Prase (série Jezte …)

Tato série byla jedna z dalších domluvených akci na geopraha.eu a opět nás jela pěkně velká banda. Po různých změnách z důvodu nemocí, jiných plánů a neustálého potvrzování a odříkávání účasti od jednoho mladšího bratra to byly tentokrát 4 auta a složení:

Raddino, Robot[CZ], Spinka, Askarinka + Ajkopes
Marek-26, Surikatí Team, Altaria, taneamonise + Benji
dekameronnn, lakee, Caravel76
prazskychytrak, xteena, lluucciie

Sraz jsme měli domluvený tentokrát až na místě resp. v 9h u prdelačky a tak se ze začátku naše osudy odvíjeli různě. Já jsem výjimečně nevyrazil pozdě a dokonce jsem pro Altaria a taneamonise přijel o pár minut dříve a zastihl je s kartáčky v puse. Asi je to vykolejilo natolik, že vylezli později =)

Poté jsme jeli vyzvednout Bublinku a Lukyho (Surikati Team), ale bohužel jsem se nedíval, kam nás navigace vede a tak jsme skoro až za Prahou zjistili, že jsme na cestě na Slovensko 😀 předpokládaný příjezd za necelé 4 hodiny. Inu otočili jsme to, přenastavili navigaci a dorazili již s dost velkým zpožděním pro Surikaty.

Vydali jsme se směr Plzeň a těsně před 9h jsme volali dekameronnnovi, že budeme mít zpoždění. Dozvěděl jsem se, že jsou cca 20km před námi. No už jsme jeli max. povolenou rychlostí a tak jsem se je ani nepokusil stíhat. Navíc slíbili, že počkají.

Když se naše posádka konečně dokodrcala do cíle, zaparkovala a vysoukala se z auta, všichni na nás již čekali. Ruce už je svrběli a razítka měli připravené. Hurá logovat první keš, tedy prdelačku. DO první keše jsme se zalogovali všichni + jsme pořídili fotku logbooku. To jsme měli cca 9:30 …

Dál se šlo po kamenné cestě až k další keši Sulc. Tam už se logovalo hromadně. Začátek byl jako vždy hektický, někteří se delší dobu neviděli a tak začal kolotoč dialogů a rozhovorů, díky čemuž jsme se občas museli o kousek vrátit pro keš. Já jsem záhy také vzdal logování z terénu, protože místy signál prostě nebyl (ten mobilní). Mohl jsem to ukládat do offline, ale to se mi nechtělo 😉

Následovaly keše Uzený, Ovar a Špek. Naše skupina po celou cestu měla zaujmut útvar stádo ovcí a tak se pořadí, rychlost i tvar měnil z minuty na minutu. Šlo se nám dobře a kamenná cesta se změnila v klasickou polní, po které se šlo mnohem lépe. Tu nás zaujmul lapač škůdců, který každému z té dálky připomínal něco jiného, tu nás zaujmula studánka. Voda ve studánce byla chladná a dobrá, a jelikož jsem neomarodil ani jsem se nepoto tak byla možná i pitná.

Po spajdrveřovi jsme se rozhodli si poprvé odlovit něco mimo sérii. Tím něco byla tradička Vrch Brno (OK/PL-035) SOTA cache, která měla finálku a krásného místa, kde jsme se i chvíli zdrželi, zablbli si, něco nafotili, nás hromadně nafotili, někdo si dal sváču, jiný pivo a někdo upil ze svého obřího barelu s vodou. Počasí nám přálo a slunko hřálo, ale sem tam nás překvapil studený vítr.

U vrchu Brno toho bylo k vidění více. Například základy Vigvamu s kamennými základy, kamenné moře, kde si kdosi postavil spoustu věží atp. Tam jsem se já s xteenou a Surikatam trošku zdržel. Inu duší stále děti. Ostatní nám poodběhli a pak na nás čekali. My jsme se vydali zpět trošku jinou cestou a tak jsme jim vpadli do týla 😛

Dále cesta ubíhala tak nějak podobně. I když potkali jsme pár trampů, pár cyklistů. Našlo se dost lidí, kteří v tak krásný den vyrazili do přírody. Po Jitrnici a Grilovaném selátku jsme chvíli pozorovali radioamatéra u keše Vrch Brno (OK/PL-035) SOTA cache.

Ale to jsme již pomalu chytli hlad a tak jsme ve zrychleném režimu dali Jelita, Guláš, Bůček, Jazyk, mé oblíbené Škvarky a Tlačenku. Následovala další odbočka z trasy pro tradičku Kamenne more – Bila skala, ale ta si musela chvíli počkat. Na tom krásném výhledu jsme obsadili ohniště a opekli si v krásném počasí buřty. Opékání buřtíků, povalování se atd. jsme věnovali něco málo přes hodinku. Byla to paráda. To počasí, buřty, někteří z nás si dali i pivečko z minipivovaru… No byla to taková paráda, až se nám poté už nikam nechtělo 😀

Po odlovu tradičky jsme se vrátili na trasu a značně zlenivělí a zmožení jsme se vydali „spráskat“ ještě zbytek série. Šli jsme takovým loudavým tempem a jediný prazskychytrak měl spousty energie a snažil se nás zapojit do úklidu lesa. Během putování nás dokonce čekala jedna ztráta :-/ dekameronnnovi vypadla navigace. Tak jak jistě i vám padají mobily nebo navigace. Žádná rychlost, malá výška, ale bohužel dopadla na nějaký ostrý kámen a displej prasknul.

Sérii jsme téměř dokončili a tak jsme se mohli vydat pro bonus Zlaté prasátko, které bylo vyvrcholením našeho výletu. Myslím si ale, že pro většinu z nás to nejlepší přišlo již při obědě. Ke zlatému prasátku jsme se přesunuli auty blíže a vzhůru na lov! No stoupání to bylo krásné a na konci proběhlo i delší hledání. Po nalezení jsme se se Zlatým prasátkem pomazlili, zvěčnili a vydali se pomalu na cestu zpět k autům.

Na závěr společného putování jsme se zastavili ještě v říši pohádek. Resp. na keši Arabela v Risi pohadek. Tak se poté naše cesty rozdělili. Polovina se vydala na cestu domů, druhá polovina pokračovala v lovu a jela odlovit multinu Dalnice D5: Plzen-Praha a zpet. Ne, že bychom absolvovali celou trasu, měl jsem již vyluštěno díky mým cestám na západ.

Poslední ulovenou krabkou a pro mnohé další z vrcholů dne byl odlov archeokeše Hurky 1. Další lov jsme již zavrhli a chystali jsme se do nedaleké pizzerie na večeři. Bohužel Benji nebyla vpuštěna a tak naše posádka vyrazila směr Praha.

Děkuji všem za další z mnoha vydařených výletů.

Na druhé straně najdete kompletní fotogalerii z výletu 🙂

Pages: 1 2

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *