Lab cache

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Re: Lab cache

Příspěvekod prazskychytrak » pon 16. pro 2013 0:22:27

však to ty stránky generujou automaticky a nemůžeš si tam psát co chceš ne? :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Lab cache

Příspěvekod Aranyafea » pon 16. pro 2013 7:40:26

Mě spíš vadí, že ty laby nenacpu do geogetu, nemá to ani žádný gc kod tak nemužu vytvořit nějaký záznam ručně.
Aranyafea
Geo Robotek
Geo Robotek
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 22. dub 2013 10:25:28

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 9:05:22

prazskychytrak píše:však to ty stránky generujou automaticky a nemůžeš si tam psát co chceš ne? :)


mno na projectu jdou dvě cesty statická (přes html) dá se editovat, dynamická, sama se aktualizuje, ale nedá se měnit :-)
jinak povídání o statistikách je na dlouho, proberem to na eventu, ať to tady nezaplevelujeme :-)
(já osobně dělám statistiky tak že si je vygeneruji a pak upravuji, neb žádné nejsou tak "dokonalé" jak bych chtěl :-)

Aranyafea píše:Mě spíš vadí, že ty laby nenacpu do geogetu, nemá to ani žádný gc kod tak nemužu vytvořit nějaký záznam ručně.


Mno proto jsem labcachce přirovnával k čelenkám...
bohužel to nejde natlačit vůbec nikde takže by se dalo říct že už nikdy nebudeš mít aktuální statistiky, protže budeš mít o 7 nálezů víc než bude ukazovat statistika :roll:
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod prazskychytrak » pon 16. pro 2013 9:55:55

Ve zkratce, jestli jsem to dobře pochopil, tak si musíš stáhnout statistiky do html, tam upravit a pak nahrát do svého profilu na gc.com, kde budou vidět? :) to pak jo, já myslel, že to jde přímo na stránce nějak upravovat ;)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 10:05:28

prazskychytrak píše:Ve zkratce, jestli jsem to dobře pochopil, tak si musíš stáhnout statistiky do html, tam upravit a pak nahrát do svého profilu na gc.com, kde budou vidět? :) to pak jo, já myslel, že to jde přímo na stránce nějak upravovat ;)


nene přesně tak jak píšeš :-) na stránkách to jde "ochcat" jedině tak že budeš logovat pořadí jinak než jsi našel :twisted: :twisted:
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod prazskychytrak » pon 16. pro 2013 10:51:54

Pokud ti nedaji stopku, že to musíš lognout do dneška a nemůžeš tam pak změnit datum :lol:
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 10:54:55

prazskychytrak píše:Pokud ti nedaji stopku, že to musíš lognout do dneška a nemůžeš tam pak změnit datum :lol:



hihi
hodně lidí na českém foru křičelo jak chtějí lab keše, teď jsem zvědav kolik z nich bude nadávat, že jim to rozhodí statistiky apod.. :lol: :twisted:
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod zdenys64 » pon 16. pro 2013 11:00:32

Hoši co se dá dělat,mě osobně se tohle zpestření včerejšího dne líbilo,musíme uznat,že owneři si s tím dali práci(betlémská svítící hvězda s heslem,heslo na ozdobě,poštovní schránka atd.)Určitě si myslím,že nám to zas trochu rozšířilo obzory,nebo ne :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
zdenys64
Über Hunter
Über Hunter
 
Příspěvky: 614
Images: 1
Registrován: čtv 25. dub 2013 22:14:02

Re: Lab cache

Příspěvekod Askarinka » pon 16. pro 2013 11:04:48

zdenys64 píše:Hoši co se dá dělat,mě osobně se tohle zpestření včerejšího dne líbilo,musíme uznat,že owneři si s tím dali práci(betlémská svítící hvězda s heslem,heslo na ozdobě,poštovní schránka atd.)Určitě si myslím,že nám to zas trochu rozšířilo obzory,nebo ne :?: :?: :?:



Mě se taky včerejší zpestření moc líbilo, je to zase něco nového. Hlavně je opravdu potřeba smeknou před ownery za provedení jednotlivých keší... Dopis Ježíškovi už jsem nepsala snad milion let :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Askarinka
Mystery Hunter
Mystery Hunter
 
Příspěvky: 495
Images: 0
Registrován: čtv 17. říj 2013 10:01:16
Bydliště: Praha

Re: Lab cache

Příspěvekod prazskychytrak » pon 16. pro 2013 11:37:44

Mě se to taky líbilo, ale celkem mě udivuje, že tyhle pecka keše jako dopis ježíškovi vidím jen na podobných akcí a v terénu je pak člověk nikde nevidí :) na megacoinfestu jsem taky viděl řadu pěkných škatulek, ale jen se vystavují :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 12:51:12

pokud někdo nesleduje či nechce sledovat "velké" forum (geocaching.cz) - rozjelo se tam vlákno o Labkách a statistikách, a dle všecho programovací team geogetu nad tím sedne a zkusí to nějak vyřešit aby geoget s Labkama uměl pracovat, jen je tam asi bude nutné naimportovat ručně..

více zde: http://www.geocaching.cz/topic/27543-labs-cache-možnosti/
nebo zde: http://www.geocaching.cz/topic/27545-lab-caches-obecně/

zajímavost pro ty kteří to nechtějí více studovat...
dan-sam napsal/a 16 Pro 2013 - 12:18:
1.Jaké jsou další záměry GS s Labkami? Lze očekávat, že z nich vznikne něco na způsob standardní cache (byť spíše z archivačních důvodů)?
2.Co se v takovém případě stane se zalogovanými? Zmizí ikonka baňky? (a ta je fakt pěkná!)
3.Je v plánu GS nějaká implementace do statistik? Je trochu schizofrenní mít v jedné kolonce o 7 vyšší počet než co dokládají oficiální statistiky.
4.Na naší geoWiki uvádíme, že po skončení logování dostane účastník dotazník, aby mohl podat zpětnou vazbu - počítá se s tím?

kulhal napsal/a 16 Pro 2013 - 12:57:
1.Podle dostupných informací se labky budou používat na testování různých nových typů keší. Momentálně testovaný typ je "Temporary Megaevent Cache". Pokud se tento koncept osvědčí, tak je GS zařadí do standardního seznamu typů keší, s novou ikonkou. Pod názvem "Lab Cache" se pak bude testovat zase něco jiného.

2.Keše nalezené jako labky zůstanou v téhle podobě i dál, ikona baňky ti tedy nezmizí.

3.Na statistiky jsem se ptal několikrát. Oficiální odpověď je taková, že momentálně neplánují lab keše do statistik zahrnout. Očividně na tom ale pracují, v posledních týdnech se objevila možnost rozkliknout skupinu nalezených lab keší a podívat se na jejich seznam - to dřív možné nebylo.

Předpokládám, že pokud se "Temporary Megaevent Cache" stane standardní keší, tak se bude správně zobrazovat i v oficiálních statistikách.

4.Dotazník na průzkum názorů pošleme dnes večer. Jakékoliv připomínky jsou vítány - jak už jsem psal jinde, podobu těchto keší můžeme ovlivnit právě teď.
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod dekameronnn » pon 16. pro 2013 15:13:33

víceméně je tam vše co je v tom článku, co jsem postoval z fora gc.com, akorát si nemyslim, že kdyby ten nový typ schválili, tak že se automaticky převednou pod tu novou ikonku ... ale to se uvidí až/jestli to nastane :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
dekameronnn
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1026
Registrován: čtv 02. kvě 2013 15:11:28

Lab cache

Příspěvekod Bublina » pon 16. pro 2013 16:44:12

Ty Labky byly jediny jejich stesti. Jinak by je asi nekteri sezrali kvuli CWG. Prisli jsme asi v 18:30 a CWG nebyly. Slecna tam pry dost nerudne prohlasila, ze rezervace neni zavazna. Tak k cemu *** je?
Nestihli jsme se ani zacit vztekat a uz jsme meli letacek v ruce.
Byla to pro nas zabava na oziveni. Jen aby to aspon trochu dotahli do finale...


Sent from my iPhone using Tapatalk
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 16:46:01

Bublina píše:Ty Labky byly jediny jejich stesti. Prisli jsme asi v 18:30 a CWG nebyly. Slecna tam pry dost nerudne prohlasila, ze rezervace neni zavazna. Tak k cemu *** je?
Nestihli jsme se ani zacit vztekat a uz jsme meli letacek v ruce.
Byla to pro nas zabava na oziveni. Jen aby to aspon trochu dotahli do finale...


Sent from my iPhone using Tapatalk



Bublinko, že jsi to Ty měl bych jedno skořápkácké a labcechácké CWG navíc, tak se můžeme domluvit :-) ;)
na takových eventech je "rezervace" CWG vážně kničemu ;)
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod Bublina » pon 16. pro 2013 16:49:54

jakouback píše:
Bublina píše:Ty Labky byly jediny jejich stesti. Prisli jsme asi v 18:30 a CWG nebyly. Slecna tam pry dost nerudne prohlasila, ze rezervace neni zavazna. Tak k cemu *** je?
Nestihli jsme se ani zacit vztekat a uz jsme meli letacek v ruce.
Byla to pro nas zabava na oziveni. Jen aby to aspon trochu dotahli do finale...


Sent from my iPhone using Tapatalk



Bublinko, že jsi to Ty měl bych jedno skořápkácké a labcechácké CWG navíc, tak se můžeme domluvit :-) ;)
na takových eventech je "rezervace" CWG vážně kničemu ;)


No Labcache bych brala vsema 10 :-) Skorapkovy SNAD budou dodelavat... Ale aby to nebylo jako s tim slibovanym infem, az budou coiny, to taky vedet nedali:D


Sent from my iPhone using Tapatalk
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » pon 16. pro 2013 16:52:44

Bublina píše:
jakouback píše:
Bublina píše:Ty Labky byly jediny jejich stesti. Prisli jsme asi v 18:30 a CWG nebyly. Slecna tam pry dost nerudne prohlasila, ze rezervace neni zavazna. Tak k cemu *** je?
Nestihli jsme se ani zacit vztekat a uz jsme meli letacek v ruce.
Byla to pro nas zabava na oziveni. Jen aby to aspon trochu dotahli do finale...


Sent from my iPhone using Tapatalk



Bublinko, že jsi to Ty měl bych jedno skořápkácké a labcechácké CWG navíc, tak se můžeme domluvit :-) ;)
na takových eventech je "rezervace" CWG vážně kničemu ;)


No Labcache bych brala vsema 10 :-) Skorapkovy SNAD budou dodelavat... Ale aby to nebylo jako s tim slibovanym infem, az budou coiny, to taky vedet nedali:D


Sent from my iPhone using Tapatalk


budeš na pivu ve středu? vezmu Ti je tam obě dvě a máš po starostech ;) nebo vlastně zítra na event světel ;)
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod Bublina » pon 16. pro 2013 16:56:47

No ja to stejne budu muset resit pro Lukase, ale jak chces:-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
:bang:Nejdřív se ujistěte, jestli jsem měla kafe. :bang:
https://www.instagram.com/geobublina/

Obrázek
Uživatelský avatar
Bublina
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1532
Images: 6
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:07
Bydliště: Praha

Re: Lab cache

Příspěvekod prazskychytrak » pon 16. pro 2013 17:11:59

CWG nebyla už někdy v 18:10...asi jich na megáč udělali cca 50, to by mohlo stačit :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Lab cache

Příspěvekod Askarinka » pon 16. pro 2013 17:18:53

prazskychytrak píše:CWG nebyla už někdy v 18:10...asi jich na megáč udělali cca 50, to by mohlo stačit :D


Slečna tam měla dvě plné krabice CWG ....Já dokonce musela jít dvakrát aby jich někdo měl dost, že :lol: A to se to pak rozdává... :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Askarinka
Mystery Hunter
Mystery Hunter
 
Příspěvky: 495
Images: 0
Registrován: čtv 17. říj 2013 10:01:16
Bydliště: Praha

Re: Lab cache

Příspěvekod Aranyafea » pon 16. pro 2013 19:33:30

Prý v geogetu labky snad brzy půjdou, no když ne, tak to zksím ochcat nějkým umělým záznamem mrtvé keše nebo tak. Jediná statistika kterou vedu je stejně v gg, takže mě podělaná statistika jinde nevadí. I když je fakt, že na projectu to zamrzí. Maj to blbě pořešené.
Aranyafea
Geo Robotek
Geo Robotek
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 22. dub 2013 10:25:28

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » úte 17. pro 2013 9:19:28

Tak labkeše v GeoGetu vyřešeny

tedy zatím je GG nezná (ikonku) ale do "databáze" a statistik už se vám je podaří dostat..
více zde:

http://www.geocaching.cz/blog/25/entry- ... v-geogetu/
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » čtv 19. pro 2013 13:52:54

prazskychytrak píše:však to ty stránky generujou automaticky a nemůžeš si tam psát co chceš ne? :)



hele Rendo tak jsem na to tak koukal a podle všeho se dají upravit i statisky na profilu na gc.com, takže si tam můžeš nastavit milník jaký chceš a kdy chceš :-)

tzn. pokud Ti nevyšel event jako 2000 keš, dá se to na gc.com upravit aby jsi měl event jako 2000 keš ;)
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod jakouback » stř 05. úno 2014 13:17:45

Tak co kolegové vlastnící PM

už jste založili svou vlastní LAB cache např. pro svou milou? :-) ;) :twisted:
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Lab cache

Příspěvekod Mufa » stř 05. úno 2014 15:50:04

jakouback píše:Tak co kolegové vlastnící PM

už jste založili svou vlastní LAB cache např. pro svou milou? :-) ;) :twisted:


Ne, já žádnou milou nemám :lol: Mám jen šílenou rýmičku a kvůli tý nic zakládat nebudu :sick: Už jsi profík na geoget?
Uživatelský avatar
Mufa
Vedení Zeměmluvu
Vedení Zeměmluvu
 
Příspěvky: 765
Registrován: stř 30. říj 2013 23:08:56

Re: Lab cache

Příspěvekod ufemezumik » pát 23. kvě 2014 8:33:25

Nebyla jsem na skořápkách, a tak jsou labky pro mě pořád velkou neznámou. Něco jsem si vyčetla, jen mi není jasné, jestli potřebuju něco stáhnout dopředu, nebo když jsou ty labky až zítra od osmi, tak dřív se ty info o nich na stránkách nezobrazí? Možná se ptam uplně blbě, ale fakt nevim. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
ufemezumik
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1401
Images: 8
Registrován: pát 20. zář 2013 17:44:20

PředchozíDalší

Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron