Da Best Wigo

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 15:10:19

Milí přátelé,

v souvislosti s přípravou jistého Wheriga (hlavně se mě neptejte, kdy bude hotové :D), bych Vás chtěl požádat o takový malý Reader's Digest Wigo her, které jste dosud odehráli. Rád bych, abyste se zamysleli a vybrali ty nejlepší kousky, které jste měli tu čest hrát, napsali mi název hry a především:

- čím Vás Wigo nejvíc zaujalo?
- proč se Vám dobře hrálo?
- co vnímáte jako nejsilnější/nejslabší stránku

Zároveň bych Vás ještě poprosil na odpověď k pár otázkám k Wigům všeobecně:

- co na Wigách nejvíc nesnášíte?
- co Vás naopak vždycky potěší, když hra obsahuje?
- máte raději, když od Vás hra vyžaduje nějaké vstupy (otázky, úkoly apod.), nebo raději jen odklikáváte?

Díky předem za Vaše odpovědi, s jejich pomocí budou Stíny nad Prahou určitě mnohem lepší hrou. :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod jakouback » stř 04. úno 2015 15:21:00

Járo, moc wig odehraných nemám, ale teď mám za sebou jedno až dvě čerstvě hotové :-) :-)

za hráče:
nepotřebuji nic komlikovaného aby mne to bavilo..
dost jsem se pobavil i u wig co jsme lovili spolu na Vítkově (brouček a legionáři)

myslím, že volba "čistě klikací" či odpovídací - je spíš na Tobě a toho co chceš "docílit"
respektive tím chci říct.. pokud máš nějaké "dobrodružné wigo" asi je nesmysl dát tam stage "kolik má kun hlav?" a opačně, pokud máš wigo které by mělo něco ukázat dělat ho jen "klikací"

třeba co mne trošku naštvalo na jednom wigu v Ově.. wigo pěkné vše v pohodě, jen v druhé zoně byl test, a když jsi ten test nedal prostě tě to nepustilo dál.. to mne dost mrzelo, protže kdybych do ovy nejezdil často, tak si to wigo prostě nezahraju a to mi příjde škoda ( i když zpětně uznávám že se následně ukázalo řešení hlavolamu jako banalita :D :D)

Nejhorší (pro mne) je to když u wiga není uvedeno jak je dlouhé... třeba že projdu 5kilometrů pěšky a nakonci zjistím, že bych měl začít znovu :D :D (to je odpověd i na to co nejvíc nesnáším, a vlastně nejen u wig :-) ) někdy prostě pouhá informace.. toto wigo bude 10kilometrů dlouhé a je celé pešky pro mne udělá asi nejvíc v rozhodování zda ho budu hrát či ne :-)

za ownera:
čím složitější to udělám, tím víc si pak nadávám co za blbost jsem to zas vymyslel, ale stejně si pak řeknu že když už mám půlku hotovou tak to dodělám :-)
tak vlastně vzniklo naše první wigo.. prostě sem se s tím učil a kombinoval, až sem si řekl že nejlepší bude udělat jednoduchou hru kde si vše potřebné vyzkouším :-) ale neříkám že je to nejlepší cesta :D
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Marek-26 » stř 04. úno 2015 15:27:04

Ahoj,

určitě mám rád, když mě wigo nějak vtáhne do děje a očekává se ode mě nějaká interakce. Zas na druhou stranu nemusím, když člověk stojí půl hodiny na místě a kliká. Ať už odklikává dialogy a nebo odpovídá na nějaké otázky. Moc nemusím ty utíkací části, ale to je jen díky mé lenosti. Když je vhodně zvoleno místo, kde nehrozí srážka s mudlou a nebo vyvrknutí kotníku, krátké proběhnutí mi nevadí. Docela se mi líbilo dvojwigo, protože vyžaduje týmový lov. Taky by nebylo možná špatné kombinovat wigo třeba s popisem cesty alá letterbox nebo v případě nočního wiga světlušky jako u nočky a dostatečně velká skrytá zóna na konci. Obecně ty zóny raději větší než menší, všichni víme, jak to občas dopadá, kdy dle mapy je zóna tam kde stojíme, ovšem navigace naší polohu určuje jinde a znemožňuje nám vstup do zóny.
A co na wigách nesnáším? Když padá :)

Nejsou to úplně všechny odpovědi co chceš a ne v takovém pořadí, ale lepší jak drátem do oka ne? :-D
Uživatelský avatar
Marek-26
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 1850
Images: 2
Registrován: stř 21. srp 2013 8:13:47
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 15:28:52

No pokud jsi váhal mezi odpovědí a zásahem mé osoby drátem do oka, tak určitě, Máro. ;)

Moc díky Tobě i Kubovi. :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod jakouback » stř 04. úno 2015 15:36:08

Marek-26 píše: Obecně ty zóny raději větší než menší, všichni víme, jak to občas dopadá, kdy dle mapy je zóna tam kde stojíme, ovšem navigace naší polohu určuje jinde a znemožňuje nám vstup do zóny.
A



Ano mohu potvrdit, a potvrdil mi to i Renda :-)

já nastavil zony protže jsem si říkal, cssss to je blbost to dělat velké až "do baráku" jenže pak jsem stál na místě a málem zahodil modul i s telefonem abych se do zony dostal :-) :-) :-)

takže rozhodně v rámci "zdravého rozumu" zóny radši větší než menší
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod ufemezumik » stř 04. úno 2015 15:37:05

Úplně nejlepším zážitkem pro mě bylo 1.letecké wherigo (GC30ZY2), ale tam to nemá s wherigem vlastně nic společnýho, páč mi to spadlo už při startu a měla jsem z toho vlastně takový vyhlídkový kochací let.
Takže pak asi vítězí ITZka (ještě víc 1. než 2.), i když tam to asi taky bylo o celkový náladě v autě (zúčastnění ví). A ještě se mi hodně líbila Rendyho Záhada hlavolamu (GC4REQA) a Balerinky Zachraň mě (GC4RZ37), každý z nich snad úplně na opačný straně spektra, než to druhý. :)

A když jsme pak v nějakým cizím městě, tak ocením průvodcovský wigo, pokud je pěkně udělaný, jako příklad uvedu třeba: Following The Regal Footprints (GC4YBKD) v Krakowě nebo Hradec Kralove: Od pevnosti k salonu republiky (GC3YH35)

A konkrétně třeba k tomu Zachraň mě:
- čím Vás Wigo nejvíc zaujalo? svojí myšlenkou....myslím si, že procvičování první pomoci je fakt užitečný
- proč se Vám dobře hrálo? mělo to hlavu a patu, člověk věděl, co má kde udělat, nebyly v tom prostě žádný složitosti.

Obecně:
- co na Wigách nejvíc nesnášíte? Když je někde nějaká miniaturní skrytá zóna, kterou moc nemá člověk šanci nejít, pokud není zrovna ideální konstelace hvězd, a bez které nemůže pokračovat dál.
- co Vás naopak vždycky potěší, když hra obsahuje? Aspoň stručné shrnutí, jak dlouhá hra bude, kudy přibližně povede, co by od toho člověk měl čekat (i když to je asi spíš na listing).
- máte raději, když od Vás hra vyžaduje nějaké vstupy (otázky, úkoly apod.), nebo raději jen odklikáváte? Otázky, úkoly, mi nevadí, když to má hlavu a patu. Kolikrát to aspoň přinutí člověka vnímat (ale co mi vadí, jsou mega dlouhý texty, kvůli kterým se člověk musí zastavovat, aby je přelouskal, když z nich pak má být nějaký kvíz).

No, snad ti to k něčemu bude, moje vyjadřování myšlenek občas není ideální. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
ufemezumik
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1401
Images: 8
Registrován: pát 20. zář 2013 17:44:20

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 16:02:46

Děkuji, děkuji! :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod zdenys64 » stř 04. úno 2015 16:24:04

No všeobecně tedy wiga moc nemusím-pěkný letter nebo nočka mě berou víc.
Na druhou stranu třeba Operace Bruneval nebo Dva proti říši byla bezvadné příběhem i zpracováním-to byla lahůdka.
Taky takové, kde musíš na něco odpovídat (v rozumné míře) se mě líbí.Např.Labyrint na Spořilově nebo Keksovi Duchové Petrovic.
Na druhou stranu třeba serie Scooby Doo u Říčan mě přišla jako totální vopruz a nespravily to ani vymakané finálky...
Takže za mě dobrá rada drahá.
Asi s dostatečně velkými zónami a bez nějaké atletiky na čas.
Ale Jarouši už teď jsem zvědav na Tvé novinky...
Hodně zdaru a trpělivosti.
Uživatelský avatar
zdenys64
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 614
Images: 1
Registrován: čtv 25. dub 2013 22:14:02

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod morojed » stř 04. úno 2015 16:27:27

Tak to mě se nejvíce líbila wiga jako Zaklínač, Homer v akci, Za Šárkou s baterkou, Tajemství Dívčího hradu, Ježíškova cesta, serie Scooby-Doo, Fantomas, Pes Beskervilský (a další podobná)...prostě wiga, co mají nějakou akci, musíš se nějakým způsobem rozhodnout, když to uděláš špatně, dostaneš trest, i s tim se musí prostě počítat. a ne jen někde něco odklikat a čau, mam wigo....
Wiga mám obecně hodně rád, pokud mají příběh a nějakou akci....
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 16:35:43

Díky, pánové! :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod raddino » stř 04. úno 2015 19:04:42

Ja wiga moc nemusim, pac mam problem si to naplanovat a nekym a moje hura akce ne vzdy vyjdou. A tim padem kdyz hraju wigo sam, tak i pres pribeh me to nebavi, pokud ale jdu ve skupine, tak to je jina :-)
raddino
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 586
Registrován: stř 24. dub 2013 16:40:35

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Mufa » stř 04. úno 2015 19:25:50

Já nemusim wigo, když mě honí po hřišti/lese/louce několikrát sem tam. Otázky mi nevadí, zóny radši větší, na mobilu je mapa, ale na gps ne a některá wiga se na gps proto téměř nedají hrát. Délka napsaná v úvodu je dobrá věc. Nemam ráda, když potřebuju připojení na net, protože já prostě v lese online nejsem.
Uživatelský avatar
Mufa
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 765
Registrován: stř 30. říj 2013 23:08:56

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 20:15:39

Moc díky za odpovědi. :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Caravel76 » stř 04. úno 2015 20:25:23

Budu se asi opakovat, protože to tu už zaznělo, každopádně za mě stručně a v bodech.
Aby se mi wigo líbilo musí:
-být akční, třeba i s malou vsuvkou v podobě lehčího luštění
-pokud možno lineární, v žádném případě neustálé vracení, nebo pobíhání sem a tam
-vsunuté a skryté zóny jen jako zpestření děje
-když to jde, tak mimo hustou zástavbu, kvůli chytání zón
-ani krátké, ani dlouhé. Příliš dlouhé naopak mooooc škodí a při stereotypu začnou unudit
-na konci alespoň vtipnou, pokud možno tématickou krabku, aby nekazila dojem
Toť vše, snad to bude k užitku.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 20:26:36

Určitě, děkuji mnohokrát! :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod pajamora » stř 04. úno 2015 21:04:51

Já rád:
-kvalitní příběh - např. Dva proti říši - to mě úplně pohltilo
- lineární - žádný debilní vracečky
- akorát dlouhý- cca 1hod
- snadné otázky - lehce zjistitilné v terénu
- tematická krabka
- né moc malý zóny
Uživatelský avatar
pajamora
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 774
Registrován: úte 23. dub 2013 16:53:47

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 21:07:35

Ok, Pájo, moc díky! :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod prazskychytrak » stř 04. úno 2015 21:34:52

Já jako Pája a může být klidně delší. Wiga jsou ultimátní nástroje na vyprávění příběhů, nikde jinde takhle kačera nevtáhneš do děje jestli nechceš okruh 5km zaplnit PETkama. Zároveň dát dohromady nějaký příběh, který zaujme a vtáhne do děje, je to vůbec nejtěžší co v geocachingu zažiješ. Sám teď plánuju jedno wigo s odnikud nepřevzatým příběhem s řadou zápletek a kam se hrabe vyrábění škatulek apod. Když se ale vše povede, budou o něm vědět po celý republice.
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Slanecek » stř 04. úno 2015 22:25:00

Ja jich teda uplne moc odhranych nemam, ale z toho mala se mi nejvic libila Maxinohova Enigma (a to jsem tam musela trikrat, v zime) a v tesnem zavesu Bruneval, na treti misto bych dala ten Berudilkuv Vysehrad. Libi se mi, kdyz to ma pribeh, co me vtahne do deje. Kdyz se to vyviji od nekud nekam a neni to jen "je, koukejte, umim se pohrabat v programu".
Co me naopak zveda mandle je pochodovani do kolecka na miste a marna snaha trefit zonu. Z toho muze trefit mne. Neni to tak davno (vcera), co na mne lidi zase dost divne koukali.
Co mne unavuje jsou gramaticke chyby. Co vim, tak je vytvoreni wiga dost narocny, takze mi hlava nebere, proc si autor nenecha udelat korekci od nekoho, kdo cesky umi. Uplne zbytecnej fail.

Hodne stesti, Jardo, at se povede.
Uživatelský avatar
Slanecek
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 575
Registrován: pon 22. dub 2013 12:00:25

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » stř 04. úno 2015 22:28:33

Děkuji uctivě, slanečku. :) A Tobě taky, šéfíku, abych na Tebe nezapomněl. ;)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod MiroslavRouta » čtv 05. úno 2015 17:21:03

Wig mám odehraných 26. Z těch 20ti 6ti se mi asi nejvíc líbilo dvojwigo a Pacman 2. Ty největší pražské bomby jako Záhada Hlavolamu, noční wiga nebo Dva proti říši nemám odehrané, ale za mě nejlepší asi ten Pacman.

- čím Vás Wigo nejvíc zaujalo? Myšlenkou, resp. tím, že je to opravdu hra as já jsem její živoucí součástí
- proč se Vám dobře hrálo? Protože se mi líbila ta myšlenka, pěkně to odsýpalon a perfektně to chytalo zony
- co vnímáte jako nejsilnější/nejslabší stránku? Nejsilnější - viz odpovědi výše + finálka (nic extra, ale pěkné klasické provedení, které mě nikdy nezklame), o žádné slabé nevím

Zároveň bych Vás ještě poprosil na odpověď k pár otázkám k Wigům všeobecně:

- co na Wigách nejvíc nesnášíte? Když nevím přibližnou délku trvání, nebo jak moc je dlouhé co do kilometrů. A pak skryté zony typu "někde tady a tady je to a to a když to nenajdeš, tak máš smůlu", jako třeba u Homera v akci (právě kvůli tomu jsme ho tenkrát nedohráli) nebo u Fantomase (i když tam jsem si za nenalezení mohl trochu sám), nějaké byly i u Tajemství Dívčího hradu a docela mě to rozčilovalo. Třeba u 4 legionářů na Vítově je na skrytých zonách postavená celá hra, ale je tam plánek kde je jasně vidět, kde jsou.
- co Vás naopak vždycky potěší, když hra obsahuje? Jakékoli vtipné poznámky (Skupec & Sopdet market se mi např. hrozně líbil, ale vzpomněl bych si na víc věcí). Nějaké překvapivé příjemné prvky mám rád, např. křížovka v běhu parkem se mi tehdy moc líbila.
- máte raději, když od Vás hra vyžaduje nějaké vstupy (otázky, úkoly apod.), nebo raději jen odklikáváte? Jo, klidně at jsou úkoly a vastupy, pokud to není přehnané, ale v rozumné míře jako třeba v Petrovicích. Tam otázky jsou, ale odpovědi jasné. Hru to ovšem oživí.
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Da Best Wigo

Příspěvekod Altaria » čtv 05. úno 2015 17:45:54

Moc diky za velmi podnetnou odpoved. :)
Nenaříkej nad temnotou ve světě, hleď raději rozsvítit světlo.

Don't just do something, stand there!

Write your own legend...
Uživatelský avatar
Altaria
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 680
Images: 9
Registrován: ned 15. zář 2013 14:53:22


Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron