T5 CITO – Buď fit

To si takhle sedím v hospodě a najednou Slanecek koukne na mobil a zahlásí, že Hloust pořádá T5 CITO – aneb BUĎ FIT. V té chvíli se lehce pod vlivem hlásím také a těším se na krásnou akci. Je fakt, že jsem se nechal zmást původně nastaveným krajem a až později jsem zjistil, kam že to vlastně jedu. Od Mariána bylo moc hezké, že s námi komunikoval a domlouval čas začátku. Přeci jen jsme měli již v plánu nějaká ta CITA po Praze a moc by nás mrzelo, kdybychom nestíhali začátek popř. celé CITO. Byl stanoven naprosto ideální čas startu na 14h, začali domluvy a plánování. Chvilku to i vypadalo, že to bude takový malý personální event pro geopraha.eu, jelikož kromě mě a Slanecka se přihlásili i další a naplnili jsme skoro celou kapacitu. Nakonec dorazili:
xteena, pajamora, Surikatí team, raddino, Slanecek, moje maličkost, Keksíček, admari, cicipan, raven95, mimozakon, Jaruska01 a DannyC14.
Když už byl jasný plán na cestu (počty aut a posádky se měnili do posledního večera), začal se plánovat doprovodný program. Padl tedy návrh si udělat grilovačku a vzít vodní dýmku a pořádně si to odpoledne užít. Předpověď počasí byla příznivá a nějaké ty kapky měli padnout až po 17h večer.
S předstihem (v pátek okolo 1h ráno) ke mě do kufru putoval gril, lana, lezecké cajky, nafukovací člun überkačera Smrka (to vše dodala Slanecek). Vypadalo to tedy na krásně strávené odpoledne a taky že bylo.

Po CITO eventu Dablicky haj vola MAYDAY, kde jsme byli ve složení Zdenys64, pajamora, raddino, lakeee, fcbtomas, morojed, dekameronnn, bumbik a DTU500, jsem nasedl do auta a s balením pytlů od Otíka a všech výše zmíněných věcí výše od Slanecka, jsem jel vyzvednout Slanecka, admari a Keksíčka na event CITO per mensum – Aprilis. Poté jsme vyrazili směr Příbram. Díky mojí chybě a prázdné nádrži jsme málem museli tlačit a tak jsem pro jistotu zastavil za Prahou a odběhl si na druhou stranu silnice pro benzín. Má posádka vypadala lehce vyděšeně, ale nesli to statečně. Ostatně, co jiného jim zbývalo. Po cestě jsme zastavili ještě doplnit palivo u benzínky a proběhl odlov krabičky R4 #6 – Dobris – smer Pribram.

Poté jsme již dorazili na parking a potkali se se Surikatím teamem a vyrazili směr T5 CITO – aneb BUĎ FIT . Podařilo se nám z kufru a auta pobrat vše potřebné a vydali jsme se jak oživlé vánoční stromečky jak jinak než do kopce. Na místo jsme dorazili ještě před začátkem a tak jsme stihli „rozbít“ základní tábor. Poté, co postupně všichni dorazili, jsme si vyslechli úvodní slova a já jsem vybalil člun a začal nafukovat. Nafukování žábou zapůjčenou pro změnu od Bumbika nešlo tak rychle a střídali jsme se s Keksíčkem a raddinem. Chvilku jsme vtipkovali, že do konce eventu to snad stihneme, ale zvládli jsme to nakonec těsně před oficiálním startem.
Poté se šlo již na věc. Člun šel na hladinu, mezitím Hloust nafoukl svůj kajak. Do člunu usedl Raddino a pajamora a do kajaku nejdříve Hloust, poté Bublina. Nakonec dorazil i Apollo II se svou lodí a po nafouknutí brázdily hladinu 3 plavidla. Začal tedy odlov bordelu z hladiny a nestačili jsme se divit, co všechno jsme nalezli. Kromě klasiky v podobě PET flašek, plechovek apod. tam plavala spousta sloupků od silnice. Asi mi nikdo nevysvětlí, která chorá mysl a proč vytrhá sloupky u silnice a dotáhne je až sem, aby je mohla naházet dolů. Nejbizarnější, nejhnusnější a nejsmradlavější nález byl stoprocentně pytel s cca polovinou kance ve značném stádiu rozkladu. Já po chvilce bloumání na okraji skály jsem si od Slanecka nechal uvázat lano a vydal se podívat, zda není nějaký ten odpadek na stěně. Kromě jednoho igelitového obalu od bonbónu tam ale nic nebylo a tak jsem se zavěšený těsně nad hladinou snažil sebrat, co plavalo ve vodě. Podařilo se mi za asistence Bubliny a jejího kajaku vylovit nějaké to víčko od PET láhve, kelímek od jogurtu a pár dalšího smetí. Potom jsem raddinovi a pajamorovi sebral pytel a vytáhl ho nahoru, kde jsem ho odevzdal Keksíčkovi.
Úklid byl i vzhledem k počtu účastníků hotov vcelku rychle a tak jsme se mohli vrhnout na doprovodný program, který nám připravil Hloust s partou věčných začátečníků, remcalů a čumilů ve složení Max1969 a Ludvajs64. Dozvěděli jsme se, že po blízkém okolí jsou rozmístěny 3 logbooky a celkem jsou tu 4 atrakce. K prvnímu logbooku jsme se měli za úkol dostat po provazovém žebříku. To, co vypadalo, jako velmi snadná věc se nahoře ukázalo jako oříšek. Nahoru jsem se dostal jako první a jistil mě mimozakon. Tužka byla u logbooku dost na krátko a nešlo se s ní zapsat. Nakonec se mi podařilo párkrát odmotat provázek a mohl jsem tam zapsat svůj nick. Moje tužka mi totiž při lezení vzhůru vypadla. Poté, co jsem slezl dolů mi mimozakon vysvětlil, jak se jistí a úlohy jsme si vyměnili. Nakonec jsem se asi jako jistící bod osvědčil, jelikož jsem se od lana delší chvíli neodvázal a jistil jednoho lezce za druhým. Raddino se dokonce prolezl i po laně na druhou stranu, kde ukořistil jmelí pro Slanecka, která neúnavně udržovala oheň a připravovala dobroty na grilu a voněla s tím na celé širé okolí.

Naštěstí mi občas kousek nějaké té dobroty přinesla a já tak byl vcelku spokojen. V jednu chvíli mi Max dal doporučení, abych lano chytil jinak a i hned vysvětlil proč. Omlouval se mi, že buzeruje, ale vytknutí chyby neberu jako buzeraci. I mi hned vysvětlil co a jak a hlavně proč. Navíc mi toto bylo vysvětlováno i při první instruktáži o slaňování od Slanecka. Poté se mi podařilo se odkotvit a dostat se na chvíli ke grilu a masu. Následoval výklad u lanovky, kterak ji udělat a jak ji vypnout. Bylo to moc zajímavé, ale po vyslechnutí všech možných rizik doufám, že ji dlouho nebudu muset dělat.
Na všech frontách probíhaly družné rozhovory mezi kačery ať již na téma T5 keše, tak i na jiné. Sluníčko hřálo, foukal lehký vánek, okolím vonělo grilované maso, klobásky a vodnice. U logbooku č. 2, který byl umístěn na stromě jsem zmeškal většinu instruktáže, ale bylo to prakticky to, co mi bylo již říkáno a ukazováno Klárou. Měl jsem alespoň vidět další techniky řádně z blízka a vylézt si k logbooku č.2.

Najednou se u eventu objevili 2 lidé a Slanecek se je zeptala, zda si jdou odlovit keš. Odpovědí ji bylo, že nikoliv, že před námi stojí owner a jde si zkontrolovat nás i kešky Další skvělí lidé do party a další zážitky a zkušenosti do placu. Po ujištění se, že se rozhodně mohou připojit k nám se petegeo vyhoupl na provazový žebřík a než jsem se stačil zeptat, jestli chce jistit nebo přidržet žebřík již psal svůj nick do logbooku. Bez lana a s batohem na zádech. Musel jsem mít oči jak šnek na vrchu hlavy. Když si porovnám rozdíl mezi mým lezením vzhůru a tím co jsem viděl … no nebe a dudy. Poté co petegeo slezl dolů, se nahoru chystala Sabinalanka. Petegeo nám opět pohrdl nabídkou sedáku a předvedl nám, jak se dá jistit pomocí lana uvázaného okolo svého těla.
Následovala další pauza na maso, vodní dýmku a hřejivé paprsky slunce.
Z letargie mě a pár dalších vytrhl Max, který se vrátil k lanovce s tím, že jí už složí. Honem jsme se tedy nahrnuli si vyzkoušet i tuto atrakci. Nahoru to šlo pochopitelně hůře, a čím výš a blíž k cíli jsem byl, tím více mi lano v rukavicích klouzalo. Až úplně na druhou stranu jsem se nedostal, přeci jen mých 95kg prověsilo lano více než ostatním a na římsu bych se asi nedostal. Cesta zpět byla o mnoho příjemnější. Stačilo se pustit a držet nohy u sebe, aby se člověk nerozplácl o strom, na kterém byl uvázán druhý konec lanovky. Nakonec jsem se spustil k logbooku č. 3 a odlovil si keš Buď fit – fyzická část. Tam jsem vložil CWG od bubliny a pomalu lezl zase vzhůru.
Poté již následovalo balení a loučení některých členů, dogrilování, vyfouknutí plavidel a hlavně CITO2, které zahrnovalo úklid našeho ležení. Přišla první krátká přeháňka a pomalu jsme se začali také balit. Svou šikovností jsem na dno poslal část Kláry grilu, což mě moc mrzelo. A navíc jsem málem podpálil les. Na závěr jsme ještě odlovili druhou část keše Buď fit a to duševní. Dopilo se výborné červené víno od Hlouste a začalo znovu pršet. Tentokrát už to nebyla jen malá přeháňka, ale pomalu se to měnilo v řádný liják.
V rychlosti jsme tedy ze sebe opět udělali vánoční stromečky a vydali se k autům. Naše posádka se rozhodla věnovat ještě pár odlovům a tak jsme ve složení Keksíček, admari a Slanecek navštívili nejdříve keš Vyhled na Hamiro. Nebylo to vysoko a tak jsem po pár vteřinách házel dolů logbook. Další zastávkou byla keš PPKV-Krizek u cesty,Suchodol-Kotencice, která měla být odlovena před výhledem na hamiro, ale díky řidičské chybě (někteří zlí jazykové tvrdí, že to byla chyba navigátora) jsme ji dali až jako druhou. Stáli jsme u dvou stromů a nevěděli, na který se vydat. Pomohl jsem Keksíčkovi na jeden a sám jsem se na několikátý pokus a s pomocí Slanecka vydrápal na druhý. Nakonec jsem slavil úspěch já, protože jsem byl na tom správném stromě.

Poslední zastávkou měla být lahůdka v podobě kešky Letovsky most 2.0. Lovení bylo fajn, nakonec bez výstroje jsme se všude v pořádku dostali, všechno prolezli. První jsem se drápal nahoru já s vědomím, že kdyby něco, tak mě tam jako řidiče nenechají. Vylezl jsem tedy na pilíř mostu a šplhal jsem dál. Poté jsem se spustil do šachty a hledal, kde by jen ta keš mohla být. Prohledal jsem tam každý kout, ale nenašel jsem. Vylezl jsem tedy ven a hlásil, že jsem nenašel. Po pročtení pár logů jsem tedy opět slezl dolu následován Keksíčkem. Ten nakonec to správné místo nalezl a na logování se k nám připojila i admari. Slaneček mezitím seděla venku a čekala, až dáme vědět, že jsme v pořádku. Nakonec jsme slezli dolů a vydali se konečně směr Praha. Po cestě jsme se tedy ještě zastavili pro kešky Zamek Dobrichovice, kde si málem Keksíček vysloužil 25 na holou a poslední zastávkou byla keš Hasici, která je velmi hezky provedena.
Ještě jednou bych chtěl poděkovat Mariánovi za uspořádání T5 CITO eventu, všem účastníkům za pokec, těm zkušenějším za podnětné informace. Byla to neskutečně povedená a pohodová akce, kterou jsme získali nové známé, spoustu rad, pomohli jsme trošku přírodě, zagrilovali si, vyblbli se atd. Za mě to byl rozhodně jeden z nejlepších eventů, kterého jsem se účastnil a doufám, že něco podobného zase někdy podnikneme (že by potápěčský event na stejném místě?)

Pro pobavení přikládám ještě seznam IN/OUT z eventu

Out: Kanec, PET lahve, pytle s odpadky, sloupky od silnice a jiný bordel. Nezapomenutelné zážitky, zkušenosti, dobrá nálada, maso z grilu, nové známosti a spousta další super věcí.

In: Samsung Galaxy S4 Duo, část Slanečkova grilu.

 

Fotky od St&nda: http://ulozto.cz/xhUGR4Nf/cito-bud-fit-zip
Fotky od ApolloII: http://www.uschovna.cz/zasilka/QI53H2RHE87JS3KT-7Y7/
Fotky od Marek-26: http://uloz.to/xQtoNRwJ/t5cito-zip (heslo je nick ownera CITA)
Fotky od cicipan: http://siko1.rajce.idnes.cz/T5_CITO_BUD_FIT

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

9 Comments

 1. Pěkně sepsáno, jako bych tam byl s vámi :)! Docela dobrodružné CITO, to se mi líbí :)! a grilíček…saaafra, už bych taky něco ugriloval 😀

  • Marek-26

   Ale jen jako 😀 na jako a skoro se nehraje. Holt si musíš hlídat, kam vyráží pajamora a Slanecek. Jakmile pojednou na stejnou akci, vydej se též 😀

 2. raven95

  Copak se stalo s grilem? Uz jsme tam nebyli.

  • Marek-26

   Jeho část se díky jednomu nejmenovanému šikulovi odkutálela do vody a uhlíky co se sypali po cestě začali zapalovat trávu, jehličí, listí a větvičky :o)

   • raven95

    Takze se grilovacka zmenila na hasicsky trenink? 😀

    • Marek-26

     Naštěstí již bylo dogrilováno. No už málem klici tahali své hadice 😀

 3. Slanecek

  Teda Maro! Ja nejsem zadnej zlej jazyk prece. Sam musis uznat, ze ta mikro pani v mym telefonu je fakt divna.

  • Marek-26

   No navigace, která se sama ztrácí je fakt divná 😀

 4. cicipan

  Pekne jsi to napsal 🙂 A nahradni gril uz shanis ?:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *