Série PraGeo

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Šotouš » úte 23. čer 2015 19:36:19

Jak tak přemýšlím... Jaké podmínky musí splňovat cache, aby se dostala do série PraGeo?
Uživatelský avatar
Šotouš
Geo Robotek
Geo Robotek
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. srp 2014 11:36:52

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » úte 23. čer 2015 19:38:43

MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod olousik » ned 02. srp 2015 11:42:46

Jen sem to proběhla, koukám, že přibyly keše do série, pokud chcete zase udělat PDFka k tisku, tak dejte vedět, já je ve volném čase udělám. Prazskychytrak má na me mail. Stačí poslat odkazy na keše a já to dodělám.
olousik
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2015 18:23:30

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » pon 07. zář 2015 21:58:42

Kdyz nepocitam obcasnou publikaci Jedelakovy kese, pracuje se napr. na zahrnovani jiz existujicich kesi do serie? Nebo deje se vlastne neco? Jen se chci informovat, sam zadnej napad moc nemam. Ale zpocatku to vypadalo jako velkej projekt a ted mam pocit, ze to kapku stoji (i kdyz je to mozna fakt jen pocit).
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » pon 07. zář 2015 23:50:50

Jo, stojí to trochu, mám teď trochu méně času a krom jedeláka s tím nikdo nepomáhá :) i když teď nás napadla výroba takových pamětních mincí celkem za pár korun a nějaký dobrovolný sponzoring od turistů pro které je to v podstatě také dělané :)

Tapatalkuji
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod lakeee » úte 08. zář 2015 21:22:37

Ja mám kes do pragea hotovou. Listing všechno dokonce i překlad od mimozakona ale nemoh sem před několika měsíci najít místo k umístění finalky takže sem to odložil na neurčito což je škoda když už to dalo nějakou práci. Poslední stage mám na petříně ale tam je kolem všude plno jedno místečko tam je ale je dost na očích takže ho vyuziji asi jako mezistage. Snad se tam něco povede archivovat

Odesláno pomocí kapesní kalkulačky přes tapatalk !
:bang: Nejsem dělník ! :bang:
Uživatelský avatar
lakeee
Dělník
Dělník
 
Příspěvky: 682
Images: 6
Registrován: sob 13. črc 2013 22:17:41
Bydliště: Praha

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » úte 08. zář 2015 22:08:33

Já jsem nápad měl, protože jsem myslel, že nebyl ještě realizován a upřímně jsem se tomu divil. Pak jsem zjistil, že byl realizován už asi 7 let zpět. Ale je mi to jasný, v centru se hledá místo asi hodně mizerně. Na Petříně jsem svýho času taky chtěl udělat keš. K lanovce. Ale pak vznikly nějaký ty spirálový a pak tam udělal dvě keše Rendy, takže z toho definitivně sešlo. Nicméně ve škole mám ne vždy uplně co dělat, takže nebude-li nikdo nic namítat, můžu se třeba zkusit zasadit o to, aby se do PraGea dostaly již existující keše, které by si to jistě zasloužily (kdysi jsem sem nějaké příklady psal). Jo ještě k tomu místu, možná půjde do archivu Royal Road, třeba bys našel místo tam. Nadruhou stranu pokud bude opravdu archivována (aktuálně to tak spíš vypadá, i když bych jí to nepřál), rád bych udělal novou a finálku dal zase na podobné místo.
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » stř 09. zář 2015 6:58:11

Díky všem za nabídku pomoci! Do SZ mi psal i DTU, tak se pojďme bavit rovnou zde :)

Co se týče umístění keší v centru Prahy, tak míst je tam celkem habakuk, na Petříně je to už trochu zasekanější, ale taky by se dalo, například dole u Újezdu je to mám pocit volné, nebo alespoň bylo, pár měsíců zpátky tam vyskočila nějaká novinka a zatím nevím kde končí. A Royal Road zdá se opravdu místo uvolní a to bude další pěkné místečko :)

V ostatní Praze mám další místa na umístění keší, jedno luxusní nikým nerušené například u Nového světa za Pražským hradem, pokud by tam měl někdo tip na tématickou keš nebo tam končit nějakou multi, klidně tam s ní, je tam moc krásný výhled na hrad a na Nový svět a nejspíš by se tam vešly keše i dvě :up:

Co se týče pomoci s přidáváním stávajících, za mě určitě palec nahoru za takovou aktivitu :pivo: To samé jsem měl před časem myšlenku, zařadit Prageo do GeoTours https://www.geocaching.com/play/geotours pro kterou by byla jako dělaná a byl by to další posun vpřed tohoto projektu :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod morojed » stř 09. zář 2015 8:16:06

Se Zdendou jsme meli pred casem napad na letterbox pres Prazsky hrad, mistecko u hradu by se nam celkem hodilo...
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » stř 09. zář 2015 11:03:54

GeoTour neni asi blbej napad, ovsem nikdy jsem ze szranek GS uplne nepobral, jak to funguje, k cemu to je apod. Na geowiki to neni.
Ptal jsem se asi dva mesice zpatky Rica a mela by byt aspon jeji zapadni cast teoreticky volna. Pisu o Valdstejnske zahrade. Nicmene zase nekdo planoval neco pobliz, tak nevim. Ale to me pustilo, protoze tam asi nic vetsiho nez micro neukryju a v mikrosce v centru bych asi nezvladal udrzbu. Mozna za rok,kdybych studoval v Praze.
Pokud jde o misto na Royal Road, udelalo by mi asi radost, kdyby mi to nikdo nezabral. Rad bych totiz udelal novou kes na Kralovskou cestu. Akorat me musi neco oslnit, abych nedal na finalku klasickou krabicku, coz jiak celkem bezne praktikuji, ale tohle by si zaslouzilo asi neco lepsiho.
S pokusy o zacleneni jinych kesi do PraGeo klidne muzu zacit jeste dnes, ackoliv jeste nevim jak to presne formulovat owneum danych kesi a zda muzu psat ownerum o ese dle vlastniho vyberu. Take nemam odloveno v centru zdaleka vse.
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod lakeee » stř 09. zář 2015 15:38:10

K Pražskému hradu je pekne udělaná multina od konvalinky jinak pokud by šla royal road do archivu tak by tam snad šla umístit finalka ale myslím že ji spíš někdo adoptuje.

Odesláno pomocí kapesní kalkulačky přes tapatalk !
:bang: Nejsem dělník ! :bang:
Uživatelský avatar
lakeee
Dělník
Dělník
 
Příspěvky: 682
Images: 6
Registrován: sob 13. črc 2013 22:17:41
Bydliště: Praha

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » stř 09. zář 2015 15:48:24

To si myslim taky, mamto ve WL, tak uvidim.
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » stř 09. zář 2015 23:36:26

Ozvalo se vícero lidí ohledně místa na Hradčanech, tak na to mrkněte a nějak to tu kdyžtak polaďte, schovat se tam dá rozhodně i větší velikost a je tam boží klid :)


Tapatalkuji
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » čtv 10. zář 2015 6:20:08

Jinak co se týče royal road, za mě poslat do archivu a udělat úplně jinou keš. Královská cesta je turistická mega tepna, která je v každém průvodci a není k tomu potřeba ještě keš. Keš Tajemství Prahy vedu touto tepnou jen v okolí Karlova mostu a řada lidí si na ten úsek stěžuje, že je tam těch lidí opravdu moc a člověk si odlov pořádně neužije.

Tapatalkuji
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » čtv 10. zář 2015 6:47:19

A co se týče oslovování dalších ownerů, zda budou chtít svou keš umístit do série, tak by bylo asi nej si udělat nějaký uni email, SZ, kde ve zkratce popsat o co go, viz http://www.geopraha.eu/prageo/ a určitě oslovovat jen ownery keší, které jsou něčím zajímavé pro návštěvníky Prahy, nemá smysl tam umisťovat mysterky radioaktivních odpadů apod :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Jedelák » čtv 10. zář 2015 9:12:14

Ahoj,

s Rendym jsme si psali o některých možnostech, kam to posunout. Geotour je celkem jasná věc ke zvážení. A naposledy jsme si psali o variantě pamětních "mincí" pro turisty (ne pravé geocoiny, ale spíše kovovou obdobu CWG) s tím, že by byli požádáni, zda by za minci nedarovali 1-5 Euro/USD, jejichž využití by bylo kromě pokrytí nákladů na mince taky k servisování keší. Sice se řada lidí tváří, že údržba je věcí ownera a když chce, tak ať to sponzoruje. Můj názor je takový, že si rád sponzoruji keše, které jsou na klidných a nezamudlených místech, v bezpečí. Turistický bookmark v centru je ale pod mnohem větším tlakem a má-li mít nějakou štábní kulturu, tak potřebuje větší údržbu, než zaokapovky.

Mám v plánu jednu novou keš na Starém Městě a jednu na Vyšehradě. A ještě dlouho připravované wigo na Novém Městě.

Pro zařazení keší mi přijde klíčové, že se týkají nějakým způsobem místa. Ideálně ukazují místa mimo turistické hlavní tahy.
Jedelák
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. zář 2015 8:52:16

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » čtv 10. zář 2015 10:03:37

Nemyslim si, ze by mely byt zarazovany kese jen mimo hlavni turisticke tahy, ale obecne vsechny na turisticky zajimavych mistech, kdyz se samozrejme tak kes k danemu misti vztahuje.
Pokudbudou owneri se zarazenim souhlasit, mam po nich chtit nejake zmeny v listingu apod.? Treba vim, ze tu byla snaha sjednotit barevne listingy.
A nevim, proc by Kralovska cesta nemela mit svou kes. Ale mermomoci ji delat pochopitelne nemusim.
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » čtv 10. zář 2015 10:05:53

Jeste se zeptam, mam s nekym konzultovat kese, ktere budu chtit zaradit?
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod lakeee » čtv 10. zář 2015 19:19:48

ja na royal road planuju umistit kes jestli me nekdo nepredbehne nebo nenajdu vhodny misto pro finalku aby nebyla na ocich. ;) mikrosku na stejne misto se mi davat nechce :bang:
:bang: Nejsem dělník ! :bang:
Uživatelský avatar
lakeee
Dělník
Dělník
 
Příspěvky: 682
Images: 6
Registrován: sob 13. črc 2013 22:17:41
Bydliště: Praha

Re: Série PraGeo

Příspěvekod morojed » čtv 10. zář 2015 19:28:11

lakeee píše:ja na royal road planuju umistit kes jestli me nekdo nepredbehne nebo nenajdu vhodny misto pro finalku aby nebyla na ocich. ;) mikrosku na stejne misto se mi davat nechce :bang:

Asi by jsi se mel domluvit s Ricem, aby ti to misto podrzel...
Uživatelský avatar
morojed
Švihák Stínadelský
Švihák Stínadelský
 
Příspěvky: 1056
Images: 4
Registrován: úte 02. črc 2013 20:07:57

Re: Série PraGeo

Příspěvekod MiroslavRouta » čtv 10. zář 2015 19:54:47

Tak dobře, novou Royal Road dělat nebudu :) Ale že bych se nad nějakou novou keší zamyslel? :con:
MiroslavRouta
Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
 
Příspěvky: 508
Registrován: čtv 22. kvě 2014 12:47:54
Bydliště: Cerhovice

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » pát 18. zář 2015 23:41:25

Taaak, PraGeo dostává nový impuls a Míra a lakeee se postarali o nové přírustky, velké díky! :gp: :pivo: :up:
Jsou to konkrétně:
Deer Moat Letterbox - http://coord.info/GCNEGK
Lennon Wall - http://coord.info/GCZQ7Q
a žhavá novinka
PraGeo - Myslbekova Praha / Myslbek's Prague - http://coord.info/GC5K1EX
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » ned 15. lis 2015 13:00:51

Taaak, v Prageu máme další parádičku, keš Procházka Pražským hradem :pivo: !
http://coord.info/GC195X3
A dostal jsem i volnou ruku, tak jsem si trochu zařádil na listingu :D Díky Konvalince!
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod dekameronnn » ned 15. lis 2015 20:20:30

prazskychytrak píše:Taaak, v Prageu máme další parádičku, keš Procházka Pražským hradem ivo: !
http://coord.info/GC195X3
A dostal jsem i volnou ruku, tak jsem si trochu zařádil na listingu :D Díky Konvalince!

Hlavne udelej neco s tema nejednoznacnyma otazkama ...
Obrázek
Uživatelský avatar
dekameronnn
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1026
Registrován: čtv 02. kvě 2013 15:11:28

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » ned 15. lis 2015 21:33:25

Co myslíš konkrétně?

Tapatalkuji
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

PředchozíDalší

Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron