Powaaaaa...trail - váš názor

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod prazskychytrak » stř 12. lis 2014 16:48:30

Nuže, máme tu vlákno k čelenkám, pojďme rozebrat i velmi horké téma powertrailů :D Můj názor na ně je celkem jasný...
Přijde mi to jako jedna velká úchylárna :D asi největší mínus na tom všem vidím, že uni logy z trailů bohužel často otravují ownery i v okolí, takže už neplatí pravidlo "ať si to každý hraje jak chce, je to jen jeho věc" :( pak už se ale spíš bavím, protože mi to přijde jako jedna velká groteska a přestávám nějak rozumět tomu, proč mají lidi potřebu až v takovém množství honit body :wtf: na druhou stranu jsem rád, že si to spolu odbouchneme po svém, nebudu mít ty chuchvalce keší na mapě a získám fanouše na rozdávání...nebýt ale v ČR ani jeden trail... nechá mě to absolutně chladným :)

Asi nejvíce mě k tématu pwt pobavila vtipná představa, dost možná pravdivé budoucnosti, jak to bude tímhle tempem jednou vypadat...kačeři budou stát u výrobního pásu a budou logovat jako zběsilý :D brrrr

Obrázek

A tady názor na pwt a vůbec na to, kam gc směřuje od teamu 360, team amerických kačerů, kteří mimojiné vlastní tzv. O.C.B (Original Can of Beans) svatý grál geocachingu - plechovku fazolí, která byla první keší na světě :) ...napsáno v celkem lehké angličtině, takže si počte skoro každý...

Sad sad sad


Really just sad what the game of geocaching has become. It started out as such a great idea. In the beginning, finding a cache actually meant some kind of accomplishment. Nowadays it's all lamp posts, guardrails, 'power trails' and Walmart dumpsters. Tell me, what does anyone get from driving around town, wasting gas and time, to sign a fake name to a scrap piece of paper? There's no meaning to that at all.

My first cache was a 10-mile drive to a desert park, a mile hike to the base of a mountain and then a climb up from there. When I finally found it (full-sized ammo can, by the way, not that newbies would know anything about them) it was an accomplishment, a physical challenge I had completed. These days, most cachers are out of breath by the time they walk over to the mile marker at the side of the road to search for a 'nano'.

What's even more disappointing is the recent celebration of a 'geocacher' who claims to have found 100K+ caches, even while it's painfully obvious he has 'double finds' on many of them, no doubt many of them wouldn't stand up to scrutiny as a real find. Celebrating this kind of fakery is the pinnacle of silliness and reflective of how many other cachers will outright lie about their finds, all for the sake of 'winning'. Tell me, what did you win? The 'Waste of A Life Award'? Congratulations, you've spent thousands of dollars in gas and YEARS of your life driving around and finding small plastic film canisters with a rolled-up piece of paper inside. How laughable!

The game of geocaching has been driven into the ground all for the sake of the Almighty Dollar in the form of 'Premium Memberships'. As a business I applaud them, they've made millions from it, but at the cost of completely changing the game from its original intent. They realized early on that most Americans are ocd/numbers-obsessed and came up with the mindset they would allow everyone to 'play it their own way' so more cachers would pay-to-play. Thus, the proliferation of micros and other 'geo-trash' that we are drowning in today. If they turned off the numbers tomorrow, ask yourself, how many would still be playing?
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod ufemezumik » stř 12. lis 2014 18:04:50

Vezmu to od konce...pohled americkych kaceru je zajimavy a ma neco do sebe, ale na druhou stranu si myslim, ze kaceri si delaji geocaching takovym, jaky je, tzn. dokud budou vsechny ty zaokapovky a spol. lovit, dalsi je budou tvorit.
Ja osobne mam mnohem vetsi radost treba jen z jedne jedine skatule, ktera je nejak zajimava, nebo jsem se s ni nejakym usilim, at uz fyzickym, ci myslenkovym musela dostat. A cert vem body.
Ale co se powertrailu tyce, tak pro me osobne je to vyzva, fakt vyzkouset se vsim vsudy, co to obnasi dat tech 400 za den. A tepr az to budu mit za sebou, muzu se k tomu vyjadrit. Ted jsem na to spis zvedava.
A zase, stejne hako jsem psala u challenge, vzdyt nas nikdo nenuti to lovit. :)


(tapatalk)
Obrázek
Uživatelský avatar
ufemezumik
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1401
Images: 8
Registrován: pát 20. zář 2013 17:44:20

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod MiroslavRouta » stř 12. lis 2014 19:17:15

Já jsem vůči PWT pasivní. Nechávají mě chladným. I když jestli bych to chtěl za barákem, já nevim a musím říct, že asi teda ne. Nelovím to, není to můj styl. Možná tak ještě pár keší pěšky, nebo na kole, to by asi šlo, kdybych bral kařdou dvacátou :lol: :lol: . Mě tohle nějak neoslovuje. Je to jen o bodech (respektive já v tom nic jinýho nevidím) a na ty moc nehraju. Ať si to loví, kdo chce, ale dostal jsem kdysi nabídku od ownerů (znám osobně) na JTJPT, ted nedávno od známýho na DSGC a oboje jsem odmítl...
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod Marek-26 » stř 12. lis 2014 20:29:47

Takže další flame? OK, pojďmě si zatrolit :-D

Ne teď vážně. Mám rád série typu Prase, kdy se jde nějaký okruh hezkou přírodou s partou lidí. Mám rád místa jako GeoZem, kde se dá chodit celý den od kešky ke kešce a navíc po nádherných a vymazlených keších. Prostě něco okolo 50 keší v přírodě na relativně malém prostoru je pro mě s partou přátel fajn. Ale PWT podél silnice, kde je 100 a více keší pro mě není. Teď mám vhlavě jeden takový mini PWT, vlastně menší sérii, kterou bych chtěl utvořit. Nebude v přírodě, ale ve městě. Pro určitou malou skupinu kačerů by ale určitě byla fajn. Stejně tak si myslím, že fajn je pro některé i PWT typu JTJPWT a DSGC. Ať už pro honibody (kterými jsme prakticky všichni, jen někteří menšími, jiní většími), lovte FTF atp. Autem se to jet nedá (lze jen popojíždět), na kole se to jet nedá (po 200m sesedat z kola?) a na pěší tůru je to dlouhé a nic moc - proč chodit po silnici, kdž můžu jít přírodou.

Pohled Američanů chápu, ikdyž z toho trochu cítím - jó tenkrát, když mělo GPS jen pár vyvolených, bylo málo krabiček a hra byla víceméně tajná. Ale je fakt, že se z toho stala masová komerční záležitost. Navíc, zvláště u nás v ČR už je moc svázána pravidly. A honění bodů a statistik? Každý si v té hře najde to svoje, ale jelikož se teď geocaching orientuje na kvalitu a ne na kvantitu, je pak těžké tu kvalitu nalézt. A s PM to říkám furt. Je to moc dobře výdělečnej bussiness. Když si navíc připočtu poplatky za každé TB, kterých je všude tolik, že to už spousta lidí ani nemá chuť logovat ... tak to se těch pár Lackey dobře zaplatí a služebky po eventech po celém světě se asi moc neřeší.

No a závěr k PWT? Netvrdím, že je lovit nebudu, ale když budu mít na vývěr mezi nějakým eventem, T5 nebo mini sérií, určitě budu preferovat to.
Uživatelský avatar
Marek-26
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 1850
Images: 2
Registrován: stř 21. srp 2013 8:13:47
Bydliště: Brüx/Praha

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod HMTT » stř 12. lis 2014 21:38:26

Pokud tohle nechcete cist cele, tak doporucuji si precist pouze to tucne, nejak jsem se v ramci pivecka po praci do skoly rozepsal vic nez jsem chtel.

Dokud nebudou kese doslova na kazdem kroku (a tady je odpoved na chytrakovu otazku ze zumpy, proc lidi nelovi munzee, koho by to bavilo kdyby mapa byla cela zelena) aneb vseho s mirou. Zatim jsou v CR pouze tri PWT (takze se vubec neda rict ze by PWT byly na kazdem kroku: v souctu to je jenom cca 800 kesi, coz je kapka v mori) a myslim, ze to ani zdaleka neni naplneni unosne kapacity. Souhlasim vsak, ze s onou puvodni myslenkou (kterou porad vyzdvihujou na zumpe) teto hry, to nema asi nic spolecneho (tedy krome samotneho hledani), nicmene samotny lov PWT je vyzva a je natolik zabavny, ze mi nevadi to parkrat do roka absolvovat, ba prave naopak na kazdy odlov se tesim. Ale jak rikam, nekdo je proti PWT a nekdo zase napriklad proti stromovkam (kterych je u nas podstatne vic nez samotnych PWT cachich). Reakce na zumpe jsou vcelku zabavne, kazdy tyden sleduju nijak nemenici se vyvoj 'diskuze' resp. slovni prestrelky odpurcu PWT s Kapsou (ktery je pribeh sam o sobe) na stale stejne tema aneb co je v prispevku napr. #50 lze najit doslova uz v prispevcich #4, #8, #15, #16, #23 i #42, ale to uz jsem trochu mimo puvodni tema.

Tak abych odpovedel, pokud budou PWT pribyvat timto tempem, tak je budu i nadale rad vyhledavat a myslim, ze by na mape nikomu z tech kteri PWT nevyhledavaji prekazet nemely. Jeste by bylo dobre, kdyby zacaly rust lesni serie, abychom se trochu priblizili Nemecku, kde jsou kvalitni kese na dosah. Ovsem sami vime jak treba dopadla Alkeho vanocni serie (a tak se nedivim, ze se do toho moc lidi nehrne a prave ti co zakladaji maji muj respekt), proto s napetim sleduji zda nekdo ze zumpy splni sve 'hrozby' a s geocachingem sekne, aby se trochu odfiltroval ten geoodpad a zustali jen ti co GC bavi, nevykradaji a umyslne nenici cizi kese a maji radost z kazdeho nalezu.
HMTT
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 14. úno 2014 19:51:25

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod raddino » stř 12. lis 2014 22:44:05

Tl;dr.
Pwt = body = kratkodobe poteseni. Moc to resite, stejne tam vsichni pro ty body pojedem.
raddino
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 586
Registrován: stř 24. dub 2013 16:40:35

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod MiroslavRouta » stř 12. lis 2014 23:59:35

raddino píše:Tl;dr.
Pwt = body = kratkodobe poteseni. Moc to resite, stejne tam vsichni pro ty body pojedem.

Vsichni ne
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Powaaaaa...trail - váš názor

Příspěvekod Bublina » čtv 13. lis 2014 12:58:07

Jakoby žádný PWT jako takový jsem ještě nelovila. K radosti mi stačila série geopivo, kdy mě vyskakování, logování a naskakování zpět do auta nebavilo už u těch cca šestnácti keší. :lol:
No ale na ten geopražský odlov PWT se chystám, aspoň pak budu schopná říct "Jo dobrý to bylo." a nebo "Už nikdy!"
Rozhodně nechápu ten flame okolo. Jako jo, asi by ve mě vyvolalo víc nadšení, kdybych odlovila 5 hezkých keší procházkou přírodou, než 100 stylem šup sem, šup tam a kdyby tam místo takový šílenosti bylo pár nějakých kešek, které si člověk zapamatuje. Ale jednou to tam je a je na každém jestli to bude lovit nebo ne. Ale strávit hodiny a dny dohadováním se o svý pravdě... to mi přijde 1000x víc zbytečně strávený čas, než odlovem PWT. V podání týhle geopražský bandy z toho stejně zase vznikne super akce :pivo:
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha


Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron