Přechod Brd

Hned na začátek poznamenám, že vše píšu ze svého pohledu a trasu jsem neabsolvoval celou (narozdíl od Hojšího). Ale od začátku: tuto keš jsem zaznamenal prvně asi před rokem, když jsem jel lovit do okolí Všenor. Tehdy jsem ji zase s poklidem zavřel. Jenže postupem času jsem o ní opět zase párkrát slyšel a když se loni na podzim začala plánovat na geopraze… Jenže se to už nestihlo a nějak z toho uplně sešlo. Pak vyjel na geocaching.cz blog od Paha Ahma a já věděl, že tuto keš chci. Oživil jsem téma a po nějakém domlouvání a plánování bylo jasno, že půjdeme v této trojčlenné sestavě. Caravel nám to brutnul až do třetí stage a nehodlal část před tím procházet. Další domluvy a nakonec bylo jasno, že půjdeme od pátku do neděle. Hojší vyrazil ráno v pátek ze Všenor. Já musel do školy a tak jsem se musel asi o třetinu ochudit, ale slyšel jsem nejen od Caravela, že jde o část, kde o nic moc nepřijdu. První průšvih nastal ještě dříve, než začala expedice. Nepřijel mi totiž autobus. Následoval telefonát Caravelovi, že průšvih. Finálně jsem došel na vlak a bylo jasné, že se nepůjde z Haloun (jak jsme původně plánovali), ale pojedeme z Řevnic autobusem až do Drahlovic.Nadšený jsem z toho nebyl, ale moc jiných možností nebylo. (když jsem to doma měřil, ochudil jsem se téměř o polovinu trasy, i když v okolí drugé stage už jsme dvakrát byl) Stage 3 jsme tedy také nechali na Hojším. Když jsme z Drahlovic vydrápali nahoru na jakousi asfaltku, začali jsme projíždět listing a i díky Caravelově perfektní znalosti Brd nám bylo jasné, kde jsou všechny stage. U čtvrté jsme měli na Hojšího hodinu náskok a bylo jasno, že jsme mohli klidně vystoupit o chvíli dřív, ale neva. Ulovili jsme tamní kešku, poseděli, pokecali a psali Hojšímnu SMSku, že čekáme na čtvrté stage, ale půjdeme zakempit a pošleme souřadky nocležiště a at za námi dojde. přišla SMSka, že souhlasí a prý jak víme, kde je 4. stage. Odpovědí mu bylo, že jsme na to přišli hlavou. Jinak tady nám zadání přišlo trochu nejednoznačné, ale naštěstí šlo o vcelku nepotřebné písmeno. Caravel mě zavedl kamsi, kde jsme měli přespat. Připravili jsme oheň, dřevo, pokecali a a asi za hodinu přišel Hojší. Asi do jedenácti jsme seděli u ohně a bylo nám moc fajn.

Když jsme se ráno v sobotu probudili, udělali jsme si snídani, pomalu zabalili a mohli vyrazit. Vyšli jsme docela pozdě a večer jsme museli hnát. Následovala cesta k další stage (která vyšla přesně tam, kam jsme čekali). Vyškrábali jsme se nahoru na Hradec kde nás čekaly dvě kešky. Obě celkem v pohodě nalezeny a postupně jsme krásnou přírodou prošli až na kopec nedaleko páté stage, je asi jasné, který mám na mysli. Tam jsme si udělali asi hodinku pauzu, nejedli se, pokochali a mohli pokračovat. Cestou jsme ulovili dalších asi 5 keší.Caravel měl celekm jasno, kde chce spát a začal pomal propočítávat, jak (ne)stíháme. Zatím to ale vycházelo tak akorát. U páté stage jsme se jen zastavili abychom jukli na hodnoty kvůli počítání finálky, šestou stage jsme ani nepočítali. Okolí páté stage se mi moc líbilo, byl to snad ten nejhezčí úsek celého úseku, který jsem šel. Aspoň tedy za mě. Dál se nedělo nic tak zajímavého, protě jsme šli, občas zahučeli pro kešku a takle až na stage 6. Tam jsme zjistili hodnoty a Caravel opět začal propočítávat a začalo to vypadat, že přestáváme stíhat. Naštěstí tady nám to šlapalo poměrně rychle. U jedné z keší začal Caravel zjištovat počasí na radaru, který nám moc dobré nálady nedodal, ale naštěstí k nám déšt nedošel. Na místo spaní jsme došli nakonec včas. Opět následoval oheň, povídání a prostě krásný večer v krásné přírodě.

Ráno už jsme to měli k finálce fakt kousek, ale chtěli jsme okolí finálky ještě trochu vykešovat. Padla jedna keš, kde jsme potkali raddina a pak už jsme konečně mohli jít pro tu třešinku na dortu jménem finálka Přechodu Brd. Ještě před tím tedy proběhla návštěva jednoho moc hezkého místa, které nám chtělCaravel ukázat a o kterém si myslel, že zde bude keš. To se ovšem o několik stovek metrů seknul. Finálka nalezena v pohodě. Krásná velká čistá krabice. Prostě super. Chcíli jsme se kohali a radovali, přečetli jsme si logy prvních nálezců. Obnzvlášť Benjův příběh byl super a ted jsem si ještě četl logy prvních asi šesti nálezců. Po odlovu finálky následovalo ještě pár okolních keší a celý víkend a přechod jsme zakončili v Jincích v tamním skvělém pivovaru Vilém. Tam se naše cesty rozešly. Já odjel autobusem domů, kluci pak asi ještě dlouho seděli v pivovaru a poté jeli domů vlakem.

Na konec bych řekl asi jen to, že šlo o naprosto parádní akci a kado nešel, o hodně příšel. Všem tuhle multinu můžu jen a jen doporučit. Jen jak napsal Hojší, lepšího průvodce než jsem měli my, asi neseženete…

Poznámka: tento článek je v podstatě log, který jsem na tu keš psal, ale psal jsem ho se záměrem použití pro tento článek. Prakticky jsem nefotil, mám jen pár výhledů, případně dodám jindy.

miroslavrouta

Autor nevyplnil informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *