T5 mission 3: Množej se jak… veverky!

4.5.2014 se na geopraha.eu domluvil další výlet za T5 krabičkami. Vytvořila se anti-hlodavčí jednotka a byla připravena na lov v Klánovicích.

Jelikož jsem se vrátil z Moravy o den dříve, než bylo původně v plánu, mohl jsem se přidat k jednotce a odlovit si zbytek „drevokocúrů“. Původní plán se mi moc nepozdával – vstávat hodně brzy, abych byl v 9h pod prvním stromem. Naštěstí Slanecek vytvořila rebelský tým B co se na 10h sešel u ní. Teda pajamora tam v 10 byl, já měl zpoždění o akademickou čtvrthodinku a Slanecek tím pádem také nemusela spěchat. Naskládali jsme se do pajamorova geovozidla a vyrazili směr Klánovice. Jeli jsme úplně jinudy, než jsem jel kdy já a dokoce i Slanecek a to je co říci, protože ta to brala i přes Boleslav. Nyní to vypadalo, že pojedeme přes Hradec, ale včas jsme uhnuli.
Po domluvě s raními ptáčaty, alias skupinou A jsme se přesunuli rovnou pod T5 PRO VEVERKU #2 a já zkoušel nahazovat. Na xtý pokus se mi něco povedlo na hodit, ale moc se mi to nepozdávalo. Slanecek ovšem koukla a řekla, že by to šlo. Zopakoval jsem nabídku, že to zkusím nahodit znovu a lépe, ale opět se mi dostalo ujištění, že by to mělo být OK. Vyslali jsme ji tedy do koruny. Na nižší rozsoše se s dobrou náladou usadila a prohlásila, že je to skoro jako trůn. Poté ji již humor přešel, protože si všimla, že máme nahozeno přes suchou větev. Dolezla tedy nahoru a přetáhla lano tak, abych tam mohl v klidu lézt i já s pajamorou. Přeci jen vážíme o dost více jak leklá rybka. Dole jsme testovali a ochutnávali výborné a ještě vlažné muffiny a říkali si, že když brzy nedorazí skupina A, nezbude na ně.
Poté co Slanecek slezla, šel nahoru pajamora a nakonec byla řada na mě. To už zase přicházela část skupiny A. Vylezl jsem si tedy nahoru, povyměňoval CWG, pokochal se výhledem a zase pomalu slaňoval dolů. Mezitím se má rebelská skupina B vydala k T5 PRO VEVERKU #1, kde jsme měli nahozeno od skupiny A. Zabalil jsem a posbíral věci, co tam zapomněli a spěchal na jedničku. To jsem ovšem nečekal, co mě tam čeká.

Rozhodně nejvýživnější veverka, co se týkalo lezení. Nahozeno jsme měli již od teamu A alias ranních ptáčat ve složení (Altaria, Rupy.cz, Dekameronnn, Hloust a Bumbik) a až poté jsme se dozvěděli, že dokonce na místě byl takový malý event v duchu soutěžním, kdo první nahodí a kdo zasekne ve větvích více vybavení atp.


Ke keši jsem běžel sám, protože můj rebelský tým B již čekal na místě. Pajamora si vyšplhal do koruny a Slanecek čekala, až se já přiřítím s jejím sedákem. Nejdříve jsem zvolil špatný směr, následně, když se navigace vzpamatovala jsem sledoval malá pruhovaná prasátka, očima hledal jejich maminku a přemýšlel jsem, jak rychle vysmycuji do 2m, když mi půjde o život. Prasátka zmizela a maminka se neukázala. To už mi volala Slanecek, kde se flákám a ať pohnu zadkem. Po ukončení hovoru mi telefon zahlásil, že to balí a já sledoval jak se vypíná. Přehodil jsem tedy baterku za záložní a znovu startoval navigaci. Málem jsem musel někomu volat, protože jsem si nepamatoval, zda mám jít na jedničku nebo na pětku. Naštěstí jsem se rozpomněl a mohl tak dorazit pod strom a svléknout ze sebe Slaneckuv sedák, aby se mohla vydat vzhůru. Krabka byla hezky vysoko a krásně se to houpalo. Až se mi nechtělo věřit, že to je statické lano. Půjčil jsem si sedák od pajamory a počkal, až se Slanecek snese dolů. Vzhledem k tomu co dnes prožila se asi rozhodla, že si přidělá dnes ještě nějaké vrásky a nechá zešedivět vlasy, protože mi nabídla crolla. Ze strachu o její duševní a mé fyzické zdraví jsem raději tuto nabídku odložil až na T5 PRO VEVERKU #5, která měla být o dost níže, což je na zkoušení lepší.
Nakonec jsem se vydal vzhůru i já a musím říci, že jsem si připadal jak na bungee jumpingu. Houpal jsem se tam na té gumě hezky. Po chvíli jsem si i své pohyby se synchronizoval s pohyby lana, aby se mi lezlo lépe. Musím tedy říci, že jsem cestou nahoru použil asi 3 různé styly výstupu, přeci jen to bylo docela vysoko a chtělo tu nějakou tu sílu, které se mi nedostávalo, protože jsem byl na pokraji umření (rýmička). Musím říci, že pohled dolů od keše byl monumentální. Zatím asi nejvýš co jsem byl. Nahoře jsem zjisti, jak už to bývá, že jsem si nechal dole CWG a TB, který jsem chtěl vložit. A tak jsem se jen zalogoval, pohoupal se ve větvích a zase slaňoval dolů.
Nakonec jsme stáhli lano, pobalili věci a vydali se k T5 PRO VEVERKU #5, kde už na nás čekal tým A.

U té jsme se slezli již všichni co jsme se na geopraha.eu domluvili a tak jsme pod stromem stáli jak team B alias rebelové ve složení Já, pajamora a Slanecek, tak i team A alias ranní ptáčata ve složení Altaria, Hloust, Rupy.cz, Dekameronnn a Bumbik. Tento strom měl nejmalebnější prostředí, škoda, že jsme tu nezapíchli piknik na delší dobu. Nahoru se lezlo v pohodě a šlo to ráz na ráz. Dokonce nám Bumbik udělala i pár fotek, abychom měli i nějakou tu obrazovou vzpomínku. Pod stromem jsme si užili spoustu srandy a Hloust mě chtěl přiškrtit, že jsem si z jeho koše na věci udělal odpadkový koš.
Po jedničce byla tohle pro mě oddychovka, přeci jen je podstatně níže. Tady přišla na řadu zkouška crolla. Po pár instrukcích od Slanecka a kontrole, zda mám vše a správně, jsem se vydal nahoru. Bez nutnosti dotahování to šlo opravdu snadno. Nahoře se zapsat a vše správně a hlavně ve správném pořadí sundat a nandat jiné části výbavy. To se mi vše zdárně povedlo a já mohl v klidu a bezpečně dolů. Počkali jsme, až se všichni vystřídáme, poté jsme se zabalili a jelikož jsme měli již všechny indicie, vydali jsme se směr T5 PRO VEVERKU #BONUS.

U Bonusu jsem nahazování přenechal zkušenějším a šikovnějším, nechtělo se jim čekat, jestli se mi to náhodou někdy povede. Dekameronnn nastřelil prakem hned na první pokus a natáhlo se lano č.1
Hned co bylo upevněné jsem se na něj vrhnul a stoupal vzhůru. No tedy stoupal. Každá cca 3 větev po cestě se se mnou urvala. Strom je holt už vetchý stařeček. A tak dolů lítali suché větve na zátop. Nikdo ovšem nechtěl rozdělávat piknik, škoda. Počasí nám celou dobu přálo. Po vyšplhání nahoru jsem viděl, že zbytek větve, přes kterou jsme měli nahozeno se patrně pod mou a Altariovou vahou při zátěžové zkoušce také zlomila. posunul jsem tedy rovnou lano o 15cm níž do rozsochy. Což ovšem znamenalo, že se hůře dostávalo ke keši. Vytáhl jsem a protáhl druhé lano, abychom urychlili výstupy vzhůru. Po něm se vyšplhal nahoru Hloust a cestou vzal také pár větví. Nahoře jsme chtěli ještě přehodit a lépe umístit lana, dostalo se mi malého školení od Hlouste, ale dole se už začali nudit (když člověk blbne ve větvích, tak ten čas utíká tak rychle). Z důvodu časové tísně jsme poslali logbook dolů, aby jsme se pak ostatní nezdržovali zapisováním v koruně Nakonec jsme se s Hloustem spustili dolů, abychom pustili nahoru i další lezce. Poté co si všichni vylezli jsme narychlo balili, někteří z nás (Altaria) už spěchali za jinými povinnostmi a zbytek chtěl (Slanecek) po celodenním stíhání dohnat partu z Pardubic a Hradce (morgan.08, Emeritushk, GripenHK) rozšířenou o pražského kačera LALA.eu

Na závěr dne se nám to konečně podařilo a sešli jsme se u pokusu o nález keše na jejíž jméno si nemohu vzpomenout. Kdo tam nebyl s námi, přišel o kopec srandy a o neúspěch na závěr dne. O akci se možná rozepíši, ale až později 🙂

_____________________

Líbil se ti odlov a chtěl bys na další s námi? Neváhej se přihlásit na fórum a na nějakou akci vyraž s námi!

.

Marek-26

Kačer, spammer, řidič ... Rád podnikám výlety se skvělými lidmi za krabičkami a rád poté své zážitky zvěčňuji v podobě článků.Autor nevyplnil informace.

3 Comments

  1. pajamora

    Jo pěkný to bylo 😉
    Díky za článek 🙂

  2. dekameronnn

    To je lala.eu a jeden z hradecaku, prepadli nas u te jednicky a ted akorat stahuje zasekly pytlik …

  3. Jako vždy pěkný článek i v nekřesťanskou hodinu! 🙂 co to je safra za lidi na druhé fotce? 😀 poznávám jen Altariu a Hlouste

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *