Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Klábosení o všem a o ničem.

Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod morojed » ned 21. led 2018 14:49:55

Ahoj všem,
Caravel založil téma: Kdo je pro oživení Geoprahy?

Hezká otázka, pár lidí souhlasí, ale jak ji oživit?

Mě napadlo založit takové příbuzné téma: Jak ji vlastně chceme oživit?

Proto jsem založil toto téma, do kterého bych navrhoval dávat jakékoli nápady, které by pomohly s oživením.

Tady jsou moje první nápady, co by nemusely být zas tak k zahození:

1) Navrhuji vytisknout letáčky, že se Geopraha snaží oživit svoji geočinnost a jestli by se chtěli předat noví členové. Tyto letáčky by se klidně dali rozdávat na eventech, které se v Praze pořádají týdně mraky. Vždycky se najdou nějací samotáři, kteří hledají společnost a rádi se přidají.

Letáčky mohu klidně ve větším množství vytisknout.

2) Caravel vymyšlí nějaké akce, aby se někam opět vyráželo za dobrodružstvím.

Co takhle, kdyby se každý ze zájemců o oživení ujal nějakého okruhu? (např. T5 - stromovky, T5 - kanálovky, standardní odlov alespoň jednou týdně po Praze, hospoda, pořádání eventů pod hlavičkou geoprahy - vymýšlení témat eventů, výjezdy Geoprahy, společně na Spartu či jiné podřadné týmy ;) ... a další a další).

Znáte jak to je: Když někdo s něčím přijde, že by se mohlo udělat, tak se jen odpoví: tak to to udělej. Ale proč by to nemohl zaštiťovat někdo, kdo by měl tento okruh již standardně ve správě? Samozřejmě za podpory toho, kdo to vymyslel (aby nedošlo třeba k tomuto: Tys mi to ukradl!!!).

Já bych si klidně mohl vzít třeba T5 - kanálovky nebo eventy, popř. standardní odlov (když bych měl čas).

Těch nápadů si myslím, že by mohlo být mraky...tak sem s nimi. :)
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Caravel76 » ned 21. led 2018 17:02:12

Tak mě dnes taková maličkost napadla. Co takhle oživit pravidelný sedánky u piva? Ale na ty naše staré tradiční pivní středy, to by asi dopadlo zase špatně. Já bych to viděl formou seznamovacích eventů. Proč nosit letáčky na cizí eventy, když můžem uspořádat vlastní a tam zvát lidi na naše akce. Udělat zkrátka takový občasník, třeba s názvem Setkání s geoprahou tentokrát u ... . Piva, vína, kořalky, v parku, u vody, v lese. No zkrátka a dobře pravidelný pokec s každým, kdo má chuť dorazit. Díkyzabodové dorazí a hned zmizí a pokud bude mít někdo čas a chuť, může zůstat na pokec a když se mu budem zamlouvat, tak příště dorazí na jinou naší akci. Když může mít Taxoft víno, Seedcorp pivo, tak proč né něco my? Podívejte se mimo Prahu. Všude pořádají místní skupiny pravidelný setkání.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod prazskychytrak » ned 21. led 2018 19:19:49

Já bych dal nějaký event ala opečeme buřty, gril apod :hungry:
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Caravel76 » ned 21. led 2018 19:27:08

prazskychytrak píše:Já bych dal nějaký event ala opečeme buřty, gril apod :hungry:

No jasně třeba. Taková pohoda u ohně a grilu tu nebyla od mojí tryzny za uplynulá léta před dvěma lety! Ale to až bude teplo. Teď je potřeba se uchýlit někam ke kamnům.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod morojed » ned 21. led 2018 19:32:35

Dobry napad, ale chce to pravidelne, alespon 2x do mesice

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Marek-26 » ned 21. led 2018 22:06:39

Já si myslím, že bychom mohli pořádat i CITO eventy. Co se týče pravidelných setkání, dalo by se to dělat třeba 1x za měsíc a spojit to právě s nějakým eventem (třeba po CITU do místní hospůdky, před nočním odlovem, po odpoledním odlovu, po celodením ...) a nebo udělat hospodu jako event. Máme CWG truhlu (právě ji používám jako taburet), mohli bychom přilákat i měniče koleček. Do truhly nebo někam nad truhlu se dá vyvěsit přehled plánovaných akcí, abychom to trošku zpropagovali.
Uživatelský avatar
Marek-26
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 1850
Images: 2
Registrován: stř 21. srp 2013 8:13:47
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod AdMari » ned 21. led 2018 22:18:52

Tak pokud to bude posezeni po odlovu, to muze klapnout. Ale na posezeni po CITO nejspis nikdo cizi neprijde. Aspon u mne to nikdy nevyslo, ani po jinych typech eventu. Mne osobne nezvali, a ja jsem nebyla moc smela abych se pozvala sama. :) Tolik z me vlastni zkusenosti.
Takze dle mne seznamovaci eventy maji vic sanci, a muzou byt ruzne tematicke (deskohrani, pivo, kolecka, sipky a nebo vse dohromady) :D
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Marek-26 » ned 21. led 2018 22:27:35

To se musí jít do hospody hned vedle a napsat to do listingu nebo tam rovnou ohlásit nějaké vyhlášení, rozdávání diplomů, pozvání na čaj atd.
Uživatelský avatar
Marek-26
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 1850
Images: 2
Registrován: stř 21. srp 2013 8:13:47
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 9:15:42

prazskychytrak píše:Já bych dal nějaký event ala opečeme buřty, gril apod :hungry:


Až bude nějak hezky prosím tě. :D
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 9:27:58

Já jsem nad tím, že i ta naše hospoda by se dala udělat jako event, přemýšlela včera ve sprše :D takže já bych byla pro ...

Podle mě by bylo asi dobré mít ty letáčky, vzít je spíš na ten náš event, než na cizí, nevím jak by z toho byli nadšeni jednak owneři, jednak úplně se vidím, jak cpu ty letáčky ostatním, jako jo, když každý z nás, kdo půjde na event bude mít u sebe pár letáčků a strčil je sem tam někomu s kým se dá náhodou do řeči, tak se to taky hodí... Ale nevím, jak by to fungovalo "plošně" ale i tak mi přijdou letáčky jako super nápad, se kterým se dá dál pracovat.

Co se týče typů akcí, řekla bych, že první akce by mohla být ta hospoda - když to publikujeme 3 týdny dopředu, tak je nám jedno, jestli zrovna budou padat hovna s hákama nebop bude zrovna nějaký "jarní záchvat" a bude +10°C. V tomhle období by nám to počasí mohlo pěkně vrazit kudlu do zad.

A jo, já vím, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečený kačer.

Jsme schopní dát dohromady i nějaké "tématické" posezení nebo to bude čistě jen pívo?

Bála bych se eventových akcí typu T5, ale i to jde případně nějak udělat :)

Rozhodně se mi líbí nápad s CITO eventy :)
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod morojed » pon 22. led 2018 9:30:37

Psal jsem, ze to jsou pouze napady.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 9:33:31

morojed píše:Psal jsem, ze to jsou pouze napady.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk


Vždzť jo :D

Teď jen, kdo ty letáčky vytvoří? :o
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod prazskychytrak » pon 22. led 2018 9:36:47

Bublina píše:
prazskychytrak píše:Já bych dal nějaký event ala opečeme buřty, gril apod :hungry:


Až bude nějak hezky prosím tě. :D


Píšu tady snad, že dneska půjdeme rozdělat oheň?
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 9:48:10

prazskychytrak píše:
Bublina píše:
prazskychytrak píše:Já bych dal nějaký event ala opečeme buřty, gril apod :hungry:


Až bude nějak hezky prosím tě. :D


Píšu tady snad, že dneska půjdeme rozdělat oheň?


U tebe je možný taky všechno :D
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod prazskychytrak » pon 22. led 2018 10:26:14

Bublina píše:U tebe je možný taky všechno :D


Však u tebe taky :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Caravel76 » pon 22. led 2018 10:49:31

Takze se asi shodnem na tom, ze bude nejlepsi serie eventu typu Setkani s geoprahou ..., nebo jen Pojdte s nami ... V zimnim obdobi to muze byt treba pokec u piva, turnaj v sipkach, bowlingu. Na jare treba gril, ohen, stromova T5. V lete k vode, na houby, na zahradku atd. Tech moznosti je spousta a staci jeden event do mesice.

Odeslano mobilem, pancto nesedim u compu cely den.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod prazskychytrak » pon 22. led 2018 10:51:09

Ještě ohledně oživení fóra. Nechci být kat lehkého nadšení, ale trochu jsem sondoval u jiných GC webů:

Geo Vysočina - http://geovys.cz/forum/index.php - mrtvé forum
Geo Třebíč - http://www.geotrebic.cz/forum/index.php - mrtvé forum
Geo Rakovník - http://georako.eu/ - nefunkční web, je tam nějaké P
Geo Plzeň - http://www.gc-plzen.net/news.php - mrtvé forum
Geo Brno - http://www.kgbrno.eu/ - nefunkční web
Geo Jih ČR - http://www.geojih.cz/forum/viewforum.php?forum_id=28 - mrtvé forum
Geo Kladno - http://geokladno.cz/diskuze/ - mrtvé forum
Geo Olomouc - http://www.geool.cz/forum/viewforum.php?forum_id=4 - mrtvé forum
Geo Ostrava - http://bogeo.cz/ - mrtvé forum
Geo West - http://www.coolstranky.cz/geowest/ - mrtvé stránky

V podstatě nikde domlouvání akcí na fóru nefunguje nebo přestalo fungovat. Sám spravuji několik diskuzních webů a jen na jednom se forum drží. Všude jinde se přesunula aktivita na FB, těžko se proti tomu nějak bojuje. Tak je otázka, jestli má smysl forum dále držet. Beztak se tu bude pořád narážet na to, že ten nechce na výlet s tím, ten s tím, nováček bude chtít jít na keše, které mají zdejší mazáci dávno odlovené atd.

Napadá mě jediné, založit na FB skupinu Geoprahy, tam domlouvat co půjde a vedle toho udržovat forum, jako takovou nástěnku "co se plánuje". FB je špatné na to, že už se tam nezaloží témata ala "Naloženej" apod. Tam vše padá do bezedné studny. Ale kolik zdejších tato "fixní" témata používá, že? Věřím, že tam by byla aktivita Geoprahy o něco větší. Každopádně to, že někdo nechce jet s tím a ten s tím se nevyřeší ani tam, ale byl by alespoň prostor, kde sdílet zážitky z výletů (sem nikdo nikdy moc fotky z akcí nedával, tam je to sdílení fotek apod. o něco živější), dávat případně info, kdo plánuje jakou akci apod. A chápu, že teď se třeba Caravel mocně oboří, že FB nepoužívá.

Letáčky jsou fajn, ale reálně je podle mě nahradí věta "mrkni na forum geopraha.eu, tam plánujeme akce", což se už v minulosti určitě dělo a kolik lidí to přitáhlo? Moc ne. Navíc se řada akcí plánuje mimo zraky návštěvníků a zřejmě dále bude...
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod morojed » pon 22. led 2018 10:59:30

No ja si prave myslim, ze kdyz dostanu nekde papirek, tak se na to podivam spise nez, kdyz mi nekdo rekne: podivej se na to tamhle nebo tamhle...to vetsinou zapomenu.

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod prazskychytrak » pon 22. led 2018 11:01:26

Ok, letáček se může zkusit, proč ne, ať se debata nemotá jen kolem toho. Zbývá ještě na zamyšlení to ostatní.
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod AdMari » pon 22. led 2018 11:30:05

Bohuzel s tim prechodem na fb musim spise souhlasit. Realita je takova, ze na stranky fb prechazi vice a vice organizaci. Hlavne protoze je to dostupnejsi pro drtivou vetsinu lidi... A to vcetne sdileni - jde to s geometrickou rychlosti a to i bez letaku.
Hlavne si musime ujistit jestli je pro nas dulezite udrzet tu komunitu GeoPraha. A nebo stranky geopraha.cz (v mym pripade zlaty tapatalk)...
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Typy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 11:38:38

prazskychytrak píše:
Bublina píše:U tebe je možný taky všechno :D


Však u tebe taky :D


Pokud jde o ohrožení mého osobního teplíčka, tak ne :lol:
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 11:53:14

Co se týče přehchodu na FB - zase všichni na FB taky nejsou, na to je důležité nezapomínat.

Interní skupina na FB - myslím si, že to cesta je, ale problém viz výše. Samozřejmě, pokud máme nějak fungovat, nesmíme pořád jen brečet nad tím, jak je facebook zlý, že lidi se přesouvaj tam. Tak to prostě je a nabízí nám to ovšem zase jiný potenciál a jiné možnosti, které se dají využít.
Samozřejmě, tady se založí vlákno "třetí sobotu v dubnu jedeme tam" a otevři vlákno a napiš si to - neříkám to proto, že bych s tím měla problém - jen se na to snažím dívat v kontextu facebooku - plácnu to do skupiny - zobrazí se to na zdi (tady je zase nevýhoda toho záhadnýho zobrazování zajímavých příspěvků) ale ve skupinách zase fungují hezky notifikace (kdo má tapatalk, tak může být zase notifikován z fóra, abych tomu nekřivdila). Další výhoda - chci jet tam a tam, udělám událost - facebook vás na ní upozorní týden před, pár hodin před. Dá se to sladit... Facebook - ať skupiny, stránky, události nabízí různé rozmezí soukromí.

Subjektivně se mi kolikrát nějaká událost ztratí ze zřetele a jednodušeji na ni zapomenu. V tomhle ohledu pro mne funguje lépe třeba google kalendář.

A jsme u toho, za mě plně vyhovující není ani jeden způsob. Sem hodně lidí aktuálně tolik nechodí, na facebooku je to subjektivní v ohledu toho, jakým způsobem ho kdo využívá, jakým způsobem k němu přistupuje a jestli ho vůbec má - což je v této kauze nejpodstatnější arguement. A plus do toho můžou vstupovat další media jako např. google kalendář. Ten zatím se ve svém rozsahu osvědčuje dost, co se týká třeba deskovek. Tam je v pozadí už i forum a dokonce facebook. Všichni počítají s tím, že pošlu pozvánku, všichni, kdo používají google kalendář o konání vědí a od té doby jsem neslyšela "Jé, já na to zapomněl!" Tím ovšem možnosti tohoto media v podstatě zase končí.

Na závěr chci jen shrnout, že jsem se pokusila jen dát dohromady nějaké věci, co jsem vypozorovala, nepřikláním se ani k tomu, že pro nás je užitnější facebook, ani fórum, spíše bych se přikláněla k možnosti, hledat nějaký střed.
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod AdMari » pon 22. led 2018 12:05:16

Bublino, naprosto vystizne. Uplne souhlasim. Jen jak najit ten stred...
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Caravel76 » pon 22. led 2018 12:09:26

Tak za me. Fakebook jsem nikdy nemel, nemam a NIKDY mit nebudu, takze po presunu tam si me rovnou vyskrtnete! Takze sorry bud forum, nebo nevim. Nicmene soukromy odlovy si tam klidne planujte, ale hromadny a hlavne verejny akce tady.

Odeslano mobilem, pancto nesedim u compu cely den.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Tipy jak oživit tu naši Geoprahu.

Příspěvekod Bublina » pon 22. led 2018 13:19:38

Caravel76 píše:Tak za me. Fakebook jsem nikdy nemel, nemam a NIKDY mit nebudu, takze po presunu tam si me rovnou vyskrtnete! Takze sorry bud forum, nebo nevim. Nicmene soukromy odlovy si tam klidne planujte, ale hromadny a hlavne verejny akce tady.

Odeslano mobilem, pancto nesedim u compu cely den.


Nemusíš se přece hned vztekat. Všichni prostě píšou nějaký názor a návrhy. Od toho diskuze na fóru jsou, ne?

Aby to nedopadlo jako event vzhůru do pravěku, kde pár lidí pláclo pár návrhů, někdo zavtipkoval, nakonec z toho byl flame, nejmenované osoby se urazily, seřvaly ostatní a všichni se jim na to vyprdli, protože je díky tomu přešla chuť.
Btw. podle mě ta událost byla jedním z největších hřebů do rakve geoprahy jako takové.
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron