3 – Offline vektorové mapy

První z návodů bude jak si v Locusu zobrazit offline vektorové mapy. Mapy jsou generovány z OSM, což má své klady i zápory. Mapy jsou v místech, kde se nachází nějaký z přispěvatelů velmi podrobné, ovšem na jiných místech můžou nějaké cesty/domy chybět. Pro moje lovení v Praze a okolí je naprosto ideální a zároveň jí používám i na turistiku. Tak teď tedy k věci:

1) Aktuální mapu si stáhneme na: http://osm.paws.cz/

Zde se mapa generuje každý den. Pokud se v OSM vyznáte a něco vám v mapě chybí, můžete autorovi napsat na gc foru. Na výběr je ze dvou map, doporučuji používat czech_republic_gccz.map, která obsahuje vrstevnice, KČT trasy a mnoho dalšího. Vybranou mapu si uložíme někam na disk.

Po připojení mobilu/tabletu k PC si mapu překopírujeme do složky Locus/mapsVector. (obr.1) Spustíme Locuse -> v pravo nahoře klikneme na ikonu mapy (obr. 2, žlutou jsem se pokusil zvýraznit místo kam kliknout), v nabídce vybereme VEKTOR (obr.3) a klikneme na mapu Czech republic gccz (obr.4)

Hura, mapa je nastavena! 🙂 Super, mapu máme, ale nejsou v ní žádné turistické značky, prostě nic…pojďme si jí oživit v dalším díle návodu zde.

raddino

Autor nevyplnil informace.

2 komentáře

  1. pijer

    Paráda, díky.

  2. 1gato1

    Super, diky za navod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *