Slzy svatého Vavřince

Slzy svatého Vavřince – http://coord.info/GC59QEZ

Při povídání si se spoluownerkou eventu (Slanecek) o padajících hvězdách jsme došli k tomu, že to má každý rok jako dárek k svátku. A tak slovo dalo slovo a už jsme byli domluveni, že letos budeme Perseidy pozorovat spolu. No jo, ale samotným by nám bylo smutno a tak přišel nápad udělat z toho event. Slanecek dostala za úkol vybrat místo a já udělat vše ostatní. Původně jsem myslel, že vybere nějaké místo kousek od svých HC a tak mě velmi překvapili souřadnice, které zaslala. Po návratu z tábora honem udělat listing a pak už jen čekat na schválení. Když se začali hlásit první lidé, měl jsem radost, ale ke konci jsem měl obavy, abychom se na parkoviště všichni vlezli. Na GeoPraha.eu jsme se snažili zredukovat počet posádek a zahustit obsazenost aut, což se nakonec vcelku povedlo i když z Prahy nás jelo docela dost.Já jsem nakonec po odpadnutí části posádky vyrazil se Slaneckem a pajamorou o trochu dříve s tím, že si uděláme malou zastávku na nedaleké Geokuchařce, že si jí Slanecek překontroluje. No po menší navigační chybce jsme jeli sice na Geokuchařku, ale ne na tu, která byla kousek od eventu. Nakonec jsme to tedy otočili a jeli směrem na tu správnou. Že se St&nda chystá na Slapy Trinity Challenge # 3 jsem z fóra GeoPraha.eu už věděl, ale že na ni skončím i já jsem netušil. Jak jsme jeli, tak najednou cestou přes most vidím Altaria a další. Za mostem tedy parkujeme, bereme sedáky a hurá za nimi. Na místě se dozvídáme, že máme nataženy 2 cesty a netrvá dlouho a můžeme se vydat s pajamorou dolů. Já jsem byl tak horlivý, že jsem se dolů vydal bez věcí, které by mi umožnili cestu zpět nahoru. A ono i umístění bylo nakonec jinde, než jsem si myslel. A tak jsem si postupně od St&ndy, rupyho a dalších vypůjčil všechno možné a spustil jsem se dolů. Bylo to moc fajn. Dole jsem se zalogoval a předal keš pajamorovi, poté zapózoval St&ndovi, který nás šel fotit a natáčet. Poté zbývala jen cesta vzhůru. Pajamora měl na své straně schůdky, což já bohužel neměl a tak jsem chvilku bojoval s cestou přes hranu pilíře. Nakonec vyřešeno a já se mohl plazit zpět.

 

Na místo eventu jsem díky zdržování se na Slapy Trinity Challenge # 3 dorazil cca v 19:58 a už jsem skoro neměl kam zaparkovat. Nakonec jsme se tam nějak poskládali i za cenu toho, že někteří nemohli vyjet. V jeden okamžik tam stálo 22 aut (můj odhad normální kapacity parkoviště byl 15 aut).
Nechali jsme příchozím akademickou čtvrthodinku a poté Slanecek po chvilce přemlouvání oficiálně zahájila event. Při pozorování západu slunce jsme se jistě již všichni těšili na padající hvězdy, ale …

Na obzoru se začal objevovat jednolitý mrak táhnucí se přes celý horizont. Díky dalekohledu, co sebou přivezla Jindris a Milancer jsme se alespoň mohli kochat okolím a částí GeoPrahy, která si slaňovala pro nějakou z dalších T5 keší. Bohužel, hlavní důvod eventu nevyšel a díky zatažené obloze jsme nemohli sledovat padající hvězdy. Sem tam sice někdo zahlédl hvězdu padat, ale raději jsme se věnovali jiným činnostem, než zírat non-stop na oblohu. A tak se grilovalo, pilo, povídalo a prohlíželi se CWG, Coiny, poslouchala přednáška o výrobě PET flašek, chodilo se po skupinkách na odlov nejbližších keší atp. Po prvotním návalu se i parkoviště trošku uvolnilo, někteří museli domů brzy, Večer ubíhal a lidé pomalu odcházeli, někteří teprve přicházeli, ale před půlnocí již začali všichni prchat. Zbývalo již jen poklidit okolí, zabalit si věci a vyrazit směr postel. Dle logů se účastnilo 52, lidí tedy celkem bylo o něco málo více.

Děkuji všem co přišli za výbornou atmosféru.

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

3 komentáře

 1. Supr článek a fotky, díky! Popravdě nejvíc mě pobavilo píďalkovací video a jak máte každej jinej styl 😀 mára klasická jebačka a pajamora takové Lko, hlavičkování nebo jak to nazvat 😀 a navrch tomu jsem si říkal, odkud se to vůbec přehrává a pak koukám, že přímo z našeho webu, supr, jsem ani nevěděl, že to tu jde 😀 a noční pohledy paráda!

  • Marek-26

   Není zač 🙂 Pája měl krátkou smyci. A jebačku dělám až nahoře, když jsem byl na té stěně. Ve volném prostoru lezu relativně normálně 😀

   Css jsi nevěděl, že na náš web můžeš vkládat videa?

 2. caravel76

  No já teda před půlnocí nikam neprchal, ba naopak. Zůstal jsem až do rána a pokračoval dál na jih.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *