T5 Sobota

Jelikož jsem na keši Lesní velikán sundal ze stromu dva nahazovací arboristické pytlíky patřící kačerovi s nickem giovanbronghorst a já strašně nerad něco posílám poštou, protože nejsem schopen vyplnit ty jejich podací a jiné lístky, dohodli jsme si, že si to předáme hezky z ručky do ručky a odlovíme u toho nějaké ty stromky. Domluvili jsme se tedy, že přijede a v sobotu dopoledne. Připojil se k nám ještě mimozakon a my vyrazili nejdříve do Krčského lesa na keš Jurkovic – vzpominka na Pustevny. Tu já jsem již měl a tak poté co jsem kluky dovedl pod strom, jsem sebou plácnul na zem a užíval si jarních slunečních paprsků. Po rychlém náhozu proběhl pohodový odlov a my mohli zabalit a vyrazit dále na keš Prazska petka – Krcak, která chyběla mě a pro změnu jí měl odlovenou mimozakon. Nástřel pomocí big shotu byl vcelku v pohodě a my měli na třetí pokus lanko přesně tam, kde jsme chtěli. Nejdříve se nahoru vydal giovanbronghorst a než jsem do sebe stačil natlačit trochu perníku, už byl dole. A tak jsem se vydal i já si protáhnout kosti. Nahoru se mi šlo dobře, a když jsem byl skoro nahoře, tak mi mimozakon řekl, ať si nahoře udělám fotku. Inu proč ne, možná bych to udělal. Dolezl jsem tedy až ke keši a zalogoval se. Poté jsem si chtěl udělat fotografii a ouha! Mobil nikde. No došlo mi to hned, mobil mi cestou vzhůru vypadl. Naštěstí se zabodnul do měkké hlíny pod stromem. Zapíchl se skoro 2cm hluboko. Naštěstí se mu nic nestalo a poté, co jsem dojel dolů, ho stačilo jen očistit.

Další lokalita, kterou jsme měli vybranou, byla Chuchle, protože tam vyrostla jedna nová T5 „mystery“ keš Izolatorova. Když jsme dorazili na waypoint parking, uviděli jsme tam podezřelé auto. Po okouknutí ze všech stran byl nalezen trackovací kód a my tak mohli zjistit, že vozidlo patří georabbit13. Když jsme poté funěli do kopce, ozvalo se Ahoj a my uviděli postavu cca v polovině stromu. Zatím jsme ale byli za křovím a daleko, takže se nám nepodařilo identifikovat, o koho jde. Nakonec když jsme byli blíže jsme poznali, že zrovna jde dolů see.bee a pod stromem na něj čeká zmiňovaná georabbit13 se psem Jerrym, který byl po mojí fence ještě běsnější než na Zdobeni vanocniho stromu: T5 – 2014, protože Dea zrovna hárá. Když see.bee dorazil dolů, tak šla nahoru jeho žena a my čekali a kecali pod stromem. Kriticky jsme zhodnotili stav stromu a see.bee dokonce navrhl, že počká až si odlezeme na jeho laně, že nebudeme přetahovat a zbytečně tak zatěžovat toho umírajícího chudáka. Nejdříve jsem nahoru lezl já. Lezlo se mi o poznání hůře oproti výstupu ke keši Prazska petka – Krcak. Nějak jsem vůbec nemohl nalézt ten správný rytmus, výstup vzhůru pro mě tedy znamenal docela trápení. Ale když už jsem se na to cestu vydal, tak jsem ji dokončil. Nahoře jsem vzal logbook a snesl ho dolů. Když se giovanbronghorst zalogoval, podal logbook mimozakonovi a šel nahoru. Nakonec mimozakon vrátil logbook do keše a zase jsme mohli balit. Na parkingu jsme se rozloučili s georabbit13, Jerrym a see.beem a vyrazili ještě vedle do chuchle na Prazska PETka – Chuchle.

Tu jsem měl jak já, tak mimozakon. Zhruba ve ¾ kopce na cestě od parkingu je keši mi došlo, že nemám lano a tak jsem se pro velký úspěch vracel zpět do kufru auta. Když jsem doslova vyfuněl nahoru s lanem, říkal jsem si při pohledu na tu paseku, co tam za sebou nechali lesníci, jestli nepopravili i ten strom. Naštěstí ne a já se s tím lanem netáhl zbytečně. Ukázal jsem na ten strom, odevzdal lano a padnul jsem na blízký pařez vydýchat ten běh do vrchu se zátěží. Opět rychlý nástřel, a jelikož šel nahoru jen giovanbronghorst, tak i velmi rychlý odlov, což se mi hodilo, jelikož mě začal tlačit čas.

Tentokrát takhle suše bez obrázků. Ale za to s prosbou 🙂 pokud jste dočetli až sem, nechte mi pod článkem komentář nebo alespoň smailíka, ať vím, jestli to vůbec někdo čte. Děkuji předem

Děkuji moc ownerům za keše, giovanbronghorstovi, že mě ušetřil utrpení na poště a mimozakonovi, že se k nám přidal.

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

11 Comments

 1. DTU500

  Tvoje články jsou nejlepší 🙂 🙂 . Smailík si určitě zasloužíš 🙂 díky za pěkné počtení ze všech akcí 🙂

 2. jakouback

  🙂 já to nečetl, ale smajlíka přidám rád 🙂 🙂 🙂

 3. Slanecek

  Ja to mam pade na pade, bud ctu tady nebo logy, vsak to vyjde na stejno. A tou Izolatorovou jsi me …dejme tomu nepotesil, takhle sproste me vymenit za lovce severskejch kesi. Fuj. Hanba ti.

  • A řekl někdo, že nepůjdu rád s tebou znovu? 🙂

   • Slanecek

    To nevim. Rekl? 🙂

    • Neřekl 🙂

     • kikcache

      Ahoj, články čtu, zde máš smajlík :). Na izolátorskou a nebo další různé taškařice bych se určitě také přidala, takže až budete vědět co, kdy a jak, dejte mi vědět :). Pic

  • giovanbronghorst

   Spíš nelovce severských keší, skončili jsme pod stromem, na stromě byly jenom dva pytlíky 🙂
   Hezkej článek mimochodem

   • Slanecek

    No super, ja velikana taky jeste nemam, muzeme se domluvit. 😉

 4. hardpetr

  Hltám všechny tvoje články

  • adicek8

   Já taky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *