Naše kešky

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » pon 01. zář 2014 20:16:24

Tak jak už si Kuba všiml :D na náš společný profil http://www.geopraha.eu

http://www.geocaching.com/profile/?guid ... f8e09&ds=2

byla převedena první keš

http://coord.info/GC1CNHD - Prague architecture#1 - Dum u Kamenneho zvonu

která byla nedávno nabídnuta k adopci. Myslím, že pro nikoho z nás nebude nejmenšího problému podílet se na údržbě takovýchto hodnotných keší. I si myslím, že pokud bude takto pod společným nickem, že je mnohem menší šance, aby se dostala do archivu kvůli nezájmu ze strany autora :) Pokud by samozřejmě někdo z našich řad projevil obří zájem o správu takové kešky, určitě není problém mu ji poskytnout, ale myslím, že nejbezpečněji jim bude na tomto společném profilu :)
Samozřejmě co se týče údržby, kdo bude chtít na místo umístit nějakou novou, lepší, hezčí schránku, směle do toho, ať pěkně reprezentujeme :) já se zatím v nejbližších dnech pustím do úpravy listingu, ať trochu vypadá :pivo: přecijen je tam plno neaktuálních informací, jako odkazy na již archivované kešky apod ;)
Toť zatím vše :up:
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » úte 02. zář 2014 9:02:17

Tak jsem si trochu pohrál s listingem, převedl jej do dle mě čtivější tmavší podoby, která tak netluče do očí jako světlá, opravil zatím v historii háčky čárky, upravil fotky a přidal nezbytné odkazy :)

Tapatalkuji..
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod jakouback » úte 02. zář 2014 9:19:07

Tak teď už jen vymyslet krabičku :-)

zda tam nechat obyč od Svena, případně na něčem zapracovat ;) ;)

nějaká pěkná schránka či něco podobného ;) ;)

jednou mě napadlo klidně sehnat schránku s klíčkem a klíček schovat do krabičky někde v okolí ;)
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » úte 02. zář 2014 9:27:24

Zrovna u této mi napadlo sehnat nějaký fajnový zvoneček, který se dá zavěsit na zeď a třeba do něj umístit mikro schránku s logbookem :) úspěch zaručen a když bude pevně přidělán, jen tak nezmizne :)

Tapatalkuji..
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod jakouback » úte 02. zář 2014 9:49:33

prazskychytrak píše:Zrovna u této mi napadlo sehnat nějaký fajnový zvoneček, který se dá zavěsit na zeď a třeba do něj umístit mikro schránku s logbookem :) úspěch zaručen a když bude pevně přidělán, jen tak nezmizne :)

Tapatalkuji..


nekoukal jsem jakou má keš návštěvnost, ale je pravda že nám nanovka zatím vydrží (na policejním muzeu) cca tři týdny (jako myšleno logbook)..

jinak je tam jedničkový terén, který bych byl moc rád kdyby zůstal zachován (pro mne 1 terén = vozíčkář friendly) tak jen případně ť to nevypadá moc divně, zvoneček u kolen, ale tam by asi divně vypadala i ta schránka :-)
každopádně zvoneček, nebo něco podobného je dobrý nápad
jinak pokud je to tam kde si myslím, tak naproti přes cestu je nějaké zábradlí, možná by se dalo vykutit i něco s ním :-) :-) (ale plete se mi to, protže ten den jsem lovil dvě mysterky v okolí, jednu pod parapetem a druhou za okapem :lol: )
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Naše kešky

Příspěvekod Mufa » úte 02. zář 2014 9:51:14

Na tuhle téměř koukám z okna v práci, takže nebude problém kdykoliv zaskočit a poopravit. Jen je to problém, že tu jsou opravdu davy lidí, lovila jsem jí naněkolikrát a zadařilo se až v 5 hod. ráno.
Uživatelský avatar
Mufa
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 765
Registrován: stř 30. říj 2013 23:08:56

Re: Naše kešky

Příspěvekod AdMari » úte 02. zář 2014 10:22:18

Pokud si pamatuji dobre, byla to zaokapovka na opravdu rusnem miste.
A nemuzu si opustit pripominku o tmavsem upraveni. Mne se to cte docela blbe, tak jestli by neslo to nejak poupravit
Chapu, ze kazdemu se to zobrazuje jinak, ale snad nejsem jedina. Prilozim priklad, kde v kombinaci se slunickem mne to vubec nesedlo :(
Přílohy
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » úte 02. zář 2014 11:33:26

Aha, tak to je celkem překvápko, tohle zobrazení, protože já v c:geo používám defaultně tmavý vzhled (právě kvůli lepší čtivosti) a tam se to zobrazuje normálně, to samé v locusu a v ofiko aplikaci. Proto mám takto všechny své listingy, používá je i třeba ředitel zeměkoule u svých earthek v modrém provedení atd :) no uvidíme co na to ostatní

Tapatalkuji..
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod Mufa » úte 02. zář 2014 13:51:41

prazskychytrak píše:Aha, tak to je celkem překvápko, tohle zobrazení, protože já v c:geo používám defaultně tmavý vzhled (právě kvůli lepší čtivosti) a tam se to zobrazuje normálně, to samé v locusu a v ofiko aplikaci. Proto mám takto všechny své listingy, používá je i třeba ředitel zeměkoule u svých earthek v modrém provedení atd :) no uvidíme co na to ostatní

Tapatalkuji..


Koukala jsem do c.gea na tvoje kešky, nic extra jsem nenastavovala a čitelný to mám dobře. Automaticky tam mám tmavý podklad
Uživatelský avatar
Mufa
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 765
Registrován: stř 30. říj 2013 23:08:56

Re: Naše kešky

Příspěvekod AdMari » úte 02. zář 2014 13:58:52

Na tmavem podklade se to zobrazuje dobre. Ja davam ptednost svetlemu a podle reakci (nebo jejich absenci) jsem vyjimecna Tak budu muset se nejak prizpusobit...
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » úte 02. zář 2014 14:18:05

Ono teda tmavý podklad podporuje i tapatalk a obecně vše, kde je hodně textu ke čtení, jsou v elektronice pro oči lepší tmavé podklady :)

Tapatalkuji..
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » čtv 04. zář 2014 12:00:40

Tak, listing asi hotov :) hodil jsem tam nové fotky, trochu zpřehlednil stávající, komplet opravil háčky čárky a tak. Snad teď bude kačersky příjemnější :pivo: Mimochodem, vypadá to, že nám připadne i Vladislavský sál, jen je teď v.o.s.k. nějaký neaktivní :P
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod AdMari » čtv 04. zář 2014 12:12:31

Tyhle barvicky uz sedi lepe
Uživatelský avatar
AdMari
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 788
Registrován: úte 08. dub 2014 0:27:25

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » čtv 02. říj 2014 15:21:48

Dnes přistál na keši log že upadl magnet, teď jsem se tam stavil a opravil to :)mimochodem, přišel tomas na lepší umístění? :)

Tapatalkuji..
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod fcbtomas » pát 03. říj 2014 0:08:33

Tomas na lepší umístění přišel, už je ve výrobě. Jak se tomas vratí z Jeseníku tak se domluvime na umisteni nove schrany, apropo ma někdo aku s příklepem?

Nám hodně keší a světu mír.
Uživatelský avatar
fcbtomas
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 538
Images: 9
Registrován: stř 18. zář 2013 20:49:41

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » pát 03. říj 2014 7:54:36

No tak paráda! :up: mě tam akorát napadlo něco s těma odtokovýma trubkama ve zdi uprostřed ulice, které se zdají stejně nefunkční nebo do čepičky jedné dopravní značky, ale zdá se, že ty to máš vychytanější :) bohužel mám akorát normální aku :(

Jinak, přesunul jsem tohle téma do Kulatého stolu, ať se tu můžeme bavit o podobných pikantnostech ;)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod morojed » pát 03. říj 2014 15:08:36

fcbtomas píše:Tomas na lepší umístění přišel, už je ve výrobě. Jak se tomas vratí z Jeseníku tak se domluvime na umisteni nove schrany, apropo ma někdo aku s příklepem?

Nám hodně keší a světu mír.

Ja aku s priklepem mam!!!!
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Naše kešky

Příspěvekod fcbtomas » pát 03. říj 2014 20:42:39

Vyborně tak po 13.10 někdy v tom tydnu by jsme zašli nainstalovat.

Nám hodně keší a světu mír.
Uživatelský avatar
fcbtomas
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 538
Images: 9
Registrován: stř 18. zář 2013 20:49:41

Re: Naše kešky

Příspěvekod morojed » pát 03. říj 2014 20:44:44

fcbtomas píše:Vyborně tak po 13.10 někdy v tom tydnu by jsme zašli nainstalovat.

Nám hodně keší a světu mír.

Oki,dej vedet. Jsi ted na Morave?
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Naše kešky

Příspěvekod fcbtomas » pát 03. říj 2014 20:50:10

Jo, jo na samotě u lesa.

Nám hodně keší a světu mír.
Uživatelský avatar
fcbtomas
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 538
Images: 9
Registrován: stř 18. zář 2013 20:49:41

Re: Naše kešky

Příspěvekod morojed » pát 03. říj 2014 21:01:52

To se nekdo ma....
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » pon 06. říj 2014 10:59:43

Tak mám pro vás interesantní novinku :) Kačer V.O.S.K., od kterého máme Dům u kamenného zvonu, nám přenechal do správy i jeho poslední pražskou keš uschovanou na místě velmi reprezentativním, přímo na Pražském hradě - Vladislavský sál :up:

http://coord.info/GC1DCJW

Původní verze listingu se mi zdála taková krapet chaotická se spoustou písmenek, pustil jsem se tedy hned do úprav a protože jsem zjistil, že se listing věnuje v podstatě celému Starému královskému paláci, tak jsem ji i takto přejmenoval :o:-): Původní verzi listingu jsem nechal k nahlédnutí v listingu. Snad se nový bude líbit, je opravdu přebušený zajímavými informacemi si myslím :)

Každopádně, na místě je trochu chaos, jestli je náhradní keš stále na místě, tak jsem listing rovnou i disejbloval a opět, pokud bude někdo chtít pomoci, vymyslíme úkryt nový, hodný reprezentativnímu umístění :relax: :pivo: já osobně se tam půjdu co nejdříve podívat, protože mě čílí, že tu náhradní ticacovku nemůžu vyčmuchat :D

Jo a anglickou verzi listingu jsem neměnil, protože na to mé anglické schopnosti nestačí, ale pokud by chtěl i zde někdo pomoci, má u mě pozvání na pivo :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Naše kešky

Příspěvekod ufemezumik » pon 06. říj 2014 13:42:39

S anglickou verzi klidne pomuzu (od EC na Petrine jsem si uz poradne nezaprekladala :D), hod mi jen pls treba do mailu, co presne ;)


(tapatalk)
Obrázek
Uživatelský avatar
ufemezumik
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1401
Images: 8
Registrován: pát 20. zář 2013 17:44:20

Re: Naše kešky

Příspěvekod fcbtomas » pon 06. říj 2014 14:18:07

Rendy počkej do příštího týdne, dáme novou schranu u kameneho zvonu a pujdem popřemýšlet na hrad.
Uživatelský avatar
fcbtomas
Geo Mystery Hunter
Geo Mystery Hunter
 
Příspěvky: 538
Images: 9
Registrován: stř 18. zář 2013 20:49:41

Re: Naše kešky

Příspěvekod prazskychytrak » pon 06. říj 2014 19:48:53

ufemezumik píše:S anglickou verzi klidne pomuzu (od EC na Petrine jsem si uz poradne nezaprekladala :D), hod mi jen pls treba do mailu, co presne ;)


Super, díky moc! Co nejdříve pošlu :) :pivo: :up:

fcbtomas píše:Rendy počkej do příštího týdne, dáme novou schranu u kameneho zvonu a pujdem popřemýšlet na hrad.


No nakonec jsem to nevydržel, dneska jsem neměl chvilku co dělat, tak jsem se tam zajel podívat, protože mě i štvalo, že nemůžu na místě nic najít...dokonce jsem poprvé využil admin práv u kešky a nahlédl do finálních souřadnic, abych šel na jistotu :D... a stejně jsem nic nenašel :D na nějakých alternativních souřadnicích, které jsou tam v listingu, by musel být leda magnetický roh zdi...a na původních neupravených souřadnicích nyní probíhá rekonstrukce, takže keš je stejně asi fuč...i když někdo teď logoval FI...
Každopádně zahrady, kde se keš nyní nachází, je každý rok od listopadu do března v zimě zavřená, takže budeme muset keš přesunout :)
No a nejlépe mi na přesun sedí severní palácový dvorek (viz půdorys v listingu) nebo pár míst na hlavní tepně před tímto dvorkem nahoře. Tam se kačer dostane po celý rok 24hod...severní palácový dvorek dole, se uzavírá kolem páté hodiny, takže by nebyl odlov možný 24hod. denně, ale je tam parádní klídeček na logovačku.
No a tu pár nápadů, co jsem tu objevil, než se tam půjdeme podívat s tomasem osobně, ať můžeme dumat :)...
Nahoře nad dvorkem tento koutek s okapem...

Nahoře nad dvorkem tento vstup na dvorek...tady mě napadlo pověsit třeba na tu mříž nahoru nad branku fake lucerničku :)

Nahoře nad dvorkem je také toto turistům úplně skryté okno...

No a dole na dvorku vypadá vstup takto, spousta míst něco urkýt...

Na jednom okně na dvorku je dokonce připravená proprieta na keš, když by se trochu upravila :D přidala další...

No a v podloubí dvorku, kde absolutně nikdo nechodí, je třeba tato prohlubeň ve zdi...fake cihlička?...
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Další

Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron