Lov v Praze aneb prvních 13 pražských expedic

Úvodem:

Členem geoprahy jsem možná trochu nelegálně, jelikož pražák nejsem a zatím ani neplánuju jím být. Nicméně v Praze se vyskytuju poměrně často a víc jak polovina všech mých úlovků je právě z našeho hlavního města. Prvních 5 pražských expedic (vyjma třetí) probíhalo lovení skrz letecké mapy, takže domácí příprava byla docela zdlouhavá.

 

První pražská expedice (28.3.2014): 

Počet keší 8 (7 tradiček, 1 virtuálka), společnost žádná, důvod expedice: jel jsem k tetě do Prahy, tak proč něco neulovit. Shrnutí: Jelikož jsem byl v té době ještě mladé káče, které na této expedici uzavřelo teprve druhou desítku keší, lovil jsem jen tradičky a ničeho ostatního si moc nevšímal. Až na virtuálku která byla mimo fanshopu na Letné hlavním cílem expedice. Prvních pár keší jsem měl naplánovaných v Jinonicích a na Vidouli. Našel jsem tam 3 z pěti, coý v lese bez GPS nebyl tak špatný výsledek. Trnem v oku je mi Šmukýřka, kterou jsem poté opět hledal asi o rok později a opět jsem musel logovat DNF. Nemám jí dodnes. Další zastávka byla na Smíchově v Holečkově ulici. Odloven Archanděl Gabriel, nenalezen Letohrádek Kinských. Ten nemám dodneška, ale já tam ani od té doby nebyl. Ještě Růžový tank a hurá na Karlův most pro virtuálku. Při té příležitosti samozřejmě sebrána i tradička mostu věnovaná. Poslední zastávka byla Letná, kde jsem měl za cíl utratit nějaké peníze na Spartě. Bohužel sparťanskou keš jsem nenašel. Jakož i Letenskou vodárnu… Aspoň u Kolonky (dneska jasná záležitost, tehdy jsem jí hledal asi 20 minut) jsem uspěl. Tím expedice skončila.

Druhá pražská expedice (3.5.2013):

Počet keší 9 (6 tradiček, 1 mysterka, 2 wiga), společnost žádná, důvod expedice: byl jsem v Praze na fyzikální olympiádě, tak proč neulovit po jejím skončení pár kešek. Tato expedice byla taky ještě poněkud nekompaktní a konaná asi na 4 místech. Začínal jsem wigem na Kampě, jelikož tam se konala i olympiáda. Úspěšně uloveno. Při té příležitosti jsem dal ještě Lenonovu zeď. Další zastávka byla na Pražském hradě, kde bylo hlavní a jediný cíl tamní Maxinohovo wigo. Také úspěšně odehráno. A pak nastal přejezd na Pohořelec, protože jsem měl informace, že olympiáda bude právě tam. A když už jsem tam měl naplánované keše, tak jsem tam zajel. Naplánované byly Pohorzelecz a Hradby. Ani jednu z nich jsem nenašel a nemám dodnes. A to jsem na Pohorzelci byl už třikrát. Jedna z keší, která mi nedá spát… Takže jsem tam hel úplně zbytečně. Následoval přesun na náměstí Míru, odkud byl po Korunní ulici a posléze Vinohradské naplánován pochod až do Strašnic. Krásně jsem se tehdy prošel až na Depo Hostivař a úplně jsem to nevypočítal, takže mi asi o 5 minut ujel vlak. Ale naštěstí jel ještě i další… Už to nebudu psát keš po keši, každopádně několik jsem jich našel a několik ne. Na co rozhodně nezapomenu, tak na keš Vavro Šrobár. Nevím kolik z vás jí má, každopádně ačkoliv jsem z fotek, které jsem si udělal, věděl, že na geoobjektu keška je, šátral jsem tam asi 20 minut. Bohužel jsem si nevšimljisté maminky s kočárkem, takže na mě koukala dost divně. Ještě horší bylo, když vešla do zahrady. Kdo keš má, ten pochopí. Co je však ještě nezapomenutelnější, je keš Palác Vinohrady. Ta je totiž u hlídaného parkoviště a dědek, který tam vybírá prachy asi s geocachingem moc nesouhlasí. Každopádně jsem zblblý hiontem vlezle někam kam jsem něměl a nikdy nezapomenu, jak mě ten dědek seřval. Keš nemám dodneška a asi ani mít nechci… Toť asi vše zajímavé z druhé pražské expedice.

 

Třetí pražská expedice (14.6.2013):

Počet keší 14 (12 tradiček, 2 multiny), společnost SklendaTeam a zuiko (geoznámé z našeho regionu), důvod expedice: někam jsme chtěli vyrazit a SklendaTeam to rozhodla právě sem. Je to jediná expedice do Prahy, která se neodehrávala v mé reřii. Místo lovení bylo Prokopské údolí. Nijak si nevzpomínám na nic, co by stálo za zmínku. Vím, že bylo hezké počasí, měli jsme 100% úspěšnost a že to kolikrát byly docela krpály. Rendymu se omlouvám, že jsem neulovili Pentagon :-D. Nevím co víc napsat.

 

Čtvrtá pražská expedice (7.9.2013):

Počet keší 21 (14 tradiček, 4 mysterky, 1 wigo, 1 event, 1 GPS Maze), společnost žádná, důvod expedice: konání Maze, to jsem prostě chtěl vidět a být u toho. Prvních několik keší jsem ulovil v Butovicích a Košířích. K hlavnímu cíli expedice, což bylo pochopitelně Maze, jsem se dostal kolem jedenácté až dvanácté hodiny. Navíc to byla sobota a naprosto úžasný čas, takže jak jsem slyšel, že se stály fronty na vstup, tak to vím opravdu jen z doslechu. Já žádnou frontu nestál. Maze se mi líbilo. Ještě jsem zašel na blízký event konaný Ottikem a Alicí, v němž šlo o to, udržet TB 24 hodin v pohybu. Tam jsem s kýmsi obkroužil jeden okruh a šel dál. V blízkosti Stromovky se keše podávaly z ruky do ruky, takže jsem našel i Letenskou vodárnu, kterou jsem při první pražské expedici nedal. Zajímavý styl odlovu jsem si zvolil u zemědělského muzea. Keš jsem chvíli nemohl najít, nicméně řekl jsem si, že za chvíli někdo přijde. Vytáhl jsem svačinu, sedl si na schody a asi za 10 minut opravdu přišla parta německých kačerů. I tak se nám ale vypátrat keš nepodařilo. Nicméně za několik dalších pár minut přišla další parta Němců a keš byla za chvíli konečně pokořena. Postupně jsem šel přešel Štefánikův most a přes nábřeží (stále hromada kačerů, takže Vltava River mi ulovili nějací Holanďani) a přes Karlín (kde jsem kačery už nepotkával) jsem došel až na Palmovku. Tam jsem skončil wigem Fantomas. Úplné zakončení jsem provedl odlovem keše na Smícháči.

 

Pátá pražská expedice (26.9.2013):

Počet keší 22 (17 tradiček, 3 mysterky, 1 multina, 1 wigo), společnost vojace (spolužačka, jež mě ke GC přivedla), důvod expedice: školní exkurze na Vyšehrad, tak proč po jejím skončení něco neulovit? Začátek byl logicky na Vyšehradě. Z něj jsme posupně došli až na Karlovo náměstí a cestou dali asi 6 keší. Naprosto nezapomenutelný je odlov keše Faustův dům, kde jsem se do keše nemohli dostat. Finálně to dopadlo tak, že jsme se o ní přetahovali. Pohled na nás musel bejt asi docela šílenej, hrozně jsme se u toho nasmáli a je to opravdu nezapomenutelné. Ale nakonec jsme ji otevřeli. Následoval přesun na Vysočanskou, tam mi šlo především o MarHanovy schody. Vojace jsem nechal, ať to jenom vyjde, já že to vyběhnu. Pamatuju se, že jsem to dal v limitu 140 sekund. Finálka nalezena a my jsme mohli v klidu pokračovat přes Klíčov až do Letňan (Rendy, tu multinu jsme nedali, protože nebyla GPS, ale jak jsi asi zaregistroval, už jí mám. Sysel keš jsme dali, ta byla lehká, ale ještě nebyla v té době tvoje). Po té jsme se přesunuli ještě na Ládví a tam dali ještě dvě keše.

 

Šestá pražská expedice (14.12.2013):

Počet keší 17 (8 tradiček, 5 mysterek, 3 multiny, 1 wigo), společnost žádná (respektive asi 5 keší jsem odlovil s kačery Unkas a Ucitelska, které jsem po cestě potkal), důvod expedice: prostě se mi chtělo do Prahy na lov. Začal jsem na Hradčanské wigem Pepik pražskej. Pak jsem absolvoval několik keší v Dejvicích (směr typu Stadion Juliska, Hanspaulka nebo keš Matějův výhled). Co mě naštvalo, bylo DNF na Warriors of Honour, kterou jsem strávil poměrně hodně času. Pak následoval přesun do Vršovic, kde je keší dost na to abych to tam i ukončil. Začal jsem u kostela svatého Václava, přes Vršovický hřbitov (tam jsem potkal právě ony dva kačery), přes slávistické areály (fuj, strašný, ale co bych pro keše neudělal) a skončil u keše Paraziti, kterou jsem zřejmě špatně vyluštil.

 

Sedmá pražská expedice (12.1.2014):

Počet keší 34 (18 tradiček, 9 mysterek, 3multiny, 2 earthky, 1 letterbox, 1 wigo), společnost martesing (spolužák, který prožil rozkvět v roce 2011, ale už v té době se GC prakticky nevěnoval a tato expedice byly jeho dosud poslední keše), důvod expedice: někam jsme chtěli a nakonec to vykrystalizovalo do Prahy. Jeden z cílů byla mysterková série na Vysočanech. Když už jsme tam ale jeli a poblíž bylo wigo Pacman 2, nemohli jsme ho vynechat. pro maertesinga to byla ve wherigo premiéra (a asi i derniéra, protože GC už nedělá, jak jsem psal). Za mě je to to dosud jedno z nejlepších wig, které jsem hrál (mám jich v současné době 24). Poté následoval přesun skrz další dvě keše na onu zmiňovanou sérii. Keší ze serie jsme tam dali 8. Sedmičku jsme nevyluštili a bonus v té době ještě neexistoval. Pak ještě další dvě keše ve Vysočanech a hurá do Ďáblic. Na Ládví nám ujel přestupní autobus, takže jsem tam dali nějaké dvě tradičky. Přes Ďáblice jsme došli k Ďáblickému háji. Zajímavé to bylo u keše 28. únor. Sedíme tak na lavičce, kde byla keš a najednou se za náma ozve: „Našli rádcové, našli?“ a on to owner. Krátce jsme pokecali a pokračovali dál skrz háj (nenašli jsme eventovou, to si dodneška nedovedu vysvětlit, kde mohla být) do Kobylis. Tam jsem zkoušeli terénní mysterku 24 sever, ale nedali. Krásně ironická situace zde nastala. Martesing mi akorát četl hint, že skauti jsou ochránci přírody a přesně v tu chvíli pode mnou rupla větev, když jsem se snažil dostat pro stage. Pak jsme dál pokračovali skrz Kobylisy (také nenašli keš Teta kam to jdete, co to nesete) až do Chval. Tam jsme skončili. 34 keší byl obrovský úspěch.

 

Osmá pražská expedice (8.2.2014):

Počet keší 14 (8 tradiček, 2 mysterky, 1 multi, 1 earthka, 1 wigo, 1 webcam), společnost žádná, důvod excpedice: jel jsem k tetě do Prahy, tak proč něco neulovit? Začal jsem v Hlubočepích, kde jsem da asi 5 keší. Poté následoval přewsun na Zbraslav. Tam mi šlo přeně o webku. Ta sice nefachala, ale owner uznával fotology. Pak jsem něco ulovil na Zbraslavi, něco v Břežanském údolí a také jsem prodělal asi 3 nebo 4 DNF (z zoho jedno na žijící archivce, která tam byla!). Tam by to ještě tolik nevadilo. Mnohem víc mi to vadilo na letterboxu věnujícímu se komořanskému tunelu. Buzola nespolupracovala tak jak měla a já bohužel keš nenašel. To mě štvalo především protože jsem chtěl dát 7 typů keší za den. Bohužel jsem nenašel ani mysterku k tomuto tunelu. Pak jsem ještě vystoupil v Kunraticích pro nějakou tamní tradičku ale především wigo Běh Parkem. To se podařilo ulovit i když až na druhý pokus, jelikož jsem nečetl tak moc pozorně text. A pak už hurá k tetě.

 

Devátá pražská expedice (12.3.2014):

Počet keší 11 (7 tradiček, 2 mysterky, 1 multi, 1 earthka), společnost mi dělal částečně luss (geokamarádka), důvod expedice: jel jsem do Prahy k doktorovi, tak proč poté něco neulovit? tentokrát byla cíl Libeň kvůli Podepiš se challenge. Tu jsem si splnil už 30. prosince ve společnosti ownerů. Ulovil jsem asi 6 keší sám a pak se ke mě na Palmovce přidala luss, jak to bylo v plánu. Došli jsme spolu až na Českomoravskou a tam skončili (ulovili jsme např. Novy areal Sparty Praha, nebo Bohumil Hrabal cache).

 

Desátá pražská expedice (17.4.2014):

Počet keší 21 (13 tradiček, 2 mysterky, 5 multi, 1 wigo), společnost DChvalda (geokamarád z dalekého severu), důvod expedice: měli jsme prázdniny a oba byli v Praze, tak proč si nevyhradit den a keše? Tato expedice byla velmi kompaktní, odnikud jsem nikam nepřejížděli (až na poslední 2 keše, jež jsem absolvoval už sám). začali jsme na Pankráci a přes Kačerov, Lhotku a Kamýk došli až k libušské observatoři. (dali jsme např. květnové masakry, Arkády Pankrác, Kojenecký ústav Sulická, Krč, Les Kamýk) Asi nikdy nezapomeneme na letterbox v TN. Nad tím jsme strávili přes hodinu a nakonec to nenašli. A nejhorší na tom bylo, že jak jsem se později dozvěděl, hledali jsme na správném místě. Já se tam stavěl v červenci a našel to. Žiju s teorií, že tam tenkrát prostě nebyla. Nemohla tam bejt. A DChvalda je pěkně naštvanej, že já jí mám a on ne. Aby toho nebylo málo, tak se nám vzápětí nepodařilo odehrát wigo Homer v akci, kde jsme skončili asi po 4 zónách. Posléze jsme nedohráli Zaklínače, kde to prostě chcíplo na mrtvém bodě. Dnes už ho taky mám, hrál jsem ho v červenci s minarjem. Nakonec jsme tedy došli až na Libuš. já sip ak ještě vystoupil na Hrnčířích Tam mi šlo především o mysterku, která mi straší na Hájích nebezpečně blízko HC mé již několikrát zmiňované tety. Jenže jsem zjistil, že jsem to kdysi špatně opsal a v šuplíku jsem měl půl roku místo finálek úvodky. Dodnes ji nemám, ani jsem ji ještě podruhé neluštil. Keš u kostela jsem nenašel. Dal jsem ale Hrnčířské louky a vodníky. Poté hurá k tetě.

 

Jedenáctá pražská expedice (13.6.2014):

Počet keší 10 (5 tradiček. 3 mysterky, 1 earthka, 1 wigo), společnost žádná, důvod expedice: jeli jsme se školou do divadla, tak proč tam po jeho skončení nezůstat. Tady si vypůjčím hromadnou část logu. (už to píšu hodinu a půl a přestává mě to bavit) Když už jsem jel se školou do divadla, byla by hloupost v Praze nezustat. Jenže den začal katastrofálně ještě před divadlem, kdy mi u mysterky, u níž se něčo zjišťovalo doma, něco v terénu, nevyšel abi jeden kontrolní součet. Po divadle jsem se přesunul do Braníku. U Branickeho pivovaru jsem nepřišel na to, co počítat. Pak jsem nenašel Železniční 3. U IQ keše mi nevyšla hned první stage. To už mě to začínalo dost štvát. Pak jsem se vydal na mysterku, která vyšla úplně jinam, než jsem potřeboval, ale když už jsem to lustil… GPS si tam dělala ci chtěla a po 20ti minutách jsem to vzdal. Doslova vy víte co jsem se vracel zpět na most Inteligence přemýšlíc, že pojedu domů. Jen tak samovolně mě napadlo, že je 13. pátek. Nakonec jsem se rozhodl pokračovat. Po 5ti neúspěších za sebou konečně FI na Mostu Inteligence. Začal jsem ve dvě a první keš měl ve 4. A za deset minut jsem měl Motorové vozy řady nevím jaké. Nebudu ús psát o každé keši zvlášť, ale pak už to šlo, a až na jednu (tu poslední) jsem našel vše. 10 keší – 5 tradicek, 3 mysterky, wigo a earthku. Konec části hromadného logu. Prošelc jsem zkrátka Brník, na nic zajímavého si nevzpomínám. Příklad keší jež jsem našel mimo těch zmiňovaných může bát např. Keška Julinka ,Mysterka pro Peteho (vyšla mi jako čtyřstá), Branické skály nebo Mars útočí.

 

Dvanáctá pražská expedice (20.6.2014):

Počet keší 35 (5 tradiček, 30 mysterek), společnost žádná, důvod expedice: jel jsem do Prahy na pracovní pohovor, tak proč po jeho skončení něco neulovit. Na Smíchově jsem dal Místa častých zjevení (mimochodem už mi chybí jen Chuchle, tu snad brzo dám, nechtěl by někdo vyrazit na bonusy?) a pak hurá do Radotína, kde byl hlavní cíl a sice série BF. Zde si vypůjčím opět log. Omlovám se za hromadný log, ale u takovýchto sérií si člověk opravdu nepamatuje, která keš byla která. Sérii jsem měl v hledáčku už déle a dnes na ní došlo. Vyšel jsem jí hezky z Radotína číslůem 26 a obešel v protisměru až k jedničce. No a pak jsem samozřejmě došel ke třicítce a dodělal do sedmadvacítky. Některé keše trvaly déle, některé jsme viděl na první pohled, nakonec jsem ale našel všechny. Procházka je zvolená moc hezky, když si odmyslím Lochkovský most, člověka by už nenapadlo, že ještě je v Praze. Sérii tedy hodnotím velice kladně a i když se jedná téměř o samé PETky, tak jako celek je to moc hezká procházka. Jinak (zcela neplánovaně) jsem (z mého pohledu) poslední keší série (#27) dovršil právě 100 mysterek. Ještě mě napadá jedna věc: samozřejmě, že jsem to šel v kraťasech v těch kopřivách :-D. Na to už jsem ale díky GC opravdu docela zvyklej prolézat dvoumetrové kopřivy v kraťasech (ideálně ještě v triku). Díky za keše! Takže asi tolik k ní. Poté jsem dal Radotínskou knihovnu a ještě 3 nějaké keše ve Velké Chuchli. A hurá domů

 

Třináctá pražská expedice (10.9.2014):

Počet keší 14 (5 tradiček, 8 mysterek, 1 earthka), společnost vojace a jedna bývalá kačerka, důvod expedice: jeli jsme do Prahy se školou na vědecký jarmark, tak proč nezůstat v Praze a něco neulovit? Z kulťáku, kde se jarmark konal jsme prošli Bubenčí a Stromovkou až k Výstavišti v Holešovicích. Nic moc zajímavého se nastalo. Respektive stalo, já si zase půjčím hromadnou část logu. Ze začátku dne to vypadalo špatně, když jsem zjistil, že jsem nechal v autě doma mobil. Naštěstí se mnou šly lovit i vojace a Andy Dee, jejichž kombinace GPS a mobilního internetu vše zachránila. Konec hromadné části logu. Jen jsem si u keší zvykl chodit docela rychle, takže jsem holky musel dost popohánět. (samozřejmě neúspěšně, takže nakonec se šlo stejně jejich tempem, což mi docela pilo krev) Ulovili jsme asi 3 keše ze série Steklačovi kluci, Stargate cache, Tesnopisnou, nebo Geocaching na ČVUT.

 

Závěrem:

Dalších asi 80 keší v Praze jsem ulovil letos v rámci červencového streaku, kdy jsem byl v Praze na brigádě. Samozřejmě v Praze občas něco ulovím i během akcí, kde není ovšem geocaching prioritou (večerní divadla s klubem diváků, rodinné oslavy, výlety s mnohokrát zmiňovanou tetou apod.) Tak já myslím, že jsem toho napsal víc než dost, píšu pomalu, takže mi to trvalo dvě hodiny, ale někdy zase třeba nějakej report udělám.

Výstřižek

 

 

 

 

 

miroslavrouta

Autor nevyplnil informace.

6 Comments

 1. Miroslavrouta
 2. Pěkný report! U některých keší jsem si pěkně zavzpomínal na svoje trampoty 🙂 a držím palce s mými multinkami 😀

 3. Marek-26

  Na GeoPraze nejsou jen Pražáci 🙂 Řekl bych, že to možná bude i půl na půl.

  • ufemezumik

   Bych skoro řekla, že my, naplaveniny, vedeme. 😀

 4. miroslavrouta

  Díky za ohlas, teď si jdu zase počíst já, koukám, že jsi taky napsal nějaký článek 😀

 5. DTU500

  Zajímavý článek příjemné počtení o sobotním večeru 🙂 díky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *