díky za výpravu povedla se Těším se na další…

  • gost@

   Žádné sázky nebyly? 😀 Buďte rádi, že jsem tam zahučel. Jinak by to vracel někdo z vás. 😀

 13. No jo, to „Už tam zahučel???“ z horních pater bylo opravdu povzbudivé. 😀 Není nad to vzít s sebou pozitivní lidi. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *