Série PraGeo

Tipy na zajímavé kešky, adopce, archivace atd.

Re: Série PraGeo

Příspěvekod chorchoj » úte 13. led 2015 15:54:17

Od arogantni_mindy bych si nechal poradit, dovede delat fakt slusny krabky, viz. TIKTAKofka http://coord.info/GC5HX18
@arogantni_minda: od MiryH jsem to pekne schytal, to je tak, kdyz clovek loguje pod vlivem :-D
Uživatelský avatar
chorchoj
Všudybýlek
Všudybýlek
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 17. zář 2013 11:42:40

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 16:18:20

Hmmm, tak teď tictacofku v centru :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod jakouback » úte 13. led 2015 16:26:51

chorchoj píše:Od arogantni_mindy bych si nechal poradit, dovede delat fakt slusny krabky, viz. TIKTAKofka http://coord.info/GC5HX18
@arogantni_minda: od MiryH jsem to pekne schytal, to je tak, kdyz clovek loguje pod vlivem :-D



už se na tom pracuje :lol: :up:
jakouback
Geo Guru
Geo Guru
 
Příspěvky: 1450
Images: 9
Registrován: pát 01. lis 2013 12:06:59

Re: Série PraGeo

Příspěvekod chorchoj » úte 13. led 2015 17:17:52

prazskychytrak píše:Hmmm, tak teď tictacofku v centru :D

Dalsi, co se nachytal, aniz videl :-D
Uživatelský avatar
chorchoj
Všudybýlek
Všudybýlek
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 17. zář 2013 11:42:40

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 17:20:57

Nenachytal, podle fp je jasné, že to bude nějaká pěkná prácička :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Caravel76 » úte 13. led 2015 17:22:17

Nechci se do tohohle tématu moc montovat, ale než tiktakovka je opravdu lepší naprosto cokoliv. Kolikrát stačí obyčejná elektrikářská OBOkrabička s alespoň nějakým maskováním, třeba jen olepená barevnou izolačkou. Jestli chcete, dejte vědět a já jich v práci pár připravím. Není to určitě nic extra a mě samotného taková keš nenadchne, ale mnohem lepší než ty pitomý tiktakovky. To by tahle série velice rychle degradovala do šedého pražského podprůměru a to určitě nikdo nechce.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Série PraGeo

Příspěvekod arogantni_minda » úte 13. led 2015 17:27:07

nemám rád šmouly a tictacovky a žádné tictacovky nikomu neradím
arogantni_minda
Geo Mimino
Geo Mimino
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 01. pro 2014 10:20:32

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Caravel76 » úte 13. led 2015 17:33:44

chorchoj píše:Od arogantni_mindy bych si nechal poradit, dovede delat fakt slusny krabky, viz. TIKTAKofka http://coord.info/GC5HX18
@arogantni_minda: od MiryH jsem to pekne schytal, to je tak, kdyz clovek loguje pod vlivem :-D

Jo tak takové TKTAKofky můžu taky. Ale rozhodně né tiktakovky!!!
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Série PraGeo

Příspěvekod arogantni_minda » úte 13. led 2015 17:45:13

jinak listing u policejního muzea se povedl pěkně poupravit - super
arogantni_minda
Geo Mimino
Geo Mimino
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 01. pro 2014 10:20:32

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 17:46:09

Jáááj, o tiktakovkách tu nikdo nemluvil, ale o tiktakofkách :D!
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Caravel76 » úte 13. led 2015 17:49:11

prazskychytrak píše:Jáááj, o tiktakovkách tu nikdo nemluvil, ale o tiktakofkách :D!

Jakto že ne? Já mluvil o obouch!
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 18:05:04

No já že jsi tu začal ohledně série spekulovat něco o běžných tiktakovkách a že lepší jsou elektro krabičky apod :D To se samo ví ;)
Jinak dík mindo, zdá se, že se skutečně tyhle úpravy listingů líbí, což mě samozřejmě těší. Mě osobně se i lépe čte písmo na černém pozadí, tolik to nebije do očí, plus je lepší monolitý text rozbít nějakým tím obrázkem. No a výsledek na sobě nenechává čekat, listingy už nejsou na desáté koleji, ale kačeři si je i rádi přečtou a dočtou se spoustu zajímavostí :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod arogantni_minda » úte 13. led 2015 18:10:19

jj myslím že je důležitá i ta grafika a ta se mi zdá pěkná a i tu sérii chtě nechtě uceluje a i když neuvidíš to logo napadne tě že patří do něčeho k něčemu cos už lovil
arogantni_minda
Geo Mimino
Geo Mimino
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 01. pro 2014 10:20:32

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Caravel76 » úte 13. led 2015 18:19:30

prazskychytrak píše:No já že jsi tu začal ohledně série spekulovat něco o běžných tiktakovkách a že lepší jsou elektro krabičky apod :D To se samo ví ;)

Já jsem si totiž vzpoměl třeba na Legerovku. Nevím, co má za krabku, ale moc bych za to nedal, že tam bude ... . Nebo se mejlim? Ještě ji nemám odlovenou.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 18:31:16

Tam je klasická PETka, u které se pracuje na výměně za něco jiného...

Jinak s tou grafikou, problém je, že do série patří (nebo bych je tam sám rád viděl) i keše jiných autorů. Pár autorů už jsem oslovil, těm se série líbí, třeba taková termiterova keš Terezka, ale ne každý si podle mě nechá do takové změny listingu kecat, takže jsem nakonec rád i za umístění banneru. No a třeba u této keše bylo nakonec úspěchem i to, že se banner v listingu "aspoň někde" objevil :) V pravidlech je, že bude banner na začátku listingu, aby to bylo unifikované, ale pak se banner objeví někde uprostřed listingu, tak nevím :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod arogantni_minda » úte 13. led 2015 18:38:51

neříkám že by jste to měli mít podmínkou a je super když se zapojí ti co mají keše které by do serie měli patřit a určitě mít takovou keš tak se nebudu podřizovat pokud se mi víc líbí má úprava, ale to že pokud to možné je tak podobná grafika tu serii podtrhuje - legerce by taky slušela :D
arogantni_minda
Geo Mimino
Geo Mimino
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 01. pro 2014 10:20:32

Re: Série PraGeo

Příspěvekod Caravel76 » úte 13. led 2015 18:41:42

prazskychytrak píše:Tam je klasická PETka, u které se pracuje na výměně za něco jiného...

Tak to jo, alespoň něco. Já jsem dle starších příspěvků usuzoval, že je tam opravdu ta tictacovka. A za jednotnou grafiku bych se taky přimlouval. Člověka to hned trkne, když otevře listing.
Uživatelský avatar
Caravel76
BruteForce Hunter
BruteForce Hunter
 
Příspěvky: 1252
Registrován: stř 23. říj 2013 14:37:21

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 18:50:41

Nu když to půjde, rád ostatním s takovou úpravou pomohu :) a třeba se povede i u legerky, kde by opravdu sedla, pač je to takové temné místo Prahy :D
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod olousik » úte 13. led 2015 18:58:41

prazskychytrak píše: Mě osobně se i lépe čte písmo na černém pozadí, tolik to nebije do očí, plus je lepší monolitý text rozbít nějakým tím obrázkem. No a výsledek na sobě nenechává čekat, listingy už nejsou na desáté koleji, ale kačeři si je i rádi přečtou a dočtou se spoustu zajímavostí :)


Ahoj všem. Co se mě týče, tak černé pozadí a bílý text vyhledávám často. Mám tak nastavené kde co na mobilu, právě kvůli čtení a kontrastu. Nehledě na to, že se to takto (tedy mně) čte dobře za světla i za tmy.

Co se týče obrázků, tak jednak to velmi obohatí listing a přidá to tak trochu patinu průvodce, což si myslím, že je cíl tohoto projektu. Navíc kdo si dělá domácí přípravu, tak se pak podle obrázku i lépe orientuje v prostoru, což mě třeba pomáhá. Jdu a už hulákám na ostatní, hele meloun, nebo dívejte rytíři. Takže určitě grafika je super.

Co do loga,tak to je velmi pěkné. Otázka je jak bude vypadat na jiném pozadí než černém (v případě, že autor keše nebude chtít mít černé pozadí), ale snad to nebude až tolik tlouct do očí.

A co mě osobně pobavilo jsou vložené atributy. Trasa vede do kopce kam nejezdí vlek mě fakt rozesmála.

Co se týče pravidel, tak to potřebuje prověření časem.

Teď trochu jinak, kdyby mě někdo oslovil s tím ať zařadím keš a já měla udělaný listing podle sebe, tak nevím, zda bych ho chtěla měnit. Jedna věc je banner, ten by asi nebyl problém.Ten má poukázat na to že je keš v nějaké sérii, ale nevím, zda bych si ho chtěla já osobně dát na první místo. Změnou listingu bych se nelišila od ostatních a tak by mi přišlo líto, že třeba mám nějaký nápad a unifikováním bych o to mohla přijít. Uvažovala bych o tom, zda ho dát na začátek nebo na konec. Většina bannerů je na konci.
olousik
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2015 18:23:30

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 19:35:34

Vítám tě tu a díky za příspěvek a podporu! :)
Na banner už mám nějakou představu, no uvidíme, jak se to přetaví do skutečnosti.
Jsem rád, že se atributy líbí :D dal jsem je tam tak zkusmo, zda si vůbec někdo všimne a zdá se, že slaví úspěch :D Nechal jsem u nich inspirovat na východě a když mě ještě nějaký napadne, přidám jej. No a kdo chce, samozřejmě je může dle libosti používat i u sebe ;)
Co se týče úprav listingů, já to chápu, že ne všude budou autoři chtít nějaké úpravy, někomu se líbí to co má, ať je to jakékoliv. Každopádně když bude někdo chtít, klidně mu s úpravou pomohu. Dám to i do info u série ;)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 19:37:44

A teď koukám, že se tu objevila dvojice autorů s nápady na keše, to se mi páčí :pivo: :up:
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod olousik » úte 13. led 2015 19:53:40

K těm pravidlům, ještě jsem to úplně neprostudovala, ale co se týče FP, tak si myslím, že to není tak zcela směroplatné. Je pravda, že když jich má keš hodně, tak je něčím výjimečná, ALE výjmečná může být i když bude na konci PETka. Pravda je, že kačeři jsou u nás zvyklí dávat FP hlavně za finální krabičku. I když by si FP třeba víc zasloužila keš pro její procházku. Po tom, co člověk již má vlastní keš ví díky logům, co ho štve a co ne. Takže dnes už hodnotím pro přidání FP více faktorů. A to práci na krabičce (asi jako český kačer furt je to to hlavní, co mě k tomu nabádá), místo uložení, listing a eventuelně hint (protože nicneříkající zavadějící hinty nesnášim, hint má pomoci a ne zmást). Když jsem na vážkách, tak beru v potaz toto všechno.

Myslím si, že krabička by měla být udržovaná, tedy měla by mít logbook (žádné zmuchlané cosi).
Měla by být jasně označená zvenku i na logbooku (jméno, autor).

Co se týče listingu, tak už jsem něco napsala, ale na dvojjazyčné verzi bych trvala, pokud to má mít takovou hodnotu, kterou se tu snažíte vytvořit. A Banner by tam tedy měl být taky, jen je otázkou, kde.

Zbytek musím pročíst.
olousik
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2015 18:23:30

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » úte 13. led 2015 20:26:00

Ono u těch FP šlo hlavně o to, mít co říct, když by se objevil kačer, který by chtěl svou keš zařadit do série, ale keš 0FP, listing o místě zkopírovaný z wiki bez nějaké přidané hodnoty a na místě nějaká tuctová schovka. No a pak by nebyla žádná páka, jak mu sdělit, že tohle do série nepatří, protože v sérii může mít přeci keš každý :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

Re: Série PraGeo

Příspěvekod olousik » úte 13. led 2015 21:26:50

To chápu, že je potřeba mít nějaká pravidla, aby se mohla určit hodnota keše. Jen jak jsem napsala, pravidla se udělají a prověří je čas.
olousik
Mudla
Mudla
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 13. led 2015 18:23:30

Re: Série PraGeo

Příspěvekod prazskychytrak » pát 16. led 2015 16:22:55

Aby byl projekt vybrušován k čiré dokonalosti, nově se (hlavně k multinám) v listingu bude objevovat verze pro tisk :)
Viz zatím keš domovní znamení:
http://coord.info/GC1CEB8
Velké díky olousik za přidání rukou k dílu :pivo: :up: :up: !

V pdfku si můžete všimnout jedné malé novinky z dílny olousik, QR kód, který směřuje na bookmark a který by bylo dobré postupně rozšířit i jako nálepku do logbooků série :relax:

Plus jsem doplnil mysterky dům u kamenného zvonu a starý královský palác o geocheck, tu a tam někdo psal o potvrzení správnosti luštění :)
Uživatelský avatar
prazskychytrak
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Images: 19
Registrován: čtv 03. říj 2013 9:32:05

PředchozíDalší

Zpět na Cache

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron